Technické problémy :  Diskusní fórum TKB
 
Brzdové třmeny zadní - řez
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2002 13:33

Stihnete mi ještě před "padla" poradit, jak nejlépe rozřezat z. brzdový třmen?
Problém je následující: Celek rameno - brzdič - kotouč je kompletně zrezlý k sobě. Potřebuju vypreparovat v 1. řadě kotouč, případně zachránit i zbytek. Protože zanic nemohu uvolnit šrouby s 6hrannou hlavou č. 16, které brzdič drží v rameně, budu muset brzdič ušmiknout na půlky. Nedělám si iluze, že bych z něj dostal příliš použitelných součástí, ale máte nějaký nápad, jak zachránit třeba pístky? Je lepší řezat na "symetrické půlky", nebo raději zboku, kolmo ke kotouči?

Re: Brzdové třmeny zadní - řez
Autor: brtník (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2002 14:32

A zkusil jsi použít chémii, tu mocnou čarodějku???Na povolování šroubů tyhle sajrajtíky docela dobře fungujou. Anebo nahřát šroubky autogenem jsi zkusil, brum??

Re: Brzdové třmeny zadní - řez
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2002 14:48

Chemie nezabírá, plamínek nemám ;-). Jestli to dnes odpoledne nepovolím (a myslím, že ne), tak zejtra řežu.

Re: Brzdové třmeny zadní - řez
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2002 21:54

O víkendu jsem se snařil oddělit brzdové kotouč od náboje P kola na T603. Zvolil jsem systém majzlík+kladivo - ještě teď mám napuchlou levou ruku:-).

Nešlo by to uříznout flexou? Nebo zkus na šroub navařit páku a tou jej uvolnit.

Re: Brzdové třmeny zadní - řez
Autor: Radek (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2002 07:36

Klonil bych se k autogenu - ty šrouby jsou pevnosti 16K s dost jemným závitem - to musí jít povolit.

Re: Brzdové třmeny zadní - řez
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2002 08:30

Tak jsem jeden třmen šmiknul na půlky ;-)), abych následně získal know-how, jak na ten druhý. Povolit centrální matici, "rozloupnout" náboj na půlky a vysunout, no a potom už se dostanu do otvoru ramene i s nástrčákem k 6 šroubům, které drží rameno a 2 pro třmen. Druhý kousek už byl celkem bez problémů a příště budu vědět, jak na to.

Re: Brzdové třmeny zadní - řez
Autor: pepan (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2002 08:41

A k čemu to všechno?? Kvůli kotoučům? Na vrakovišti v Troji mi nabízel přetočené za 500,- a nové o něco dražší. Ale v tomto případě bych se přikláněl k autogenu ( letlampa, PB hořák) a za tepla chemii.

Re: Brzdové třmeny zadní - řez
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2003 23:27

A proč jsi ten brzdový třmen jednoduše nerozšrouboval? Drží pohromadě pomocí čtyř imbusů. Přední 8mm a zadní 6 mm. 8-)

Re: Brzdové třmeny zadní - řez
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2003 10:43

???



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.