Technické problémy :  Diskusní fórum TKB
 
Dochnutie motora
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2003 21:10

Zdravim,

dnes som sa zasa snazil vyriesit moj problem a po usudeni ze uz nic nove nevymyslim, tak sa pytam:

Nastartuje studeny motor na sytic, stiahnem sytic, motor sa prevaluje asi na 200 otackach za minutu. Snazim sa ho na volnobehu zohriat na pracovnu teplotu (no, aspon tych 60 stupnov), tak presliapavam plyn do tych 1000 - 1500, ako sa zohrieva motor aj na viac.
To je zatial v poriadku, ALE (!!!), ten motor vzdy po vypusteni plynu ide IBA A LEN na tych 150 - 200 otacok a stale sa to so zohrievanim zhorsuje, az niekedy okolo 40 stupnov nastane doba ked uz sa proste nedokaze udrzat.

Do tejto doby by som vedel co robit, ale je tu jedna zahada a tuto neviem vyriesit.

V tomto momente (40 stupnov, zdochol motor uz parkrat) dam dole vzduchovy filter, nastartujem a otacky sa zrazu vysmiknu na 600 - 700 (co je na tych 40 stupnov uplne v poriadku), vypnem motor a dam NASPAT VZDUCHOVY FILTER a uz sa drzia, potom uz motor mozem zohriat a pri tych 60 stupnoch sa motor usadi na 850 otackach za minutu a nerobi proste ziadne problemy, uz za studena ide krasne, proste nechapem, iba neudrzi volnobeh, kym nevyberiem filter a obratom, proste hned ho nedam naspat.

Cize rekapitulacia: Co s tym moze byt? Motor nevie udrzat volnobeh ale ked dam dole vzduch. filter a dam ho naspat, okamzite vsetko funguje ako ma. Zahada.

Vzduch filter je prakticky novy, podtlakova hadica zapojena, utahovacie skrutky OK. Akurat som si vsimol, ze cez odvzdusnenie vackovych komor ide vonku nejaky humus a usadza sa v tom spodnom priestore vzduch filtra (ten co vlastne nevidiet, iba je tam ta vyfukovacia diera), ale inak je to vsechno plne priechodne.
Ako vravim, normalne sa s tym da jazdit, akurat vzdy ked prestane drzat volnobeh tak musim dat vonku vzduch. filter, hned naspat a odvtedy by som mohol jazdit aj cely den, uz to nie je problem. A ani vam neviem bohuzial povedat kedy to vsetko zacalo. Ale minimalne tyzden uz to pozorujem.

Dakujem za nejaky napad
Mato

Re: Dochnutie motora
Autor: Tomek (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2003 21:53

Hele, na 100 procent mas ucpany privod "tepleho" vzduchu. Zkus odpojit hadicku co vede k podtlakovemu ovladani otevirani klapky na vzduchovem filtru, tak aby to salo jen studeny vzduch, da se to i nahmatat, ale pozor, tamtudy to zere male deti. :)

Re: Dochnutie motora
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2003 07:33

Ono sranda je v tom, ze to som uz skusil...

Re: Dochnutie motora
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2003 10:17

Ucpávat se může samotná "tryska", kterou jde vzduch a je našroubovaná přímo na bloku, pod filtrem.

Re: Dochnutie motora
Autor: Tomek (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2003 19:46

A zkousel si se podivat, jestli ta klapa v tom filtru je na sani vzduchu z venku? pokud klapa nechodi, zkus pro pokus jen vyhodit tu kovovo-papirovou hadici mezi filtrem a predehrevem. Aspon to identifikujes.

Re: Dochnutie motora
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2003 20:21

Uz to alles funguje. Komplet prefukovacka vsetkeho co sa da a uz to funguje. Ale diki za napady

Re: Dochnutie motora
Autor: Tomek (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2003 22:26

slava

Re: Dochnutie motora
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2003 07:43

Tomek: Tak tak, jinak diki, presne ty si mi vnuknul napad to vsechno prefoukat /hadice, podtlak, vzduch. filtr a ten odvetravak/

Re: Dochnutie motora
Autor: Tomek (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2003 23:21

Ja? Snad Zdicho, nerad se chlubim cizim perim, on pise o trysce.

Re: Dochnutie motora
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2003 14:11

Ne ne, Zdicho to tady taky napsal, ale pozde. Kdyz jsi rekl ze neco bude upchate (ta hadice) tak jsem to vycistil a jede to



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.