Renovace, historická původnost :  Diskusní fórum TKB
 
Goto Thread: PreviousNext
Goto: Forum ListMessage ListNew TopicSearchLog In
Tatra 30
Posted by: Václav V (---.customers.t-mobile.cz)
Date: January 27, 2007 10:00PM

Dobrý den, jelikož nemám přehled, rád bych požádal o radu. Mám možnost koupit Tatru 30, 6 sedadlovou z roku 1929 před renovací za 250.000Kč. Je po havárii karoserie K.O. Podvozek je OK. Je to reálná cena? Děkuji Václav

Re: Tatra 30
Posted by: D_A (---.cust.avonet.cz)
Date: January 29, 2007 07:18AM

Imaginární :-D.

Re: Tatra 30
Posted by: risan (---.fit.vutbr.cz)
Date: January 29, 2007 08:11AM

To je zase někdo, kdo sonduje, za co by se dal prodat šrot, co má doma, ne? Myslím, že z toho, jak je ten dotaz formulovaný je to více než jasné. Samotný podvozek bez karoserie z nijak zvlášť ceněného vozu má myslím cenu o dvě nuly nižší. Karoserii bez podvozku asi těžko jen tak někde někdo sežene a vyrábět ji celou novou jednak není dost dobře podle čeho (leda jako volná fantazie nebo zahradní traktor) a jednak si nedovedu představit, proč by to u třicítky někdo dělal. A koupit podvozek "před renovací" na díly k autu, které někdo má - za tyhle prachy to nemůže nikdo myslet vážně.

Re: Tatra 30
Posted by: Václav V (---.iba.cz)
Date: January 29, 2007 12:26PM

Díky za odpovědi.
Možná myslíte že je to šrot a ,,někdo" sonduje za kolik ho prodat. Co se týká této Tatry 30, tak pro mě je to srdcová záležitost. S touto jsem vyrůstal od mala, měl ji děda. Nežli zemřel, tak ji přepsal na strejce. Ten ji však prodal i nabouranou, jak píšu, a já ji chci zpět. Dnes jsem dohodl s novým majitelem, že mi ji prodá zpět za 270tis. Možná jsem blázen a sem jsem psal, protože nevím v jaké cenové relaci se tatra pohybuje a kolik za ni nynější majitel chtít. Ale od malička jsem snil, že jednou s ní budu jezdit já. Tak ještě jednou díky a až ji splatím a zrenovuji, tak někdy na srazu. Václav

Re: Tatra 30
Posted by: D_A (---.cust.avonet.cz)
Date: January 29, 2007 03:22PM

Jak říkám, až v okamžiku zaplacení se z ní pro tento případ stane cena reálná.

Re: Tatra 30
Posted by: risan (---.fit.vutbr.cz)
Date: January 30, 2007 08:13AM

Když připustíme pravdivost zde uvedené historky, tak nezbývá než doporučit Václavovi, aby se nenechal oním majitelem vydírat. Z 250 je najednou už 270 tisíc... Myslím, že nikdo za takové auto nedá tolik peněz. Nad tím nelze než kroutit hlavou.

Re: Tatra 30
Posted by: Kontráš (---.osa-projekt.cz)
Date: January 31, 2007 05:04PM

možná by nebylo od věci zjistit, za kolik ji strejc prodal momentálnímu majiteli. Třeba by pak vlivem studu ta cena klesla o 200 tisíc...

Re: Tatra 30
Posted by: Václav V (---.iba.cz)
Date: January 31, 2007 08:39PM

To bohužel nezjistím, šlo to ještě přes jednoho překupníka. Stávající majitel tvrdí, že ji koupil za 245.000. Ale jaká je realita, to jí jen oni. Asi to bude nejdražší T30 v Čechách. Václav

Re: Tatra 30
Posted by: Michael (---.210.broadband5.iol.cz)
Date: February 03, 2007 09:55PM

Hmm... tož to je dost peněz....

Re: Tatra 30
Posted by: ladis (213.29.92.---)
Date: February 05, 2007 05:04PM

Václave, není to tak dávno co jsem jednu takovou dal pryč výměnou za díly na T613. Nedokážu to přepočítat na peníze, ale přes 10k to určitě nebylo (tedy bylo by to hodně přes 10k, kdybych ty díly chtěl koupit v Praze). To ti jde jen o tu jednu konkrétní nebo to může být libovolná T30? Vyrobit k tomu karoserii bude dost drahé a pokud ten podvozek není ve výborném stavu, taky nějakou korunu sežere. A kdybys to za ty peníze nakonec koupil, tak mi prosím napiš. Budu se mlátit do hlavy, jaký jsem blbec :-D


Re: Tatra 30
Posted by: maty Pce (---.kve.cz)
Date: February 10, 2007 08:03PM

Renovace takového auta bude stát nejméně to samé, za co bylo koupeno a to nemluvím o těch starostech a práci okolo. V případě, že to bude dělat někdo jiný... bude reálná cena za renovaci asi také ještě někde jinde. Reálná cena je skutečně těch 25.000,-Kč více by za to dal asi málokdo. Jak je však výše psáno, záleží na kupci a prodejci že.

Re: Tatra 30
Posted by: Václav V (---.iba.cz)
Date: February 11, 2007 06:02PM

Tak je doma a jak čtu, tak asi nejdražší Tatra v Čechách. Šlo mi vážně o tento kus. Více ale v odkazu. [www.veterantatra.com]
Václav

Re: Tatra 30
Posted by: D_A (---.cust.avonet.cz)
Date: February 12, 2007 09:54AM

Uff, to je silný příběh. Doporučuji prodat jako scénář do Hollywoodu, popřípadě Svěrákovým. Možná by se náklady na renovaci částečně pokryly. Já bych na to do kina rozhodně šel (bez legrace)!

Re: Tatra 30
Posted by: Luboš (---.40.212.194.contactel.net)
Date: February 12, 2007 08:13PM

Ta zase nevypadá tak špatně.. :-)



This forum is currently read only. This is a temporary situation. Please check back later.
This forum powered by Phorum.