Renovace, historická původnost :  Diskusní fórum TKB
 
Goto Thread: PreviousNext
Goto: Forum ListMessage ListNew TopicSearchLog In
T111 - kompresor
Posted by: ladis (---.ckdenergo.cz)
Date: June 23, 2003 12:33PM

zdravím,

zná někdo příkon kompresoru z T111 při jmenovitém tlaku a jmenovitých otáčkách?
(neznám ani jednu z těchto hodnot)

díky.

Re: T111 - kompresor
Posted by: pepan (---.pre.cz)
Date: June 25, 2003 04:05PM

Takovy 3kw plus minus. Tatík si z tatrovackeho kompresoru kdysi udělal foukani pneu a měl problemy s motorem, asi 1,5kw to neutáhl. Ale to byl dvoupísťák z T148.

Re: T111 - kompresor
Posted by: ladis (---.ckdenergo.cz)
Date: June 25, 2003 04:16PM

jako lepší odhad se mi zdá 2,3kW při 1800ot a 8at (podle kompresoru z autobusu, typ teď nevim). pokud nebudou katalogové údaje, tak mu změřím příkon (problém je wattmetr :-( ). jde mi o totéž. asi před 45ti lety z něj děda udělal kompresor na foukání pneumatik a stříkání, kteréžto funkce jsem vybavil tlačítkovým ovládáním, takže nemusím čekat až se naplní nádoba, když chci foukal pneumatiky, ani trapně uzavirat a otevirat nějaký ventil :-). motor je 1,5kW a kompresor točí něco kolem 700ot, což je pod možnostmi jeho i motoru. otázka: jak velkou řemenici mám udělat, aby na něj motor ještě stačil? (když nebudou kat. hodnoty, budu to muset změřit :-))


Re: T111 - kompresor
Posted by: Mirek TATRA (---.hk.tiscali.cz)
Date: August 07, 2003 03:20AM

Jako Wattmetr můžeš spolehlivě použít obyčejný elektroměr a stopky. Na štítku si přečti konstantu (= počet otáček na1 kW) , odečti za časovou hodnotu počet otáček a přepočítej na hodinu (např: počet otáček za minutu x 60 : konstanta).

Re: T111 - kompresor
Posted by: ladis (---.ckdenergo.cz)
Date: August 11, 2003 08:50AM

...a potom odečti odhad spotřeby jiných právě běžících spotřebičů, čím klesne chyba měření pod 50% ;-)

Wattmetr už mám, teď to jen změřit :-)




This forum is currently read only. This is a temporary situation. Please check back later.
This forum powered by Phorum.