Fórum členů Tatra klubu Brno :  Diskusní fórum TKB
 
Záměna bufíku za jiné topení
Autor: Sru (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2006 12:37

Dobrý den,

mám na vás prosbu. Řeším nějaké jiné topení do Tatry 603. Auto po většinu roku stojí a bufík věčně nefunguje. Navíc mě děsí historky kolegů tatrováků kterým Tatra vyhořela po výbuchu bufíku. Chtěl bych tedy jiné nazávislé topení. Samozřejmě není problém zaplatit 40 tisíc a nechat si namontovat Webasto nebo Eberspaecher, ale to je moc peněz. Nemáte tedy někdo zkušenosti s nějakým jiným, např českým topením, resp s jeho montáží? Koukal jsem do annonce a tam je dost použitých topení, ale bojím se abych ho uměl zapojit. Nejlepší je samozřejmě horkovzdušné, ale i teplovodní by sedalo řešit nějakým výměníkem. Děkuji mockráte za rady. David

Re: Záměna bufíku za jiné topení
Autor: Michal Heky (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2006 15:05

No a co zkusit koupit Eberspächer B5L (horkovzdušný, benzínový, 4800W) přes eBay? Občas jsou tam vidět i použité za snesitelnější ceny.

Re: Záměna bufíku za jiné topení
Autor: radek (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2006 18:47

Já myslím že bohatě postačí instalace "šestsettřináckového" BN4/I, poslední to modifikace "jabloneckého" topení. Vyjma vyššího výkonu a lepšího zabezpečení tak získáš i regulaci výkonu. Znám několik T603, ve kterých BN4/I běhá ku naprosté spokojenosti jejích uživatelů. Akorát se dole v konzole sedačky vytváří mírný "zub", protože vyšší zástavba BN4/I oproti původnímu 3COB1 působí trošičku konflikt při posuvu předního sedadla.



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.