Fórum členů Tatra klubu Brno :  Diskusní fórum TKB
 
MOTOR T 613 - 3
Autor: Ruda (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2007 20:41

Našel by se tu někdo kdo by mi poradil? Když mám studený motor, tak to většinou chytne a je to lehký start. Když někde zastavím a motor je zahřátý, tak při opětovném startu se nechce ani otcit jako kdyby byl seknutý. jde s ním otočit jedině ručně ze zadu nějakou tyčí jako u (T- 603 ) tam kde se strká klika.Prědem děkuji za rady.Píšte na mail nebo sem.

Re: MOTOR T 613 - 3
Autor: Jerry (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2007 22:07

To je problém na startéru, laboruj kolem něj. Podle mě máš vyhřátej elektromagnet na startéru (mohla Ti stéct impregnace, nebo jinej bordel z vinutí na jádro a po ohřátí začne lepit a už nedovolí sepnotut spínač pro startér). Pokud máš jinej startér, tak ho vyměn celej (při tej příležitosti použij imbusový šrouby, místo původních, pro snadnější montáž) a uvidíš jestli to přestane. ;-)

Re: MOTOR T 613 - 3
Autor: Martin P (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2007 10:51

Podívej se na gumové těsnéní v podávacím čerpadle, určitě tam utíká benzín do oleje ,při zahřátí motoru se z oleje odpařuje a vzniká obrovský tlak. Tento problém jsem měl taky, hlavně nevybuchni :-)
, znám jeden případ,sice u 603, ale Tatra je Tatra


Re: MOTOR T 613 - 3
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2007 13:22

To je zajímavá teorie s tím přetlakem v klikové skříni. Proč přetlak beznínových par neunikne odvzdušněním klikové skříně? Jak může přetlak v klikové skříni bránit otáčení klikové hřídele? Myslel bych si, že když některé písty jdou dolů, jiné jdou zase nahoru a vyrovná se to.

Re: MOTOR T 613 - 3
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2007 13:36

Je to samozřejmě nesmysl. Navíc, kdyby unikalo tak obrovské množství benzínu do oleje, jistě by se to projevilo zvednutím hladiny po studeném startu, takže stačí sledovat měrku. Netřeba hned demontovat pumpu.


Re: MOTOR T 613 - 3
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2007 07:49

Ale vůbec ne, je to něco zcela jiného - šprajcuje se několik z 8 trpaslíků! Doporučuju nasadit agentku Sněhurku.

Re: MOTOR T 613 - 3
Autor: Tomáš autokros (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2007 23:07

Futra ve starteru.D_A napsal:

> Ale vůbec ne, je to něco zcela jiného - šprajcuje se několik z
> 8 trpaslíků! Doporučuju nasadit agentku Sněhurku.



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.