Legislativa :  Diskusní fórum TKB
 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2002 13:29

Nevíte prosím někdo co všechno se musí udělat, když koupím auto a chci ho přihlásit? Co všechno se musí podstoupit? Dále by mě zajímalo jak je to s přepisem auta (Tatra) ze SK do CZ? Předem díky za odpovědi.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2002 14:16

Další Sisyfos SK->ČR ?

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2002 07:27

Snad ano

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2002 13:33

Noo, neco se mi zda, ze jsem slysel ze auta vyrobene pred 1.1.1993 se daji prehlasit z SK do CZ a spatky.
Dokonce to tady nekdo rekl ze jedno takove auto zna co tak jezdi (SK - CZ), v kazdem pripade by o tom mohl neco rict Leos.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: pepan (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2002 16:23

Urcite to je nesmysl. Ja to zjistoval v r.cca95 kvuli tisicovce byvaleho tchana ( velmi velmi zachovala) a dopadl jsem stejne jako pri dovozu treba z Australie.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2002 23:27

to Martin :jak jsem Ti psal na e-mail - vozidlo pokud je starší 8 let a bez katalyzátoru tak nelze přihlásit, bez rozdílu zda jde o SR nebo jiný stát. je možnost přestavby - karoserie, ale pro dovoz ze SR musíš ze začátku postupovat - zejména na celnici, jako bys vozidlo dovážel na přohlášení. Po dovozu do vnitrozemí prostě jsi zjistil, že nesplňuješ podmínky pro přihlášení a proto vozidlo použiješ na náhradní díly. Tento postup je z důvodu novely zákona o životním prostřední - odpady....

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2002 06:53

Stejně je ale nesmysl, že nemůžu přepsat vozidlo ze SK do ČR, které bylo vyrobeno v Československu, které má Československý techničák, atd. Vždyť kdyby nebylo rozdělení tak by to bylo bez problémů...... Měla se udělat vyjímka na přepis vozidel SR <---> ČR, které byly vyrobené na území bývalého společného státu. Jinak ale díky za informace. V mailu jsem Ti Leoši ještě napsal nějaké doplňujicí otázky, snad se nezlobíš, že Tě tak otravuju......

Nevíte někdo o platných dokladech na T613, které by se daly použít na "přestavbu" Tatry ze SK??

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Ruza (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2002 07:47

Je to fakt, kdyz je to auto vyrobeny v Ceskoslovensku tak by melo byt stejne Cesky jako Slovensky. Nejaky vyjimky by urcite mely byt.

Re: Přihláení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: pavel (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2002 09:01

Mato mozna trochu vychazel ze Slovenske upravy, tam neni stari auta omezene. Podminkou je pouze plneni prislusnych predpisu (brzdy, hluk, emise) a zaplaceni spravniho poplatku, ktery je pekne mastny (do 3 let stari 10000,- a za kazdy dalsi rok dalsich 10000,-). Nicmene, s ohledem na ono plneni predpisu by si mohl dovezt akorat tak Mi-cko a vyse.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: ltk (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2002 18:41

Ja bych mozna o jednech papirech vedel, zkusim se na ne zeptat.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2002 06:39

Díky všem za rady, ale podle Leošova dalšího mailu do toho asi nepůjdu. Je to opravdu velmi složité, navíc bych auto musel dovézt přes hranice na odtahovce... Po započtení všech vedlejších nákladů a starostí se to asi nevyplatí. Kdyby jste někdo jiný měli zájem do toho jít tak se podívejte na stránky TAKS, je tam inzerovaná.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2002 11:17

Martine, a ty jsi měl zájem o tu trojku nebo čtverku. Obě vypadají na těch fotkách celkem pěkně, ale do původního (originálního) stavu mají obě trochu daleko.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2002 12:04

Samozřejmně tu trojku. Ta čtverka je finančně ve vyšších sférách.... Majitel mi poslal spoustu fotek ve vysokém rozlišení a vypadá vážně moc dobře. Je ale fakt, že se nedá mluvit o originálním stavu.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: ziza (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2002 20:58

V Brně v Husovicích je prý v bazaru zelená trojka s brněnskou SPZ za 50.000 (plynová).

Na okně je prý nápis, že je PO GENERÁLNÍ OPRAVĚ!!!!!! :-)))))))))))))


P.S. Já to neviděl, ale zítra jedu okolo......

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2002 08:59

U nás stojí v bazaru F125p1500 po "GENERÁLNÍ OPRAVĚ" (pěkně kvete pod novou barvou). Chtějí za něj 25000!!! Ještě asi půl hodiny jsem měl tiky, jak jsem se chlámal.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2002 23:30

D_A: Fiat 125P je na svou dobu velice OK auto, bratre!

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2002 10:00

To já vím, ale dnešní tržní cena = o jednu nulu míň, za skvost (původní a zcela nejetý) maximálně tak 10 litrů. Takový je život!

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2002 20:20

My ho prodali pojizdni s papiry s jednim motorem navyse za 600...

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Martin.S (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2002 22:29

Pánové,víte někdo o nějaký pěkný 613-ce?!?Možná si vzpomínáte,ukradli mi v 5.měsíci mojí tatru,dost jsem tu o tom psal a hledal pomoc...ted jsem došetřil korunky a chci uhasit svou "tatrováckou žízeň"....:-))Poradíte?!? Chtěl bych bud pěknou trojku...tak okolo 20tis.,nebo slušnou 3/4,4 tak do 40-50 tis. ...nemyslím takovou jako na tom TAKSU,to je fakt luxusík...tu jsem měl před pár lety....škoda jí...ale nějakou rozumnou...zkuste poradit... díkes..M.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Martin.S (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2002 22:31

Jinak,kdyby někdo potřeboval cokoli na DI,můžete se klidně obrátit...možno TÉMĚŘ vše... :o)

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Martin.S (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2002 22:33

Tak mně napadá,že jsem zapoměl dodat,že mluvím o Pražském DI :-)) Celkem podstatná informace:o))M.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: roman (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2002 06:58

Ziza(a případní zájemci):
jestli se jedná o stejné auto pozor!(podle popisu snad ano).Jedná se o bastl chromko/trojka.Od ledna do března to stálo v bazaru naproti Královopolské,prý motor po GO,zelená-vnitřek zničený jak od prasat(chromkový),přední dveře s trojúhelníky(chromka),přebastlený baterky do motorovýho prostoru,chtěl za to tenkrát 69 000Kč!

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2002 08:47

K původnímu tématu - dovoz z SK: Dostal jsem se do situace, kdy potřebuji soukromě přivézt náhradní díl - karosérii na auto ze 60. let. Jedná se o částečně vykuchanou ojetinu. Vše jsem konzultoval s našimi celníky na okrese, naprosto není problém. Přijedu na hranici, přihlásím to k proclení, deklaruji kupní cenu <6000 (bude top zadara, ale sepíšeme kup. smlouvu na 100,- SK), tím pádem jsem osvobozen od cla, neplatím žádné DPH a jedu dál. Legislativa o "odpadech" se na tento případ nevztahuje, protože vezu díl k dalšímu použití - na rekonstrukci svého veterána.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Jaromír Andrýsek (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2004 19:52

Jak je to prosám s přihlášením auta z Německa z roku 1999 v České republice? D_A napsal:

> K původnímu tématu - dovoz z SK: Dostal jsem se do situace, kdy
> potřebuji soukromě přivézt náhradní díl - karosérii na auto ze
> 60. let. Jedná se o částečně vykuchanou ojetinu. Vše jsem
> konzultoval s našimi celníky na okrese, naprosto není problém.
> Přijedu na hranici, přihlásím to k proclení, deklaruji kupní
> cenu <6000 (bude top zadara, ale sepíšeme kup. smlouvu na 100,-
> SK), tím pádem jsem osvobozen od cla, neplatím žádné DPH a jedu
> dál. Legislativa o "odpadech" se na tento případ nevztahuje,
> protože vezu díl k dalšímu použití - na rekonstrukci svého
> veterána.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Šeďo (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2004 22:09

No pani. Neviem tazko sa mi zacinaju pisat tieto riadky. Cca. koncom leta by som chcel predat moju T-613-3. :-( Ked takto pozeram ake problemy su pri dovoze zo SR do CR, tak ju asi nikto z CR nebude moct kupit.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2004 23:23

No? Nezměnilo se to nějak po 1.5?

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2004 10:23

>J. Andrýsek: Současný stav věci neznám, teď to nepotřebuji. Navíc jsem nikdy auto nechtěl přihlašovat, ale pouze si přivézt ND. Logicky vzato, jsme-li v unii a nejedná-li se o žádnou přeregistraci (odhlášený kus koupím v jiném státě unie a přivezu domů), předpokládám, že hranici lze projet takřka bez zastavení.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: etienne (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2004 12:30

Seda: Preco ju chces predat ?


Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2004 16:26

Hranici myslím nelze přejet úplně bez zastavení, nejsme asi ještě součástí Schengenského prostoru. Tuhle jsem jel párkrát do Vídně a závory a svítící nápisy STOP nezmizely. Dokonce i cizinecká policie jak na naší, tak i na Rakouské straně po mně chtěla pas.

Re: Přihlášení auta na DI + přepis ze SK do CZ
Autor: Šeďo (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2004 17:24

Ettiene: no preto, lebo by som musel urobit nejake mensie zasahy proti hrdzy. Nemam garaz a cez zimu by chudera dostala riadne zabrat. Cize bud sa rozhodnem ze do zaciatku zimy ju predam, alebo zainvestujem, aby zimu prezila. Tazka to dylema.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.