Legislativa :  Diskusní fórum TKB
 
4-Bodové svíčky
Autor: Jerry (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2005 22:28

Ahoj Všichni, mám dotaz jak se může chovat T613-3 se 4-bodovými svíčkami. Používal sem je na motoru o obsahu 1.4 a efekt žádnej zázrak. Tak se ptám: Má význam do Tatry kupovat vícebodové svíčky? Motor o takovém objemu už s nima může dělat divy... Všeobecně je známé, že dochází ke kvalitněšímu zápalu směsi, avšak parametry tohoto motoru (obsah, výkon, krouťák...) si zaslouží pořádné spalování. Na tom pak záleží i pohodlnost jízdy a také spotřeba. Je to námět na debatu a ne podnět k hádkám (jak je tu téměř zvykem)... Díky a příjemé diskuse. :) :) Jerry

omlouvám se že jsem tuto diskusi dal na jiné vlákno :( Jerry



Příspěvek byl zeditován (10. 12. 2005 22:32)

Renovuji, renovuji a pomalu koukám, že stavím repliku... :-P

Re: 4-Bodové svíčky
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2005 23:26

Vzhledem k tomu, že těch svíček je na motoru hodně a bývají většinou o dost dražší, to význam samozřejmě nemá a těžko to bude s 35ti letým motorem dělat nějaké divy. Na své hranice také naráží zapalovací soustava původem z šestsettrojky, která na použití těchto svíček samozřejmě nebyla navržena.

Re: 4-Bodové svíčky
Autor: Pavel_ (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2005 11:41

No, zkus a uvidis, ale problematiku svicek bych shrnul vcelku lapidarne - pali/nepali. Pokud pali, tak nepocitej s tim, ze dale klesne spotreba a zvysi se vykon.

Re: 4-Bodové svíčky
Autor: Jerry (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2005 21:52

Nikdo jste nic takovýho nezkoušel? U motorů s přímým vstřikováním, je rozdíl podstatný a o normálním motoru s velkým obsahem je to jen domněka. Proto se ptám. ;)

Re: 4-Bodové svíčky
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2005 08:18

No a proč je rozdíl u motorů se vstřikováním větší než u karburátorů? Taky nechápu, když jednou směs zapálím zhruba ve stejném bodě, protože ať má svíčka jiskřišť kolik chce, pořád musí být blízko u sebe, tak proč by měla u svíčky s více jiskřišti hořet líp. S normálními svíčkami a motorem v pořádku to jede dobře, dokud nebudu mít představu, v čem to má přínos s důvěryhodným vysvětlením principu, tak do toho investovat nebudu. Takže já jsem to nezkoušel.

Re: 4-Bodové svíčky
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2005 10:01

Má to asi 4 místa, kde to může zapálit směs a mělo by ji to zapálit v nejvhodnějším bodě, ale jak velký to bude mít přínos těžko soudit. Vyplatí se to vůbec?

Re: 4-Bodové svíčky
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2005 12:36

Jak 4 místa? Všechna 4 jiskřiště jsou snad z hlediska spalovacího prostoru v jednom koutě, ne? Ještě snad smysl by mohlo mít více svíček na různých místech jednoho spalovacího prostoru.

Re: 4-Bodové svíčky
Autor: Jerry (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 12:01

Tak to abych začal shánět hlavy z Eccory? :)

Re: 4-Bodové svíčky
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 12:05

Hlavy na dvě svíčky se myslím odlévaly přímo v Tatře. Mělo jich dost autokrosových motorů, takže sehnat by se starší asi daly.

Re: 4-Bodové svíčky
Autor: radek (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 14:10

Jen poznámka na okraj tuneři, pokud agregát 613 s hlavami na dvě svíčky ala autokros zabudujete do karoserie T613, připravte se na pravidelnou výměnu svíček ala demontáž/montáž motoru, nebo si pořiďte odnímatelné podběhy .... :-D

Re: 4-Bodové svíčky
Autor: Jerry (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 16:34

Já nejsem žádnej tuner, jen chci oživit fórum. Sem moc rád za Tatru, kerou mam...
Koukal jsem na ATV (AutoMotoRevue) a tam bylo o Eccoře a tuto sobotu budou dávat o závodní 603, tak se koukněte!! (na čt1)



Renovuji, renovuji a pomalu koukám, že stavím repliku... :-P

Re: 4-Bodové svíčky
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 20:29

Auto i ta firma, co se na tom autě mírně podílela se jmenuje Ecorra (!) a ne "Eccora". Vždyť je to stejné, jako kdyby jsi psal místo Tatra "Tatar"... Mně se sice taky ty výsledky 603teamu s tímhle autem zdají mizerné, ale proto je snad ještě nemusím v každém příspěvku hanobit....

No Radku, to chce sadu speciálních klíčů různých délek a různé křivosti a pak odnímatelné dekly za zadním opěradlem. To jsi ještě neviděl? :-O Vždyť to už snad dneska má každý rené... :-D

Re: 4-Bodové svíčky
Autor: Jerry (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2005 14:14

Luboši Tobě a i všem se tímto omlouvám a od teď budu psát Ecorra, byla to moje nevědomost...

Re: 4-Bodové svíčky
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2005 17:46

Za to se znad není třeba až tak omlouvat myšáku :-)

Re: 4-Bodové svíčky
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2005 23:03

No nic, jen mě stále překvapuje, kolik lidí si to plete. A přitém s těma dvěma cé by se to muselo vyslovovat minimálně jako [eckora] a tak jim snad nikdo neříká... ;-)


Re: 4-Bodové svíčky
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2005 12:10

Cancórka?

Re: 4-Bodové svíčky
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2005 10:56

Kdo zná správný 6. pád?

Četl jsem tu "Ecořře" - tfuj, to se mi nelíbí...
"Ecorře" - ?!?
"Ecoře" ???????



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.