Legislativa :  Diskusní fórum TKB
 
ťukec
Autor: martin h (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2004 21:35

Mezi zážitky a zkušenosti které jsou v lidském životě poprvé patří i první dopravní nehoda. Ta moje se stala dnes odpoledne. Jel jsem s dodávkou MB100 po hlavní silnici která ovšem "zatáčí" a na ni se připojuje vedlejší silnice která vede rovně a tím značně mate po ní jedoucí řidiče kteří nesledují značky a myslí si, že hlavní vede rovně. Auto jedoucí po vedlejší silnici jsem viděl, dokonce jsem viděl i to, že se řidič vůbec neunavuje otočit hlavu aby se přesvědčil, že po hlavní nic nejede - prostě čučel rovně a jel. Když jsem viděl, že na nějakou přednost kašle a pojede dál, tak jsem stoupnul na brzdy. Jenže 2030kg pohotovostní hmotnosti dělá divy. Ten dědula byl velice překvapený, že v křižovatce nebyl sám. Okamžitě začal křičet, že jsem se mu měl vyhnout. Jenže udělat myšku s dvoutunovou dodávkou která se kolíbá a houpe nejde tak snadno jako s Felicií. Doufám, že při stanovení viny bude použito zdravého rozumu a argument "měl jste se mi vyhnout" na silnici se silným provozem těžkých nákladních aut a situace je dosti nepřehledná parkujícími vozidly a kde každý (je to z kopce) nabírá rychlost bude odložen stranou. Navíc to celé se odehrálo v zatáčce a kdybych tu dodávku dostal do protisměru kde něco vyjukne nemám šanci ji dostat zpět. On mě neviděl, já jeho ano - někde se tedy stala chyba a doufám, že s ní bude počítáno.

Co mě čeká dál? Když jsem podepsal svou výpověď, tak mi řekli, že oni to nevyšetří ale předají to na úřad. To mě předvolají a bude znova výslech?

Moc jsem se těšil, že oslavím 10 let řidičáku bez nehody.


Re: ťukec
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2004 22:57

Myslím, že to nebude tak horké, ale zavolej mi.
Po zkušenostech s některými názory " odborníků" se nemíním k věci veřejně vyjadřovat.
Jinak ta Lednice je vyřašena.

Re: ťukec
Autor: pepan (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2004 10:44

Nic si z toho nedělej. První je vždycky strašná. Hlavně , že netekla krev.

Re: ťukec
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2004 11:11

Hlavu vzhůru! Pořádný pilot musí mít na kontě pár odepsaných strojů a 10 let bez nehody by bylo poněkud podezřelých ;-).
Neviděl jsem to, ale je klidně možné, že na Tebe budou chtít ušít spoluvinu. Ještě můžeš být rád, že to nebylo s Tatrou, vzhledem k bonusu. Přeju pevné nervy.

Re: ťukec
Autor: Palo (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2004 16:35

Bývalý kolega mal v podstate rovnakú nehodu ale bol trochu chytený (opitý).No a vinníkovy,ktorý si myslel že je tým pádom nevinný zamrzol úsmev ked mu policajt povedal že ostáva vinný a škoda sa bude platiť z jeho poistky druhému učastníkovy aj ked riadil pod vlyvom.A to že mal v sebe nejaké to promile si snim vyriešili zvlášť odobratím VP a pokutou celkom mimo riešenia nehody čo je myslím logické.

Re: ťukec
Autor: matus (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2004 16:44

no, myslim ze ten kolega mohol byt rad, ze tak vyviazol, pretoze kludne to mohli uzavriet tak, ze by dali spoluvinu, totiz povinnostou kazdeho vodica je nehode zabranit v maximalnej moznej miere, a pod vplyvom alkoholu to mozne nieje.



--
matus

Re: ťukec
Autor: Sedo (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2004 10:50

Ked uz dojde k nehode, tak prvorade je aby sa nikomu nic nestalo, ked sa aj plechy pokrcia co uz, ale zdravie je najdolezitejsie.
Ja som raz isiel po hlavnej velkej ceste, kde subezne s touto rovnou cestou bol elektrickovy pas. Bola zima (ja na Zigulaku), smykalo sa, mi z elektrickoveho pasu vysiel typek s Pick-upom Feliciou. Zaradil sa presne do toho pruhu v ktorom som isiel ja a ostal stat na mieste, pretoze to chcel stihnut rychlo rychlo a nemohol sa pohnut z miesta, lebo mu to na snehu presmykovalo. Ja uz som nedobrzdil a narazil donho zozadu. No kto bol vinny? Bolo to este v krizovatke.

Zacal najprv, ze som ja vinny a bla bla. Dokonca dosli este dvaja jeho kamarati, ze som zase ja vinny a bla bla. Ja som volal policiu. Strasili ma, ze mi zoberu vodicak a bla bla. Ja som bol na nich sam, prva nehoda (sice len tukacka). A zrazu jeden z nich hovori:" Budete cakat 2 hodiny, lebo ja mam na policii znameho a su same nehody, lebo je zle pocasie" No nic to, potom vodic auta do ktoreho som narazil pohol s autom, lebo vraj zavadzal do druheho pruhu. Ten typek s Pick-upom bola firma, ktora rozvadzala teplu stravu. Tak doslo druhe auto, kde prehadzali jedla a vodic coby ucastnik dopravnej nehody odisiel rozvazat jedlo!
Dosli policajti: policajt sa pyta ako to bolo? Kamarat toho typka co namiesto neho ostal pri aute zacal prvy hovorit ako to bolo! Ja som ho zahatal, ze tak jak to vie, ked tu ani nebol. Policajt sa este pytal, ako som bol daleko a pod. a potom povedal, ze vinny som podla neho ja.
Ja som prehlasil, ze ked to hovoria vsetci, dobre tak som vinny ja, ze ostatne uz doriesim v poistovni, kde pojdem dopravnu nehodu nahlasit. Policajt povedal dobre a s tym sme sa rozisli.

Co z tohto plynie:
- policajt mi mal dat minimalne aspon pokutu a nie ma pustit len tak prec
- znami na tych spravnych miestach su dobra vec

A este dohra v poistovni:

Do protokolu ako sa nehoda stala som napisal ako to bolo a bola tam taka kolonka, ze ci si myslim, ze som vinny. Ja som dal nie.

No asi za mesiac mi vola majitel auta, ze mu opravu za 30.000 Sk nechcu preplatit a ze ci som ochotny s tym nieco urobit. Tak som povedal, ze ano. Dosiel som do poistovne, kde mu zamestnanec poistovne dal do ruky moju spravu o nehode a vsetky udaje! Odtial mal aj telefon na mna!
Tak nakoniec som napisal Cestne prehlasenie, ze som sa pomylil a zakrizikoval namiesto ANO kolonku NIE.

Takze:
- dalsi znami este aj v poistovni
- tu vidite akych blbych chyb som sa dopustil
- bola to moja vobec prva nehoda (nastastie aj posledna), takze som bol riadne vystraseny a tak som aj jednal.

Re: ťukec
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2004 08:54

Ještě existuje jeden faktor, a to domácí půda. Zní to divně, ale věřím, že kdybych jednou býval boural o 500m dál (za hranicí okresu), tak rozhodnutí o "vině" vypadalo opačně. Ale není nad čím plakat, stálo to jenom pár stovek.



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.