Srazy, setkání, akce :  Diskusní fórum TKB
 
Goto Thread: PreviousNext
Goto: Forum ListMessage ListNew TopicSearchLog In
Goto Page: 12Next
Current Page: 1 of 2
tatra i pobaví
Posted by: františek (---.brno.worldonline.cz)
Date: March 05, 2003 09:47PM

Přišel, tedy přijel ke mě na návštěvu kolega tatrovák s T 613/4. Jelikož věděl, že za chvíli odjíždí nechal zapnuté klíma a na chodbě u nás jsme v rychlosti probírali nějaký problém. Za chvíli jsme slyšeli jet po ulici policii, v malém městě, kde bydlíme to nebývá zas tak často, ale přešli jsme to bez povšimnutí. Během další chvíle projeli i hasiči. To už nám začlo být divné, a když dobíhala z nákupu se vracející manželka už z dálky volala na kolegu:
Fando, hoří ti Tatra !!! Fanda se ani nerozloučill a vyběhl. Naštěstí v kolektivu hasičů byl i jeho známý, a toho napadlo, že nemusí hořet, že to může být i již výše zmiňovaný bufík. A taky byl. Tatra stála na zbytku sněhu, občas si bufla, trocha páry z toho sněhu a málem mohla být "sranda".
Ale zase na druhou stranu : jsou mezi námi ještě lidi, kterým není vše lhostejno.

Re: tatra i pobaví
Posted by: Zdicho (---.osanet.cz)
Date: March 05, 2003 11:21PM

Ti lidi zavolali hasiče:-). To je prdel;-).

Re: tatra i pobaví
Posted by: sulda (---.mistral.cz)
Date: March 06, 2003 01:54AM

Ono je sqělé pozorovat totiž kolemjdoucí když bufík zapnu po dlouhé době nebo,a i to se mi stává,když je přechlastanej-auto se zahalí do tmavého dýmu a většina lidí koukne,vyvalí oči a zrovna náhodou začnou kamsi hrozně pospíchat.....

Re: tatra i pobaví
Posted by: Mirek Vondena (193.86.13.---)
Date: March 06, 2003 11:35AM

Známe, hořel i sníh na CITRUSU 2001

Re: tatra i pobaví
Posted by: Matej Mojzis (62.65.180.---)
Date: March 06, 2003 02:21PM

Jaja, ten bufik celkove strasi male deti. Je to paradna podivana :-)

Re: tatra i pobaví
Posted by: sulda (217.11.238.---)
Date: March 11, 2003 06:41PM

Nevím čím to je ale co mám ve dvojce origoš ebra tak ten chytá okamžitě po zapnutí,zatímco těm našim to pár desítek vteřin trvá,to jen na okraj,moc to sem nepatří ale chtěl jsem se podělit.

Re: tatra i pobaví
Posted by: Radek (---.dialup.iol.cz)
Date: March 12, 2003 07:36AM

pár desítek vteřin u BN4/I ???????????? Slovy : ČTYŘI VTEŘINY a jede (zapnuto po dvoudenním stání). Suldo, vyměň hadičky a dobij baterky.

Re: tatra i pobaví
Posted by: sulda (217.11.238.---)
Date: March 12, 2003 02:17PM

Tak to je slušný,ale ten ebr fakt o k a m ž i t ě!!! žádný vteřiny a to i po dlouhý době.Myslíš Radku že baterky budou mít takový vliv???

Re: tatra i pobaví
Posted by: Matej Mojzis (62.65.180.---)
Date: March 12, 2003 03:49PM

Mne startuje BN4/I kdyz stoji cely mesic do tech 10 sekund, pokud ho zapnu den po dnu, startuje, jako rika Radek - 4 vteriny MAXimalne.
A ty baterky na to maji vliv.

Re: tatra i pobaví
Posted by: ondrej (---.swh.sk)
Date: March 12, 2003 03:57PM

Nerozumiem, ako všetci dokážete udávať také presné hodnoty na štart bufíkov. U mňa je to dosť rozdielne. Niekedy chytia za pár sekúnd a niekedy nenabehnú ani za pol minúty. Tie isté bufíky - v tom istom aute...
Vtedy radšej zapnem ten druhý a až za chvíľku opakujem štart prvého, ak treba. Všeobecne lepšie štarujú pri idúcom motore a teda vyššom napätí.
Niekedy mám podozrenie, že čerpadielko nie hneď čerpá, možno je tam nejaký zoxidovaný kontakt, ale ráno v kravate pod auto liezť nechcem. Však bude teplejšie, tak sa potom na to pozriem.
Vcelku považujem bufíky za dosť nevyspytateľné napriek snahe o ich údržbu a dobrý stav.

Re: tatra i pobaví
Posted by: Matej Mojzis (62.65.180.---)
Date: March 12, 2003 10:14PM

Ondrej: Moj kufrovy bufik, to si mozem zakazdym odstopovat na sekundy a ked si poviem ze "teraz" tak nakopne. Interierovy bufik, dobre, poviem to na rovinu, ten je da sa povedat mierne nevyzpytatelny. Zvacsa nakopne velmi rychlo, ale niekedy fakt nenabehne ani za pol minuty, niekedy za 10 sek, no proste to tam dost kolise.
No a to startovanie pri nakopnutom motora, to je evidentne lepsie. Este podotknem ak je motor vytoceny na cca 1100 otacok za minutu, mne to pri pridani plynu z volnobehu 850 otacok znacne vidiet, rychlejsie sa rozbehne ventilator, zosvetli sa osvetlenie palubovky + svetla svietia silnejsie, el. okna idu rychlejsie... Proste s Tatrou je zabava :-)

Re: tatra i pobaví
Posted by: Radek (---.dialup.iol.cz)
Date: March 13, 2003 08:26AM

Dostatečné napájecí napětí je pro BN4/I ALFA/OMEGA. S 9 voltama nebo uhnilou kostrou bude buď jenom žhavit, nebo jenom pumpovat benzín, ale dohromady to nikdy nepůjde.

Re: tatra i pobaví
Posted by: Tomáš Petlach (---.leknet.cz)
Date: July 08, 2003 06:09PM

Jooo, kdyby tatra bavila jen těma bufíkama, že? :-) Myslí, že je to jedno z mála aut, se kterými člověk aspoň něco zažije. Jinak k těm bufíkům... Letošní zimu jsem měl trošku trable, protože po 5ti letech bezchybného provozu začaly poněkud více kouřit, a to nejen navenek, ale i dovnitř... Naštěstí se podařil repas a je to OK. Pořád koketuju s myšlenkou vyhodit vnitřní buf buf a udělat tam topení vodní nebo olejové. Ale toho předního se nevzdám, ten je v zimě k nezaplacení...

Re: tatra i pobaví
Posted by: Maty Pce (---.kve.cz)
Date: July 08, 2003 10:03PM

Mě osobně se jednou asi před 7 lety stal krásný zážitek. Spal jsem jednou v autě a protože se v noci udělala velká zima, tak jsem si zapnul bufa. Po nějaké době nejsem schopen přesně určit mě začala dovnit pronikat vůně schnoucí trávy. Nevím jak, ale naštěstí jsem tyto vypnula a popojel s autem. Když jsem se na místo, kde jsem před tím stál podíval, tak jsem se vydělil. Byl zde vypálený asi tak metr trávy, která jseštš doutnala.

Re: tatra i pobaví
Posted by: ondrej (---.sbs.sk)
Date: July 09, 2003 08:38AM

Tomáš Petlach:
pri vývoji T613 sa v prvej fáze uvažovalo s využívaním odpadového tepla motora ako s náhradným riešením pri poruche benzínového kúrenia.

Re: tatra i pobaví
Posted by: Matej Mojzis (---.antik.sk)
Date: July 09, 2003 09:35AM

Ondrej, to je škoda že to tam nie je. Aspoň by bol ďalší argument pre ľudí ktorí o T613 veľa nevedia a už aj tak dosť vypliešťajú oči :-)

Re: tatra i pobaví
Posted by: tomas fencl (81.30.240.---)
Date: December 11, 2003 07:04PM

ahoj.mas jeste t613,2??????737538336

Re: tatra i pobaví
Posted by: D.A (80.188.27.---)
Date: December 12, 2003 07:55AM

:-D
Koho se ptáą, proboha?

Re: tatra i pobaví
Posted by: Andrej (---.dsl.nextra.sk)
Date: November 12, 2006 05:37PM

Nazdar zhanam surne elektricku schemu na bufika BN4lebo sa mi zda divne zapojený. nema niekdo ale surne
D.A napsal:

> :-D
> Koho se ptáą, proboha?

Re: tatra i pobaví
Posted by: Andrej (---.dsl.nextra.sk)
Date: November 12, 2006 05:39PM

Nazdar zhanam surne elektricku schemu na bufika BN4lebo sa mi zda divne zapojený. nema niekdo ale surne.

Goto Page: 12Next
Current Page: 1 of 2


This forum is currently read only. This is a temporary situation. Please check back later.
This forum powered by Phorum.