Srazy, setkání, akce :  Diskusní fórum TKB
 
Goto Thread: PreviousNext
Goto: Forum ListMessage ListNew TopicSearchLog In
Goto Page: 1234Next
Current Page: 1 of 4
Akce vychod
Posted by: Havrla (---.lhotkanet.cz)
Date: May 06, 2004 07:31PM

Inspirovan cenou benzinu v rusku 6-10kc/litr jsem naplanoval projizdku po vychode.

Dotaz, kdybych nesehnal dostatecny pocet dobrovolniku ze svych rad, jel by nekdo z vas??

AKCE:
praha - btratislava - kosice -lvov - kijev - charkov - voronez - penza - rjazan - saransk - novograd - moskva - jaroslavl - onezske jezero - petrohrad - sant peterburg - minsk - lvov - kosice -praha

Cca 14 dni koncem srpna +- mesic (spis -) , cenu musim dat jeste dohromady, ale pocitam tak do desitky.

Vitani odvazlivci, ridici a ruskomluvici lide :-)



Zdarec... tuhle jsem pořídil dva peklostroje, hm... vlastne mam uz jenom AEKa....., jeden staci az az.

Re: Akce vychod
Posted by: Michal Heky (---.karneval.cz)
Date: May 06, 2004 08:13PM

No s tou desítkou nevim nevim, tipuju, že víza budou pěkně mastný.

Nápad to neni blbej. Loni jsem chtěl jet na Ukrajinu, ale právě díky vízům nakonec zvítězilo Pobaltí.

Ale jenom návštěva ukrajinského velvyslanectví byl zážitek!

Bohužel zatím netuším, co se mnou v létě bude.

Re: Akce vychod
Posted by: Luboš (---.as-l005.contactel.cz)
Date: May 06, 2004 09:10PM

Na Normal 80 šestsettřinácka nepojede. ;-)

Nápad to rozhodně není špatnej, ale letos to vidím černě. :-(

Re: Akce vychod
Posted by: pepan (---.mistral.cz)
Date: May 06, 2004 09:55PM

Jetli o tom nevíš tak ve státech tzn. ještě dál na východ tě kvalitnější benzín vyjde na stejný peníze. :-) A to chceš jet s Karkulkou??

Re: Akce vychod
Posted by: D.A (80.188.27.---)
Date: May 07, 2004 08:04AM

Správný úlet. Ale tlumočení být drahé. S desítkou tedy nepočítej ;-).
Umím to s volantem Tatry ve středním terénu a s 2,5kilovým kladívkem :-D.

Re: Akce vychod
Posted by: ondrej (217.118.107.---)
Date: May 07, 2004 08:09AM

Taká akcia .....praha - btratislava - kosice -lvov - kijev - charkov - voronez - penza - rjazan - saransk - novograd - moskva - jaroslavl - onezske jezero - petrohrad - sant peterburg - minsk - lvov - kosice -praha.... si vyžaduje aj serióznu prípravu,
vieš niečo bližšie o kraji, ktorým chceš ísť? aké sú tam cesty, ceny benzínu, druhy palív, ako ďaleko sú od seba čerpacie stanice, možnosti ubytovania, stravovania, servisné možnosti, aká tam vládne spoločenská klíma atď atď...
A vieš si vôbes predstaviť, čo to je Rusko ? (a jemu podobné okolité krajiny bývalého ZSSR)!!??
Máš k dispozícii nejaké automapy? už si ich preštudoval? Vieš, koľko km. tá trasa má? Máš predstavu, čo všetko chceš so sebou vliecť? A veríš tak svojmu autu? Na základe tvojich príspevkov by som takú cestu s Karkulkou považoval za hazard! Alebo si ju už dal dokopy?

Inak nápad ma zaujal a považujem ho za strešteno-zaujímavé a značne riskantné dobrodružstvo. Týmto ťa nechcem odradzovať od realizácie, ale možno iba upriamiť na možné problémy, ktoré účastníkov čakajú.

Re: Akce vychod
Posted by: pepan (---.pre.cz)
Date: May 07, 2004 01:28PM

Ono je to jedno jestli s Karkulkou nebo jinou Tatrou. V této republice jich asi není moc které by tuto cestu zvládly bez hóóóóódně velké přípravy. Nejedná se o ty x tisíce km, ale o stav cest, kvalita benzinu, nemožnost servisu, loupežníci atd. I když je pravdou, že ta moje s předchozím majitelem byla několikrát v Moskvě, ale to bylo kdysi když měla ještě pravidelný servis. Nooooo popř. držim palce.

Re: Akce vychod
Posted by: Havrla (81.30.232.---)
Date: May 07, 2004 01:37PM

50 procent tater zustalo v cr 50slo na vychod, to ze tam nebudou bych se nebal, pry se s autem v ukrajine bat nemusim.
je to 14700km, pouze pro tvrde a odvazne...
den prohlidka mesta
noc dva ridej dva speji
den prohlidka mesta
noc dva ridej dva speji opasce poradi
den prohlidka mesta
noc stanovani
den prohlidka mesta
atd....



Zdarec... tuhle jsem pořídil dva peklostroje, hm... vlastne mam uz jenom AEKa....., jeden staci az az.

Re: Akce vychod
Posted by: lucian (---.vema.cz)
Date: May 07, 2004 02:51PM

Kde jsi přišel na to, že 50% tater se vyvezlo na východ?
Když v Kopřivnici v muzeu mají v knihách pouze 612 ks tater 613 exportovaných do SSSR a Ruska.
Viz. Rišanův příspěvek:
[www.tatraklubbrno.cz]

Re: Akce vychod
Posted by: ondrej (217.118.107.---)
Date: May 07, 2004 03:02PM

on myslel na východ od Kopřivnice a to je časť Moravy a celé Slovensko :-D

Re: Akce vychod
Posted by: Michal Heky (---.karneval.cz)
Date: May 07, 2004 03:32PM

Havrla: ,,
den prohlidka mesta
noc dva ridej dva speji
den prohlidka mesta
noc dva ridej dva speji opasce poradi
den prohlidka mesta
noc stanovani
den prohlidka mesta
atd...."

Tendle system je podle mych zkusenosti kravina. Lepsi je udelat klidne 3xmensi okruh, ale o to vic chodit, samozrejme nejen po mestech, podle mne je zajimavejsi venkov atd., samozrejme jezdit po okreskach, kde je z auta taky neco videt, prumerna rychlost pri svizne jizde ja pak ale 50km/hod.

Za 14 dni neujedes 14 000 ani omylem.

Drz se hesla ,,mene je vice"!

Re: Akce vychod
Posted by: Havrla (---.dkm.cz)
Date: May 07, 2004 04:45PM

Kamos v australii dal 20000 km za 21 dni.
Takze to jde... a co jsem videl fotky a vypraveni tak to bylo zuper.... .
Ono jezdit po rusku po okreskach je sice pekna vec, ale tak dlouho se chodi se dzbanem pro vodu ....
Verim ze je v rusku bezpecno ale moc to pokouset nehodlam.... .
Uvidime treba se nesezenou lidi, treba nam nedaj vizum, treba ... treba pristi rok na 3tejdny ... .
Ale rozhodne bych to chtel prubnout.... .



Zdarec... tuhle jsem pořídil dva peklostroje, hm... vlastne mam uz jenom AEKa....., jeden staci az az.

Re: Akce vychod
Posted by: Vojta (---.dialup.vol.cz)
Date: May 08, 2004 12:58AM

Držím Ti palce za odvahu, ale jinak jsi sebevrah. Srovnávat Austrálii s bývalým SSSR vůbec nelze.
V Austrálii vystartuješ z Perthu na východ do Sydney a máš před sebou sice tisíce km pouští s dvěma zatáčkami, pár velmi dobře vybavených čerpaček, ale hlavně ucházející cestu, kde nastavíš tempomat, zamčeš volant, a auto jede samo cca 80mil/hod, a to nejpodstatnější, v případě problémů máš na mobilu servis.
V bývalém SSSR vystartuješ ze Lvova na východ, máš před sebou tisíce km stepí, dost zatáček i pár dlouhých rovin, pár čerpaček s tureckým WC (pokud vůbec je),na který se nedá spolehnout, cestu většinou ve stylu sama jama, a o servisu nebo jiné technické pomoci si můžeš nechat zdát. Ovšem mobil Ti občas půjde i tam. Jediná výhoda je v tom, že v rusku jsou osady podstatně častější, a lidé celkem srdeční, takže Tě nechají někde i přespat na mlatě. V Austrálii to klokani neumí.
Dvakrát jsem absolvoval cestu autem na východ, jednou do Oděsy a zpět, a jednou přes Kaliningrad, pobaltí do Petrohradu. V životě to již nechci znovu zažit. Letadlem nebo vlakem možná jo (musel bych dlouho přemýšlet), ale autem ne. Ve velkých městech to jde, ale na periferii těchto měst už jseš v minulém století. Vyjímka jsou Moskva, Kyjev atd.
V Austrálii bych si to oproti Rusku velmi rád ještě jednou zopakoval.
Dávej pozor na přecenění svých sil i možností. Zloději a lumpi jsou tam i tam,
V Austrálii jsi chudý příbuzný, kdežto v Rusku jsi ten zápaďák co má love.
Ale asi moc kecám, tak hlavně 30x měř a teprve potom řež.

Re: Akce vychod
Posted by: Havrla (---.lhotkanet.cz)
Date: May 08, 2004 01:52AM

Ok dik za info, uz jsme merily, grafikon jizdy se prubezne meni vzdalenost 6000km :-), zmizli nejake mesta, nejanke pribyli (helsinky). Praha-Kyjev-Moskva-Petrohrad-Helsinky-nejakzpatky zdaleka to neni posledni grafikon, problem je ze je na to jenom 14dni hold pracujici lide..., jsou dve moznosti buto vo voriznout vod "spoda" nebo vod "shora" globusu.
Termin startu bude pravdepodobne odlozen na pristi rok, pac kamosi maji jiz na tento rok naplanovane dovolene a tudiz nemaji prebytecny finnance nebo dovolenou v praci.
Souhlasim s tebou ze se nesmi precenit sily.

Co se tyce ty australie, kamos vyjizdel z Sydnej a snazili se dostat kamsi daleko ( tusim ze sever, pro zajemce zjistim a naslkenuju fotky), kazdopadne jestli cervene hlinity ceste rikas uchazejici pak ano... jeli tojotou korolou, meli ji pujcenou z pujcovny novou... vratili hezky vypadajici vrak. neb pri ceste na auto nebyl bran ohled.... .



Zdarec... tuhle jsem pořídil dva peklostroje, hm... vlastne mam uz jenom AEKa....., jeden staci az az.

Re: Akce vychod
Posted by: Havrla (---.lhotkanet.cz)
Date: May 08, 2004 02:24AM

male zmenyTrasa : Praha - Kyjev - Moskva - Petrohrad - Helsinky - Praha
Vzdalenost cca 6000km
Vypocet zatizeni osoby:
Delka pobytu 14 dni = 336hodin6000km
prumerna rychlost 60Km/h
cas straveny ve voze 100hodin
Clovek potrebuje spat prez den 8 hodin to jest 8*14 112hodin spankupotrebnych pro 14dni
Live ver1 336 - 112 - 100 = 124 hodin cisteho casu na aktivniprohlizeni.
Live ver2 presunuti casti spanku do casu jizdy a stridani ridicu,rekneme spanek 50na50 to jest 50 hodin spanku efektivne presuneme docasu jizdy. Zbyde 50hodin
336 - 100 - (112-50) = 174 hodin cisteho casu k aktivnimu prohlizeni.

Z praxe 24/3=8 beznemu dennimu rezimu se blizi ver1, kdy clovek 8hodinspi, 8 hodin maka, a 8 hodin cumi na televizi a dloube se v zadnici.

Termin odjezdu se posouva o rok, aby ucastnici meli prostredky a mohlise uvolnit v praci.

Co vy na to ???? dobrej plan ne ???



Zdarec... tuhle jsem pořídil dva peklostroje, hm... vlastne mam uz jenom AEKa....., jeden staci az az.

Re: Akce vychod
Posted by: D.A (80.188.27.---)
Date: May 10, 2004 07:02AM

Vojta to napsal hezky. Při srovnání Austrálie a Ruska pro potřebu výpočtů jsem se zhrozil ;-). Škoda, že jsem svou dřívější cestu Skandinávií nepřepočítal na normohodiny. Ale pamatuji si, že na 8500 km jsme spotřebovali 20 dnů na slušných cestách civilizovanými zeměmi + Polskem. Spalo se výhradně v klidu, ne za jízdy a docela hodně času jsme projezdili.
Je fakt, že za mlada se dá zvládnout jakýkoli záhul, ale když říkám za mlada, tak myslím jak mladou posádku, tak i mladou Tatru. A to (bohužel) ne jenom psychicky, protože to jsme tady asi mladí všichni (přispěvatelé i stroje).

Re: Akce vychod
Posted by: Jirka (---.fme.vutbr.cz)
Date: May 10, 2004 01:29PM

Pár osobních zkušeností. Osobní rekord mám za den něco kolem 1100km (Skandinávie v létě, kdy svítí slunko a člověku se nechce ani moc spát). Jinak pokud jezdím do Německa, tak je to 1800 km za nějakých 35 hodin (2 řidiči) a je to docela nářez. První noc bez spánku jde, ale další noc se intervaly výměny řidičů pěkně zkracují (klidně se střídáme po hodině).
Australský model, kdy se za 21 dnů ujelo 20000 km je teda pěkný nářez a věřím, že z toho auta zbyl skutečnej vrak.

Re: Akce vychod
Posted by: Jirka Jirout (62.209.239.---)
Date: May 10, 2004 02:06PM

Jirka: no já jezdím 1000-1200 denně poměrně běžně, když jezdíme z Holandska do Kocourkova. Někdy se s manželkou střídáme, někdy ne. Rekord solo mám asi 1600 km během tuším 22 hodin (vč. přestávky na spánek + asi dvou hodin na trajektu) při cestě do Stockholmu.

Re: Akce vychod
Posted by: Michal Heky (---.feld.cvut.cz)
Date: May 10, 2004 03:20PM

Ja mel loni denni rekord pri ceste z Lotysska do Cech 1300km. Ovsem pres Polsko (2h zacpa ve Warshawe) a s trihodinovou zastavkou v Krakowe a se 105kou. Jo a pichnul jsem v Olomouci. Prijezd do prahy v 03:30. Vstavali jsme v 9:00.

Pokud se na vychod pojede 450km/denne, jak pise havrla, tak je to jeste v pohode.

Re: Akce vychod
Posted by: Jirka (---.fme.vutbr.cz)
Date: May 10, 2004 04:08PM

Jirka Jirout: No ono 1100 km za den není moc. Bylo to v pohodě turistickou jízdou. Není to nic nezvládnutelného. Jenom si nedovedu představit, jak někdo ujede 950km každý den (pravda dle Tvého rekordu je to nějakých 13 hodin, což není moc) a přitom je stále stejně soustředěný.

Všechno je to jenom o zvyku. Pro netrénovaného člověka (zvláště pak z kocourkova) je denní dávka 600km dost zabíračka.

Goto Page: 1234Next
Current Page: 1 of 4


This forum is currently read only. This is a temporary situation. Please check back later.
This forum powered by Phorum.