Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Převodník náhonu tachometru
Autor: Oboth (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2005 20:11

Prodám převodník náhonu tachometru z mechanického na elektrický.Cena 700Kč.
Tel.736659511
E-mail:oboth@seznam.cz

Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2005 21:02

Do které tatry by to mělo patřit?

Mimochodem nemělo by to patřit do inzerce?

Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: Oboth (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2005 22:07

Do jakýkoliv s mechanickym náhonem tachometru do který chceš elektronickej

Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: tomek (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2005 14:47

jdi do haje... daruji takovej nahon, pripadne opravim. viz navod na mych strankach...

Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: Oboth (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2005 22:24

A umis to udelat i obracene? Ja totiz puvodne chtel dat do dvojky s elektrickym nahonem mechanickej chromovanej tachometr z jednicky,tak jsem koupil ten prevodnik a pak jsem zjistil ze prevadi obracene,tak ho nabizim. Kdybys to teda zvlad nebo jestli to je na tvejch strankach tak kdyztak uved kontakt ci adresu stranek.Diky

Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2005 22:29

A nebylo by lepší tam rovnou natáhnout ten bowden?

Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: Michal B. (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2005 08:03

T700 má vedený elektrický signál dráty až před palubku a tam mizí v krabičce TACHOTRONIC, z které pokračuje krátký bowden do mechanického tachometru z Felície s přečíslovaným ciferníkem. To asi víte, že? To je moderna. Nejdříve mechanický pohyb z převodovky přeměním snímačem na el.signál a pak zase zpět na mechanický pohyb.


Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: tomek (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2005 08:09

jo umim. mam totiz i bowden i bazmek za tachometr...

Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2005 10:32

Tomu způsobu přenosu u T700 se odborně říká drive by wire :-D.

Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: "radek" (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2005 10:43

Ne Mirku, to bohužel není D_B_W (protože tyhle moderní a běžné věci bylo zřejmě konstruktérům zakázáno použít) , to je zase jedna konstrukční katastrofa na přeci tak dokonalém a jedinečném voze v tomto vesmíru. Když jsem to poprvé rozebral, myslel jsem že špatně vidím, že se mi to zdá - a ono ne. Bohužel realita. Ale co bychom chtěli u auta s pořizovací soc cenou jen 2 mil. Kč - elektronický rychloměr s indikací servisu od VDO by to prodražil o cca 3000, a to už by bylo moc.


Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: Oboth (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2005 16:07

Tomek: Tak kdybys mi moh prodat cokoliv co by resilo muj problem tak mi prosim napis na oboth@seznam.cz . Diky

Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: Tomek (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2005 17:26

jasne co potrebujes? bowden, tachac, bazmek za tachac?

Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: Oboth (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2005 17:21

Chci hodit mechanickej tachometr do Tatry s elektrickym nahonem tachometru tak cokoliv co mi to vyresi

Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: "radek" (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2005 19:32

Tedy všechny tři komponenty. Jen si už nepamatuju, jestli je připojení bowdenu dole na převodovce stejné jako pro "bago", nebo je ta přírubička jiná. Tomku?

Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: Tomek (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2005 10:55

tak to musim zjistit podle bowdenu, ale myslim si ze bude treba jeste nejakej bazmek na prevodovku, protoze v kolecku do prevodovky zadnej ctyrhran neni... musime pokoumat. jen me zajima, proc to chces predelavat?

Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2005 14:39

No já se chystám na to samé, ale mám jedničku, tak to doufám vysvětlovat nemusím... ;-) Jedničkový tachometr i s tou ocelovou krabičkou mám (doufám, že funkční...), bowden volně zavěšený pod autem bych našel taky (ten bude asi vypadat...), ale s bazmekem na převodovku už to bude horší... Neměl by někdo? Vůbec nevím, jak by to mělo vypadat...

Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: Oboth (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2005 21:02

Já mam dvojku a chci ten chromovanej tachometr (uz ho mam) protoze se mi proste vic libi :-)

Re: Převodník náhonu tachometru
Autor: Oboth (IP zapsáno)
Datum: 31.03.2005 15:37

Tomek: A kolik bys za to dohromady chtel?



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.