Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
kolos
Autor: Ivoš (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 17:11

Vážení,
rád bych se propracoval k tatrě 813 kolos - potřebujeme pro armádní muzeum v Olomouci.Zkuste mi něco prosím nabídnout.,
Díky Ivoš

Re: kolos
Autor: optimista (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 21:41

a kolko mate na to odložených penazí?

Re: kolos
Autor: Ivoš (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2005 08:03

pamatuju kolony.Máte ji ?

Re: kolos
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2005 10:15

ešte nedávno sa z armády vyraďovali za nie neprijateľné ceny, že by už boli všetky preč?

Re: kolos
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2005 18:48

Ivoši, koukni do annonce, v každém čísle je nabídka jistého autobazaru u Hradce Králové a mám pocit, že ten pán z Hřenska nabízející jednu nekompletní T813 taky ještě neprodal.

Re: kolos
Autor: Ivoš (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 08:21

Díky za tipy,do Hradce celkem pravidelně jezdím a občas něco kupuji - obzvláště po prodejích z armády tam mívají použitelné věcičky, ale 813 jsou na zaplakání. jsou to totálně vyrabované šroty za které chtějí 100000,-.Navíc to jsou pontonové nosiče, tedy krátké kabiny.Sakra mám doma fotky olomouckých kasáren z roku 96 - 7 kdy jich tam stály kolony a nikdo je nechtěl.Kam se to podělo.Jo jak říkají hanáci - čeho přebévá teho nezbévá.

Re: kolos
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 09:24

Přesně tak to hanáci řikajó :-D. Naposledy stávaly v Července a v Olomouci u nádraží v areálu mezi Novým světem a Tovární. Ivoši, to se ani armádní muzeum nedokáže domluvit s armádou? :-O. To si tedy zpětně říkám, že jsem byl naivní, když jsem si myslel, že by se to mohlo podařit mě.


Re: kolos
Autor: Ivoš (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 14:32

Jó armáda.Víš jak je to s odprodeji.Teoreticky prý se můžeš přihlásit třeba o jedno vozidlo, ale pokud vedle tebe soutěží v odkupu firma která jich je schopna odebrat stovky tak se asi vojenští páni nebudou tvojí žádostí zabývat.Vždyť je s jedním stejně papírů jako s tisícem.Navíc jsme soukromníci tedy soukromé muzeum.Tedy ne Lešany.Tam se vozidla převádějí rozkazem a dle jejich výběru.Ale díky za ně protože zajímavé kusy techniky zůstanou zachovány alespo'n tam, když je nedostane nikdo jiný.My se pereme o každý šroub.konec konců mrkni na: forty.cz a uděláš si představu.Muzeum děláme na fortu XIII, který ještě není oficiálně otevřen.V současnosti se opravuje, shání exponáty a technika.Chtěl bych aby byly expozice od roku 1850 do dneška, včetně expozice vývoje propagandy - to bude sranda.Plány jsou veliké, peněz málo.

Re: kolos
Autor: Audin (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 19:18

No tak s tou veřejnou soutěží co dvakrát do roka vyhlašuje ministerstvo obrany mám bohatý zkušenosti. Asi před rokem jsem chtěl odkoupit T 805 valník. Auto bylo zprovozněný, prostě novas, nikdy nejetej, měli dva kusy, cena byla předběžně 14tis za jednu. Když se to mělo všechno odehrát tak se do toho začal montovat nějákej vysokej guma a musel jsem o to žádat až na ministerstvu obrany. Tam byl velice ,,ochotnej" maršál Goering, kterej se mnou nehodlal diskutovat vůbec o ničem, takže nevím jestli čekal úplatek nebo co, takže jediný co jsem se dozvěděl bylo, že musím složit kauci asi dva litry, aby se mnou začali v tý soutěži bavit a potom musím formou obálkový metody nabídnout cenu. Takže to samozřejmě celý zkrachovalo, neboť zřejmě obě 805ky a ještě kupu jinýho armyharampádí koupilnějákej překupník co kšeftuje s military haraburdím, zřejmě kámoš někoho nahoře. Takže toliko moje zkušenosti s armádou- eště že jsem kripl s modrou knížkou:-D

Re: kolos
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 21:30

Tak modrou knížku jsem s díky odmítl a vzal jen odklad na pět let (teď už tedy navždy), ale dopadl jsem při jednání s armádou stejně blbě. A to jsem chtěl jen šestsettřináctky... :-(

Ivoši, co vlastně máte v tom muzeu zatím za techniku? Na tom webu jsem zahlídl zatím jen dvě OTčka...

Re: kolos
Autor: Ivoš (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2005 07:57

Chápu, že by jsi rád viděl celou produkci tatry pro armádu od roku 1930. Já taky... .Pro mě je ale exopozice vozidel jedna z více které chci na fortu ukázat.Přesto v současnosti: Skot R2, PLDVK 30 - ještěrka,T 805 Radio,BRDM 2,ZIL 131 - návěsový nosič raket,V3S R 140,V3S R118,V3S odmořovací vůz,nabíjecí souprava,podval 50t - k tomu právě potřebuji ten KOLOS aby jssem mohl do těžké techniky.Další se dojednává.
Exopzice zbraní nebudu vyjmenovávat.

Re: kolos
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2005 08:05

No tak to už vypadá líp. :-)

Re: kolos
Autor: Ivoš (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2005 08:21

to jsi mě uklidnil.



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.