Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Internet lezoucí skrze el. zásuvku
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2005 10:54

Po krátkém indiánském létu se opět odebírám do konspirace. Abych na Vás, lidičky, mohl zase nahlížet, potřebuju spáchat domácí připojení. Rozhodl jsem se pro v titulku uvedené řešení, protože s chrapouny od Telecomu není moc dobrá domluva a ani řešení s mobilními operátory nepostrádá řadu záporů. (Navíc bydlím v divočině, což vylučuje rádiové připojení nebo kabelovou síť.) Když jsem pátral, jak jsme v ČR na tom, dozvěděl jsem se, že pilotní projekt už na zkoušku běží, ale to bych se musel přestěhovat někam do Písku :-(.
Proto prosím, kdybyste kdykoli narazili na použitelnou nabídku, dejte mi vědět, třeba na e-mail gt613@seznam.cz.

Díky!!!

Re: Internet lezoucí skrze el. zásuvku
Autor: Marek (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2005 12:15

No ja idem cez T-mobile(=cena je vyšia) EDGE a ide to celkom slušne...je to mobilné, funguje to pocelej ČR... čt24 si pozriet možeš, peříčko na NOVE tiež a na TB a TP to úúplne stači....nemože však prebiehat žiadne celoštátne DMS hlasovanie to je potom v pr...ale je to treba vyskúšat niekde nejde EDGE.

Re: Internet lezoucí skrze el. zásuvku
Autor: lucian (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2005 13:21

Nejpohodovější připojení se mi jeví přes kabelovou televizi.

Re: Internet lezoucí skrze el. zásuvku
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2005 13:59

Luciáne, nééé. Kabel končí asi 15 km ode mne. Stejně tak rádiová pojítka. Pokrytí signálem od mobilních operátorů = mizerné (s výjimkou Oskara). Já potřebuju něco do hustolesa!

Re: Internet lezoucí skrze el. zásuvku
Autor: pepan (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2005 19:48

D.A. O toto, ne připojením k netu, ale propojení PC, jsem se před nějakým časem ze zvědavosti zajímal a zdá se mi to jako pěkná bouda jak ze státu vytáhnout nějaký milionek na rozjezd tohoto " zdařilého projektu".
Pro info, dle zjištění na netu - šíří se to asi do několika km od přípojného bodu (těch 15km je asi moc) a v každé trafostanici musí být zesilovač signálu nebo přípojný bod nějakého poskytovatele. Cenově to vychází asi jako mikrovlna.
V tvém případě, bohužel, zbývá telefon a ADSL. Na netu je k přečtení několik článků, ale závěr si každý musí udělat sám.

Re: Internet lezoucí skrze el. zásuvku
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2005 21:32

Jsem na tom doma podobně jako Agent, prostě zapadákov, ale včera mně zase po dlouhé době napadlo ověřit si číslo a hle, ty naše sto let staré rozvody jsou najednou způsobilé pro ADSL 256/64! :-)

Re: Internet lezoucí skrze el. zásuvku
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2005 21:37

Agente, je to přesně jak píše Pepan. Není-li přípojný bod dost blízko, máš smůlu.


Re: Internet lezoucí skrze el. zásuvku
Autor: radek (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2005 07:11

No jo, jenže slavná telecomácká parodie na ADSL, navíc většinou agregovaná 1:10 je děs a běs......

Re: Internet lezoucí skrze el. zásuvku
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2005 12:12

Pokud vím, tak telecom běžně nabízí agregaci 1:50 nebo 1:20 a ještě k tomu jako bonus nějaké fair play zpomalování, extrémistické limity pro přenos a další existenční nevýhody. Zkusím konkurenci a uvidím...

Re: Internet lezoucí skrze el. zásuvku
Autor: pepan (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2005 14:57

A nenabízí UPC, stejně jako TV, internet přes satelit??

Re: Internet lezoucí skrze el. zásuvku
Autor: PTF (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2005 23:39

Pro tak krajní oblasti by mohla postačovat, pokud tedy vlastníš pevnou tel. linku, ISDN připojení. Poměrně svižné a v oblastech, kde nedosáhne ADSL asi poslední řešení rychlejšího internetu.

Jinak by se snad dal využít satelitní příjmač, a to buď jako placená služba, viz zmíněné UPS apod. Anebo zkusit obyčejný Free-to-air satelit. Když jsem si nastavoval svůj FTA, tak v manuálu byla zmínka i o možnosti připojit se na internet, ale nějak omezeně - jednosměrně. Do bližšího zkoumání jsem se nepouštěl, protože jsem to nepotřeboval, ale můžu se podívat.

PTF

Re: Internet lezoucí skrze el. zásuvku
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 25.11.2005 14:23

PTF - Telecom je nedůvěryhodný, podíváš-li se, budu rád.

Re: Internet lezoucí skrze el. zásuvku
Autor: PTF (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2005 00:26

Zkus prozkoumat tento velmi kvalitní server www.parabola.cz a tyto odkazy:

[www.parabola.cz]

[www.parabola.cz]

[www.parabola.cz]

[www.parabola.cz]


Jsou věnovány problematice připojení k internetu přes satelit. Poměrně zajímavé čtení, snad by ti to mohlo pomoct. Osobně s tím nemám zkušenosti, nepotřeboval jsem.

Otázka je, zda by ti v tvých lokalitách postačoval jen jednosměrný princip, tzn. že by jsi jen stahoval info. V případě, aby jsi mohl i odesílat by jsi musel pořídit spec. zařízení přímo pro satelit anebo použít třeba mobil a připojení k netu přes GPRS, kde by jsi platil jen za odeslané kB, příjem by jsi měl přes satelit.

Variant je více, uvidíš. Třeba to pomůže.

PTF

Re: Internet lezoucí skrze el. zásuvku
Autor: PTF (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2005 00:50

a ještě jeden poslední:

[www.parabola.cz]



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.