Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Prosím hlasujte
Autor: Michal (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2002 07:07

...na adrese [tatraweb.hyperlinx.cz], ať vím, co (jestli vůbec něco) mám dělat a o co máte zájem. Dík.

Re: Prosím hlasujte
Autor: Vojta (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2002 01:58

Michale, myslím že nejlepší bude, když se domluvíš s Ríšanem a Lucienem. Tady to zatím jede, ne?

Re: Prosím hlasujte
Autor: Michal (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2002 06:02

Ano, tady to zatím jede.

Už jsem se ale snažil vysvětlit na různých místech jednu podstatnou věc.

TATRAWEB, to nejsou jen fóra (která stáhnout a nakonfigurovat zabere tak asi hodinu), ale taky spousta dalších věcí články, seznamy atd. A ještě další spousta věcí, které vůbec nejsou vidět = admnistrace toho všeho.

Pokud to bude mět zůstat v původní podobě, bude to muset být v PHP. Za tu dobu, co jsem s tím nedělal, už jsem to skoro zapomněl. Z toho plyne pomalé tempo dalšího rozvoje. Nemluvě o faktu, že na TW jsem se PHP učil = spousta věcí by tam chtěla udělat jinak a lépe... Jenže předělává se ještě hůř, než se začíná od začátku. Navíc na PHP v současné době nemám vhodné pracoviště (doma nejde nainstalovat a v práci by mi kvůli tomu museli extra instalovat server - a vy z vás, kdo mají v práci jeden počítač na práci a jeden na hraní, hlašte se).

Na obzoru se rýsuje ještě jedna možná alternativa. Kompromis mezi rychlostí budování a cenou (tzn. relativně rychle a snad i zdarma). Bylo by to sice nestandardní řešení, které by mi dalo na mnoha místech hodně práce, ale... Nechme se překvapit!

Re: Prosím hlasujte
Autor: Mirek Volný (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2002 08:30

Taky, Vojto, nezapomínej na ARCHIV starých příspěvků. Tady se začíná od nuly a bylo by škoda přijít o všechno (rady, zážitky, fórky...), co zůstalo na Tatrawebu.

Michale, kouzlo Tatrawebu je myslím PRÁVĚ taky v tom, že je zadarmo. Dosavadní průběh hlasování to potvrzuje, čemuž jsem velmi rád.

Re: Prosím hlasujte
Autor: roman (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2002 16:27

Plně souhlasím s D_A,že ztratit všechny příspěvky co byly na host.sk by bylo moc škoda.
Přistoupím i na placenou verzi Twebu přesunutého jinam.Ty tři stovky ročně by mě snad nepoložily...Za tu jistotu,že to bude na placeném servru"chodit"s menším rizikem sesypání to myslím stojí.

Re: Prosím hlasujte
Autor: D.A. (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2002 08:19

Pro mě nestojí. Pokud jde o internet, netuším, co bude za týden, takže jakékoliv roční předplácení je irelevantní.

Navíc - když se v klidu zamyslíte nad tím, co se stalo - data nejsou v háji natrvalo, podobná "nehoda" se může přihodit i na placeném serveru, kde to ale bude horší o tahanice dané vztahem poskytovatel-platící zákazník a hlavně o pocit, že člověku utíká něco, za co si zaplatil...

Re: Prosím hlasujte
Autor: Michal (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2002 12:14

Rozdíl je v tom, že poskytoval placeného prostoru:
a) si nedovolí sáhnout na tvoje data,
b) dělá zálohy sám,
c) funguje rychle a spolehlivě.
Pointa je asi následující: já taky nejsem příznivcem jakéhokoliv placení, ale na druhou stranu: za kvalitní služby se platí - aby byly kvalitní, většinou to něco stojí... Když ne koncového uživatele, dotuje to někdo "cestou"...

Dohlasováno???
Autor: D.A. (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2002 14:04

Michale, nemyslíš, že už by bylo na čase ustřihnout (=ukončit) hlasování, vyhodnotit ho a jednat???

Těch cca 60 lidí, co se vyjádřilo, představuje myslím drtivou většinu živých návštěvníků bývalého Tatraweb.host.sk... Pokud se někdo dodnes nerozhýbal, nebo třeba nemohl, nemá už šanci ze statistického pohledu cokoliv změnit.

Myslím, že by se nikdo z převažující skupiny hlasů (volba přesunutí na jiný NEPLACENÝ server) na Tebe nezlobil, kdyby byl Tatraweb z technických příčin po určitou dobu dále na Hostu, než nám najdeš šikovný azyl ;-))).

A vůbec, jak vidíš časově návrat ztraceného syna?

Re: Dohlasováno???
Autor: Michal (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2002 14:51

Dump databáze už mám, ale problém je, že HOST je jaksi rezistentní k obnově databázového účtu. Tzn. mám data, mám strukturu, ale nemám účet, na který bych to mohl dát... takže datum návratu ztraceného syna v tuto chvíli nedokážu odhadnout - ať už pro variantu "zůstat" nebo "odejít"... ;-( uvidíme, snad klapne varianta (F), která vůbec nebyla v nabídce pro hlasování ;-)))

Re: Prosím hlasujte
Autor: D.A. (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2002 15:34

Mno, jenom doufám, že "F" v tomto případě nemá stejný význam jako v typologii dámských ňader - Fuj, to jsem se lekl! ;-)))

Re: Prosím hlasujte
Autor: Eda.4Mi (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2002 18:54

Ahoj! Vůbec nejlepší byla asi varianta placeného, avšak nepovinně, webu! Ať kdá kdo může, ani bych tam nepsal kdo dal kolik, ale kolik je na kontě.

Re: Prosím hlasujte
Autor: Michal (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2002 06:57

D.A. Vidím, že máme diametrálně odlišný vkus na ženy... ;-))) F je fajn ;-)))

Re: Prosím hlasujte
Autor: D.A. (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2002 07:28

MC: U mne to jde od A až k E s hodnocením vzhůru (ani Angrešty, ani Bobule mít nemusím), ale z F už mám strach! ;-))))))))
Posílám Ti dokumentární snímek...

Re: Prosím hlasujte
Autor: Vojta (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2002 20:04

Pánové, tomu nerozumím. Jaká ztráta archívu starých příspěvků z původního webu? Jest-li se Michal k datům dostane, tak je snad jedno kam se nahrají, ne??? Čili, dají se nahrát archivní data i na tento WEB. Než se to podaří uplyne stejně ještě hodně vody a tady bude taky hodně údajů. Proto vyzívám Michala, ať se dohodne s Lucienem a Ríšanem. Nebo má snad někdo něco proti tomuto webu? Pokud ano tak to napište. Nevidím totiž jediný argument pro vytváření znovu nových stránek pro Tatraweb, když tady funguje znovu naplno ve stejné grafice na kterou jsme zvyklí a po získání dat z HOSTu a jejich přehrání tomu už nebude vůbec nic chybět.

Re: Prosím hlasujte
Autor: Eda.4Mi (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2002 09:03

Luciánovi a Richardovi by jsme měli koupit flašku! Ale nemyslím že je nutné tady někoho vyzívat k něčemu ohledně nahlodání twebubrno! Michal by si po dvou a půl letechpráce na našem T613 webu, zasloužil stabilní server a hodného správce.

Re: Prosím hlasujte
Autor: D.A. (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2002 08:45

Jo, a fakt nejde jenom o diskuze, ale i o články, fotky, agendu kolem členství v Netclubu T-Webu, inzerci a v neposlední řadě KLUB jako takový, tedy uskupení přidrátovaných lidí ze všech koutů obou republik! A to, pokud se, Vojto, nepletu, TKB zatím nikdy nenabízel. Udělali pro nás - "veřejnost" - pěkné fórum, za což jim patří dík. Osobně si umím představit, že budu mít v "oblíbených" odkazy jak na nový T-Web, tak na web TKB a denně jüknu tam i tam. Pokud jedna z diskusí "odumře" (=zájem se přelije jen do druhé), taky se nic nestane.

Re: Prosím hlasujte
Autor: Risan (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2002 08:57

Pro informaci všech: provoz TATRAWEBu na tomto webu jsme s Luciánem Michalovi nabídli hned, jak starý TATRAWEB padnul. Tento web je placený Tatra klubem Brno, tedy organizací, která má jako primární cíl své činnosti sdružovat a zajišťovat výměnu informací mezi lidmi, kteří jsou příznivci značky Tatra a jiných. Má to tedy oproti ostatním nabídkám, které Michalovi nejspíš došly (provoz TATRAWEBu na různých univerzitních, školních, soukromých či firemních webech) tu výhodu, že a) provoz TATRAWEBu silně koresponduje s tím, kvůli čemu je tento web zřízen a placen, b) správcem bude vždycky člověk, kterému je téma TATRAWEBu blízké (jiné lidi v klubu totiž na rozdíl od univerzit/škol/firem ani nemáme) a c) provoz webu bude relativné nezávislý na setrvání konkrétní osoby v organizaci. Náš server v současné době má k dispozici 300MB volného prostoru, podporu PHP a MySQL atd. atp.
Na tuto naši nabídku Michal zatím nijak explicitně nezareagoval. Nicméně stále ještě trvá. Je pravdou, že asi nebudeme kvůli Michalovi přecházet na MSSQL (protože je to sice pro něj jednodušší, ale pro nás to znamená přibližně dvojnásobné náklady na provoz webu), ale provoz TATRAWEBu v původní podobě na našem serveru by neměl být problém.

Re: Prosím hlasujte
Autor: D.A. (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2002 11:00

Vlastně jo, někde jste to psali. Moje chyba, že jsem to zasklil. Ale: Vojta mluvil jenom o datech z fóra. A to není všechno.
Ať to dopadne, jak chce, hlevně, že se máme! ;-)))



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.