Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Úroveň diskusných príspevkov
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2002 17:12

Myslím, že každý z nás je rád, že si tu môže prečítať diskusné príspevky, položiť otázky, snažiť sa odpovedať, aj si s niekým druhým zapolemizovať.
Pre mňa osobne je to určitý relax pri práci, kedy na chvíľku prejdem na iné myšlienky a môžem sa pár minút venovať tomu, čo je mojím hobby a aspoň virtuálne sa tu stretnúť s ľuďmi, s ktorými mám veľa spoločného.
V poslednej dobe sa mi však zdá, že úroveň viacerých "debatných krúžkov" sa priamo úmerne s pribúdajúcim počtom príspevkov k danej téme znižuje, slová sa pritvrdzujú a debata sa dostáva často z vecnej roviny do osobnej. A práve to ma mrzí!
Priatelia, aj keď sa nám stane že zásadne nesúhlasíme s názorom toho druhého (aj mne sa to tu často stáva tak, ako iste aj mnohí z vás často nesúhlasia s mojimi príspevkami) skúsme sa tolerovať a nevnucovať druhým nasilu svoju pravdu, skúsme sa nezadrapovať za slovíčka a dokazovať si navzájom - často až skoro urážlivým spôsobom - kto je ako chytrý. To nechajme tým v parlamente. Veď predsa každý má právo vytvoriť si svoj vlastný názor a držať sa svojej pravdy (každý má ale aj akosi automaticky povinnosť znášať dôsledky svojich rozhodnutí).
Ak si myslíte že je niečo pravdy na tom čo som tu napísal, skúste sa nad tým trocha zamyslieť. Ak si však myslíte že sú to sentimentálne blbosti čo sem nepatria, tak mi to prosím tolerujte a prepáčte - Ondrej.

Re: Úroveň diskusných príspevkov
Autor: pyro (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2002 17:52

Ondrej maximalne s tebou suhlasim a tiez sa snazim byt maximalne tolerantny(co sa mi nie vzdy dari :-((), ale zistujem, ze niektore veci ktore sa mi nepacia ma pekna vedia rozladit.....asi je to o tom aby sme si uvedomili, ze tak ako papier vela znesie tak aj web forum vela znesie a su to prostriedky na to aby kazdy vyjadril svoj nazor s ohladom na to ci sa to druhemu paci alebo nie. Ale myslim si, malo by to byt o tom, aby sme sa navzajom neurazali a neponizovali a uvedomili si, ze je to nazor toho druheho, ktory nemusi s nasim (mojim) nazor korenspondovat.
PRETO AK SA MOJE PRISPEVKY KTORE SOM NAPISAL NA TENTO WEB NIEKOHO DOTKLI PRIPADNE MU UBLIZILI, OSPRAVEDLNUJEM, SA NEBOL TO MOJ UMYSEL ANI ZAMER, PREZENTOVAL SOM LEN SVOJ NAZOR (PRIPADNE POCITY)
Pyro

Re: Úroveň diskusných príspevkov
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2002 19:28

Tak tak, napriklad nejake vykricniky ku blbemu nazoru by nemali byt ako na nejakych inych forach (Skoda Techweb - tam som bol raz a neda sa to citat - vsade same sproste slova a podobne)

Ale ja stale vravim - Kazdy svojmu.

Ale pripajam sa, ak som niekoho urazil ale inak postihol, velmi sa ospravedlnujem, aj ked nemyslim ze sa to niekedy stalo

Mato

Re: Úroveň diskusných príspevkov
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2002 00:16

Myslím, že jsme si tu už hodněkrát řekli, že jsou tu fajn lidi atd. Tedy automaticky si myslím, že se mě tu nikdo nesnaží urážet. Ale teď si nejsem jistý, jestli jsem se náhodou taky někoho nedotknul. Nejsme baby né???:-) (nic proti babám)

Re: Úroveň diskusných príspevkov
Autor: Risan (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2002 08:16

Musím oponovat Ondrejovi. Úroveň příspěvků ve všech fórech na tomto webu se mi zdá velmi dobrá a stejně tak tomu bylo i na starém TATRAWEBu (až na asi dvě výjimky). Při srovnání třeba se Škoda TechWebem to bude ještě markantnější. To, že někdo tu vyjádří svůj názor a udělá to nepokrytě, to je myslím v pořádku a neměli bychom ho odsoudit jen proto, že s ním většina nesouhlasí. Nezdá se mi, že by se tu někdo vyjádřil nějak nekulturně. Nakonec se všichni všem stejně omluvili. Pochopte, že několika řádky textu nejde vždy přesně vyjádřit to, co si člověk myslí a tak někteří z nás se mohou v rozčarování nad nepochopením svého názoru poněkud rozhořčit. Ale jak se tak na to dívám, vše se jakž takž vyjasní a zádná nepřátelství tady nevznikají. Uvědomme si, že psaní do fóra se liší od běžné verbální komunikace. Spousta informací, které člověk umí vyjádřit i jinak než slovy se tu ztrácí - co jeden považuje za nevinné špičkování, může si druhý při absenci těchto informací vyložit jako osobní útok.

Re: Úroveň diskusných príspevkov
Autor: D.A. (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2002 10:16

:-o ;-)))

Re: Úroveň diskusných príspevkov
Autor: roman (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2002 10:59

Jasně,psaní příspěvků přece není klasický- řekněme dialog s někým jiným. Z důvodu místa a udržení zájmu při ev.dlouhém článku myslím vždy nejde přesně vyjádřit názor ve všech souvislostech.Člověk nikdy neví jak to případný čtenář pochopí,jestli si třeba něco nevezme nějak osobně..Nejlepší je přímý pokec "na živo".A tak mě napadá(i když to sem nepatří)kdo jede omrknout Macochu,s kým se tam potkáme,pokecáme?Že jede Mirek (D.A.)je mi jasné-několikanásobný vítěz nemůže chybět :o)))Vím,že pěkná akce budou v nejbližším termínu asi Lešany,ale bohužel z finančních důvodů zřejmně nepojedu.

Re: Úroveň diskusných príspevkov
Autor: Eda.4mi (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2002 18:11

Souhlasim s Ondrejem. Neni nutne tady razit nejakou viru v Tatru.



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.