Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
S Tatrou kolem světa
Autor: roman (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2002 13:11

Tak jsem někde doma vyhrabal starý časopis "Koktejl"z 11/98 a našel v něm asi šestistránkový retro popis cest Dr.Jiřího Bauma kolem planety,kterou absolvoval v letech 1934-1935 s Tatrou 72(speciálně upravená šestikolka).Je to docela zajímavé a z článku mj.vyplývá,že tam kde třeba americký vůz se 4l motorem měl veliké závady a v podstatě se rozsypal,Tatra projela bez ztráty"desítky"apod.
Pořád jsem měl v podvědomí hlavně cesty H+Z,pak třeba Dakar,ale že tento zoolog za první republiky vlastně značku Tatra velmi proslavil jsem neměl tušení.Chudák pan doktor,po návratu z cest v r.1939 byl uvězněn v koncentračním táboře a už se z něj nevrátil...
Jinak se v článku popisují i jiné jeho cesty světem od r.1931,všechny vždy s vozem Tatra.
Je zájem o oskenovanou podobu článku?

Re: S Tatrou kolem světa
Autor: pepa (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2002 14:49

Ze vahas sem s nim.

Re: S Tatrou kolem světa
Autor: Martin Havel (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2002 22:57

jo, zájem je. Viděl jsem v televizi dokument z expedice LAMBARENE s upravenou 138. Fakt dobrý.

Re: S Tatrou kolem světa
Autor: Vodouch (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2002 23:38

Pokud bych se mohl připojit, také bych o článek měl zájem. Děkuji.

Re: S Tatrou kolem světa
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2002 08:32

J.Baum napísal aj niekoľko kníh zo svojich ciest. Dávnejšie som čítal jednu (názov si žiaľ nepamätám) práve o ich ceste s manželkou na Tatre 72 cez Austráliu. Bolo to veľmi zaujímavé a poučné čítanie.
Svoju prvú cestu absolvoval tuším na T12 po Afrike s kamarátom sochárom Foitom, a tiež sa mi marí, že neskôr spolu podnikli ešte jednu cestu na T54.
Aj mne je ľúto, že taký človek sa stal obeťou nezmyselného nacistického holokaustu.

Re: S Tatrou kolem světa
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2002 10:58

Také bych měl zájem. Předem díky.

Re: S Tatrou kolem světa
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2002 13:28

Tak to zase šupněte na web, ne? Ať to Roman nemusí zase posílat na x adres.

Re: S Tatrou kolem světa
Autor: Risan (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2002 14:08

No dík, Martine. Tak jo, pošlete mi to.

Re: S Tatrou kolem světa
Autor: roman (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2002 16:53

Omlouvám se pánové,na Tweb jsem se dostal dnes až teď-zítra to naskenuju a (z dovolením)pošlu Ríšanovi ať to zveřejní.
Díky za pochopení.



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.