Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Moto Tatra
Autor: Franta (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2004 21:34

Věděli jste pánové že Tatra se pokoušela vyrábět i motorky ? na [www.gruener-jaeger-lingen.de] je pořádný dělo, 960ccm - 98HP, přes 100nm. - samozřejmě vier-takt. Celkem zajímavé na tehdejší myšlení v ČSSR

Re: Moto Tatra
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 07:35

Harley se může jet zahrabat, co říkáš, Matěji?

Pár detailů buď předběhlo dobu o 30 roků, nebo to není tak úplně původní. Udělejte tomu testaci ;-).

Re: Moto Tatra
Autor: Franta (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 08:23

No prej byly vyrobené tři kusy, ale zůstal jenom jeden jako skládačka ze všech třech.

Re: Moto Tatra
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 08:30

No jako fór dobrý. A ve kterém roce to jako mělo být vyrobeno?

Re: Moto Tatra
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 08:36

motocykle nie sú práve môj odbor a nikdy ma bližšie nezaujímali, ale na mňa to celé pôsobí dosť nedôveryhodne...

Re: Moto Tatra
Autor: lucian (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 09:49

Je to blbost, někdo si dělá prdel ...

Re: Moto Tatra
Autor: Kontráš (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 09:54

Nevím jestli jde o totéž, ale o motorkách tatra byla zmínka v posledním nebo předposledním čísle "TipPro Oldtimeru"

To co vidím tady z těch fotek mi připadá jako příliš moderní design na to kdy to měli dát dohromady.

Re: Moto Tatra
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 11:05

světla, ątít, postavení přední vidlice...

Re: Moto Tatra
Autor: Franta (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 11:43

Je to to same co v Oldtimeru...

Re: Moto Tatra
Autor: lucian (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 13:26

Vždy jsem byl přesvědčen, že TATRA nikdy motorky nedělala. Nikde, v žádné literatuře o tom není ani zmínka!
Podle mne to je vtip!

Re: Moto Tatra
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 15:54

Tsá to sa mi nezdá, ale je to teda dosť delo 100 koní 960-ka.
Každopádne zisťujem čo je na tom pravdy.
Niečo ale o motorke Tatra som niečo matne počul, mala mať štvorcový motor a kardánový hriadeľ či tak nejako...
ale to bola len taká hmla a ja už vlastne ani neviem odkiaľ sa to ku mne dostalo

Re: Moto Tatra
Autor: Palo (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 15:59

Ono to bolo v tom oldtimeru myslené ako "pohádka vánoční" tak znel nadpis a tak to aj určite mysleli.
Nemajú okrem inzercie čo dať na tie stránky,teraz v zime.

Re: Moto Tatra
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 16:02

Čítali ste si ten text? Nejaké je to divné... 4-valec chladený vzduchom, 100Nm od najmenších otáčok, 4-tak, vyrobené 3 prototypy... ???
Navyše tie fotky vyzerajú ako fotomontáže

Re: Moto Tatra
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 16:05

Ha! A ešte tam píšu že tá side kára vie plávať :-D
Ehh... bude to kravina

Re: Moto Tatra
Autor: martin h (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 20:31

Pokud je to vtip, jak přišli na značku Tatra jako nejlépe vhodnou na zesměšnění? Proč tomu nedali třeba jméno Trabant ze kterého si všichni dělají legraci? Potom docela nechápu majitele takovéto dle vzhledu velmi solidní motorky který jí přestříká a pomaluje znakem Tatra, dělá kolem toho takové haló a dává na internet. Chtělo by to ukázat nějakému fandovi do motorek, třeba v tom něco pozná.

Re: Moto Tatra
Autor: martin h (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 20:38

A výkon 98 HP z obsahu 960 ccm?

Dotaz na znalce historických Tater - nebylo by možné použít z nějakého vzduchem chlazeného motoru Tatra válce a písty? Blbost, že? Proč sakra to jméno....

Re: Moto Tatra
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2004 21:13

martin h: Je to fotomontáž to logo Tatra. Takmer isto

Re: Moto Tatra
Autor: Tomáš (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2004 23:20

Na fotkách to není moc dobře vidět, ale na 99% je základem motocyklu "Tatra" Yamaha FJ 1100 nebo 1200

Re: Moto Tatra
Autor: Martin Kopřivnice (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2004 07:34

U VŠECH SVATÝCH ŠUSTALŮ!!! JEMINÁČKU TO JE MI ALE HOVADINA!!!!

Re: Moto Tatra
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2004 08:52

"Pokud je to vtip, jak přišli na značku Tatra jako nejlépe vhodnou na zesměšnění?" - nabízí se vysvětlení, že to bylo poté, co si přečetli moje příspěvky v tomto fóru. Všechny je píšu s cílem zesměšnit tuto jinak vysoce seriózní značku a zdá se, že to konečně začíná přinášet ovoce.

Re: Moto Tatra
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2004 15:51

Mně to jako zesměšnění nepřišlo. Prostě si vybrali nějaké exotické jméno a navíc ta historie - 50. léta...

Re: Moto Tatra
Autor: lucian (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2004 16:17

50. léta s kotoučema? Ha ha ha!

Re: Moto Tatra
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2004 08:12

.....všechny je píšu s cílem zesměšnit tuto jinak vysoce seriózní značku a zdá se, že to konečně začíná přinášet ovoce....
inokedy prísne pragmatický rišan tu trocha povolil uzdu svojej ješitnosti. Silne pochybujem, že autor úpravy a premenovania tej motorky vôbec vie, ži rišan (a aby som sa ho nedotkol, tak aj my ostatní) vôbec existuje!
No a zosmiešňovanie značky? Rišan, veď to čo tu píšeš má skoro vždy racionálny základ, aj keď je to často trocha jednostranný a zjednodušený pohľad na vec. Ale tvoje názory sú zdravou protiváhou názorov napr. MM, takže myslím, že je to v poriadku. Aké zosmiešňovanie? Ani tvoje názory, ani tá zelená motorka s nálepkami "Tatra" mi ako zosmiešňovanie vôbec nepripadá. Proste si jej majiteľ urobil taký žartík pre potešenie svoje a svojich známych. Čo je na tom zlé!?

Re: Moto Tatra
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2004 08:44

Jé, Ondreji, Ty jsi mi to pokazil. :-D Já chtěl vyhecovat Martina Havla, aby se zase spravedlivě rozohnil, že se mu někdo svými kecy pokouší krátit dividendy. No možná to bylo pěnekud neobratné...

Re: Moto Tatra
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2004 17:11

Já německy neumím. Není to někdo, kdo má Tatru rád a dal si na svoji motorku její logo? Já mám např. logo Tatra na lyžích a mám pocit, že je Tatra nikdy nevyráběla a ani vyrábět nebude.

Re: Moto Tatra
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2004 07:26

Matej Mojžiš ho má určite na všetkých možných predmetoch, akurát som si nie istý, či si ho už nechal aj niekam vytetovať - ale viete, autorské práva...raz možno našetrí :-D

Re: Moto Tatra
Autor: lucian (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2004 11:10

Já zase mám logo TATRA na špajzu a na kriglu.

Re: Moto Tatra
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2004 14:13

Logo Tatra?

Takže, kde všade:

1. Okno
2. Ľavý reproduktor
3. Pravý reproduktor
4. Mobilný telefón
5. Počítač
6. Šilt na ľavom monitore
7. Na zosilovači
8. Na skrini s oblečením
9. Na dverách
10. V počte cca 20 kusov pod sklom na stole
11. Ponožky práve na sebe
12. Trička v počte cca 40 kusov
13. Školská taška
14. Peňaženka
15. Vnútri v občianskom preukaze
16. Na kľúčoch od bytu
17. Na kľúčoch od Tatry
18. V garáži na dverách
19. V garáži na stene
20. Napredku mojej T613
21. V obývačke vo vitríne


To si spomeniem leb takto zhruba. Samozrejme mám stotisíc artefaktov Tatra ako:

1. SEDR 32/34 naľavo od monitoru
2. Vzduchový a olejový filter v skrini s vecami v izbe
3. Model T603 a T613 za mnou
4. Fotka T603 za nimi
5. Obrázky Tatra všade po izbe
6. Zarámované obrazy v izbe v počte 2 kusy
7. Náhradné aditívum do benzínu na poličke
8. Poháre Tatra 603, 613, 87, 80
9. Hrnčeky Tatra 603. 613. 87, 80
10. Kolekcia zápaliek Tatra

Hmm... to si spomeniem len tak letmo. Je toho oveľa viac.

Tetovanie plánujem v lete. Bude to logo ten nápis Tatra z krytu rozvodového remeňa. Bude na ľavom pleci pretože som ľavák :-)

Musím ešte vybaviť od správy ciest aby som mal svoje parkovacie miesto kde by bolo obrovským písmom napísané TATRA 613 a pod tým logo Tatra.

Hmm... Nedá sa aj na zuby vygravírovať Tatra? Chcel by som

Jj a môj najväčší erotický sen je že na mňa skočí slečna ktorá bude mať cez prsia nastriekané Tatra :-D

Ako pozerám, mám toho málo, asi si donesiem na stenu blatník z plasťáka laknutý načierno. Jj to bude cool.

Re: Moto Tatra
Autor: martin h (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2004 16:27

Vtip? Žert? Jenže tu motorku majitel veřejně prezentuje jako výrobek zn. Tatra. Zdicho určitě nikomu netvrdí, že má lyže zn. Tatra. Navíc, pokud to Matěj Mojžíš přeložil správně o těch třech vyrobených kusech - ten člověk normálně lže. To je žert? Legrace? No, pokud berete jako legraci třeba stupidní šou na TV tak s tímto závěrem souhlasím.

Ríšan: mohl bych napsat něco pro vysvětlení toho "zešměšnění" jelikož jsi to opět nechtěl pochopit, ale nestojíš mi za to, abych si tebou kazil dobrou náladu.

Re: Moto Tatra
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2004 20:08

Martin Havel: Za preklad ručím

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.