Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: TATRA S LPG???
Autor: "radeK" (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2004 08:43

Jak to tak čtu, prosím pěkně, kdo mi zde osvětlí pojem "unikát svého vzniku" ?

Re: TATRA S LPG???
Autor: Luboš Tůma ml. (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2004 13:03

Radku, odpovídám vám na vaše dva dotazy, ohledně kritiky na můj názor - v prvním bodě nechápete, jak se běžnější benzínové auto přestaví na diesela, ale ve skutečnsti jste nepochopil moje slova, protože jsem myslel, že pakliže chcete dát LPG do Tatry 613, máte si radši koupit běžnější auto a přestět si ho na LPG, nebo si koupit diesela. To, že jsem s prominutím vynechal dvě slova za "nebo", aniž by to ovlivnilo správnost věty, jsem ještě netušil, že to někdo pochopí jinak. Za to se omlouvám, nicméně na svém názoru nic neměním. Neříkám, že plyn patří do kuchyně, ale určitě ne do Tatry 613. Nejlepší auto u nás je zaručeně to, které máte nejradši. Já mám nejradši Tatry a Škodovky. Jestli máte jiný názor, to už je jen vaše věc...

Re: TATRA S LPG???
Autor: Luboš Tůma ml. (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2004 13:04

Unikát od svého vzniku znamená, že už když se takové auto vyrobí, je jich velmi málo. Ačkoliv je unikát označení většinou pro jednotlivce, myslím, že v případě 16-ti ks u Modelu 95 to také není HODNĚ.

Re: TATRA S LPG???
Autor: Luboš Tůma ml. (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2004 14:04

A ještě risan - o politice toho z několika řádků mnoho nepoznáš, hlavně nechápu, proč píšeš, že zasahuju někomu do soukromého vlastnictví. Stejně, jako se Fiala Vläda ptal, kolik plynová T 613 spotřebuje, z čehož jsem vydedukoval jeho úmysl zabudovat do Tatry plyn, tak já jen podotýkám (viz výše...).
Když chceš zacházet do detailů - na co byl motor T 613 stavěn? Na benzín. Jedná se o hybridní motor? Ne! Ačoliv je toto trochu přemrštěné, je to, jako když se chlap přešije na ženskou nebo naopak. Už nebude moci mít děti... Záleží asi také na firmě, která přestavbu na LPG dělá. Může se to povést, nemusí... Prius nebo Multipla, tam je motor na plyn prostě stavěný, takže to je něco ÚPLNĚ jiného. Potom se ale nedivme, až tato "rozepře" skončí u toho, jak jsem nalil levnější naftu do zážehového motoru.

Re: TATRA S LPG???
Autor: "radeK" (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2004 14:12

Jo tak, pán je zřejmě zatížen na M95 a oslavné báchorky o této limitované superserii koroze na 4 kolech zná zřejmě zpaměti. Hm...... Co s tím ? Už to mám, dodám foto mé osoby s rukama od šmíru při výměně oleje u T613-K, možno? :-D. Když už jsme těch unikátů : kupříkladu Bugatti Royale ano, ale M95??????????? Jinak nehodlám do T613 dávat LPG, já ho tam už 5 let mám.

Re: TATRA S LPG???
Autor: Luboš Tůma ml. (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2004 15:31

Já vás lidi fakt nechápu. To jsem ještě neviděl, vždyť nemáte smysl pro původnost! Řekněte mi, kromě levnějšího provozu, proč to do těch aut ten plyn cpete? To mě fakt zajímá.

Re: TATRA S LPG???
Autor: Michal Heky (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2004 16:05

Tůmo, co je ti do toho, co má kdo v autě? Vlastníš benzinku?

Jsou to naše auta, tak si s nima můžem dělat, co uznáme za vhodné. Např. je rozřezat do šrotu.

Re: TATRA S LPG???
Autor: Luboš Tůma ml. (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2004 16:35

Tak toto bylo napsáno na auto.idnes.cz! Takže já se loučím, protože myslím, že je zbytečné dělat zbytečné nešvary. Myslím, že i mnozí uznáte, i když mi to neřeknete, že i přes veškeré výhody (kterých já moc nenajdu) je nezasahování do motoru lepší...
... (pokračování článku) Jedinou částí vozu, kterou majitelé tater označují za spolehlivou, je motor. S ním lze bez generální opravy najet i půl miliónu kilometrů. Ale sehnat exemplář, který neprošel přestavbou na plynový pohon, není jednoduché. Plyn je u tater, které nemají vodní okruh, málo spolehlivý. Propan-butan je do motoru často vstřikován v kapalném stavu, čímž jej nenávratně poškozuje.

Re: TATRA S LPG???
Autor: Jirka Jirout (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2004 16:46

Luboš Tůma ml. - od kdy že má Prius motor na LPG? :-O Když jsem v tom seděl, byl tam poměrně zajímavý elektromotor a hnusně líná patnáctistovka na benzín. Když to běží obojí najednou, má to zrychlejí jako standardní Mi-long, když jsou prázdné baterky, škoda mluvit...

Ad plyn a cena provozu. Jsou záliby, které si může dovolit každý a jsou záliby, které si může dovolit jen člověk dostatečně finančně zajištěný. No a pak je skupina zálib, které sice může provozovat téměř každý, ale je potřeba dělat kompromisy.

Takže jsou lidé, kteří si mohou dovolit T613 udržovat i živit. No a jsou lidé, kteří se musí rozhodnout mezi buďto živit v provozu, nebo udržovat nebo přestavět na plyn a následně živit v provozu+udržovat. Radkova (a nejen jeho) plynová trojko-čtyřka ve výborném stavu je mi tedy osobně mnohem milejší než M95 nebo vzácná jednička, která chátrá jen proto, že majitel nemá na údržbu i provoz najednou.

A ještě jeden důvod pro používání LPG mě napadá - mašinfýra a spol z něj mají výrazně menší "vejvar" na daních.


Re: TATRA S LPG???
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2004 18:34

Jak jsem poznal, že Luboš Tůma zasahuje někomu do soukromého vlastnictví? Napsal toto: "Já říkám jedno, kdo prostě nemá na to, aby toto auto živil, nemá na něj mít ani nárok, protože s plynem klesá jeho cena, ničí se motor apod..." Tedy určuje, kdo na co má a kdo na co nemá nárok.

Korunu pak své argumentaci zasadil, když se přiznal, že čerpá své znalosti o motoru T613 a jeho provozování na LPG z bulvárních médií. To známe, čtenáři podobných výplodů ("Plyn je u tater, které nemají vodní okruh, málo spolehlivý. Propan-butan je do motoru často vstřikován v kapalném stavu") jsou pak odborníci na kde co. Klidně i na přípravu směsi LPG/vzduch pro motor T613.

Re: TATRA S LPG???
Autor: JERZY (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2004 19:30

Je lepší vidět jezdit Tatru na LPG na cestách, než jí vůbec nevidět, protože její majitel nemá na benzín. Je to tak krásné, když se osobní Tatra pohybuje po silnicích.

Re: TATRA S LPG???
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2004 21:34

Luboš Tůma ml.: Ten článek na idnes.cz vůbec neber vážně, to psal nějaký pitomec, který rychle potřeboval honorář, tak honem sesmolil pár vět, co nevěděl to si vymyslel, prsknul tam odněkud z internetu stažený fotky úplně jiného typu, než který popisoval a hotovo.

Pokud se ti tak moc líbí Model 95, tak si ho pořiď! Ale to auto si napřed pořádně prohlídni a aspoň rámcově si zjisti, kolik by stála jeho oprava, ať víš do čeho jdeš! To auto není unikátní jenom svojí výbavou (slušná úroveň, tak na 70. léta...), ale mnohem více třeba svým technickým stavem.

Re: TATRA S LPG???
Autor: Thomas (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2004 21:37

ona existuje nabídka? (kromě té Novosadovic)

Re: TATRA S LPG???
Autor: "radek" (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2004 22:23

Jo tak my nemáme smysl pro původnost! Fakt Vás pane Tůma zajímá, proč mám v autě LPG? Tak já Vám odpovím : proč ne? Je to moje auto a pokud si třeba dám na palubní desku kravinec, je to čistě moje osobní věc a určitě se Vás nepůjdu zeptat, jestli je ten organický výměšek dostatečně "původní". LPG mám v autě z několika důvodů, jak zde již bylo psáno jedním z nich je i důvod ekonomický (mít doma ročně cca 50.000 Kč ušetřených v nákupu paliva se mi docela hodí a stavu mého vozu jednoznačně prospívá z těchto financí poskytovaná údržba, opravy a úpravy), dalším důvodem je jednoznačně civilizovanější chování pohonné jednotky a to zejména ve studeném stavu, a takovým zásadním důvodem bude patrně to, že pokud to auto jezdí stejně nebo lépe než na BA95, neznám jedinný rozumný důvod, proč tedy jezdit na BA95.

Re: TATRA S LPG???
Autor: Tomek (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2004 23:15

pod 10 na sto nikdy nepujdu? a co 7.5 na sto. dementuj Tumo. chces dukaz?

Re: TATRA S LPG???
Autor: EVIL (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2004 23:54

Ukřižovat! Ukřižovat! Ukřižovat!

Ano - zasloužim UKŘIŽOVAT!

...používám totiž T613-S v běžném provozu a navíc mi to jezdí na LPG.

Ale činím pokání: další koupený vůz bude zachován čistě benzínový ;)


Re: TATRA S LPG???
Autor: Eda_ (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2004 13:40

T613 SLPG

Silně Levicový Pražský Gangster Evil :-D

Re: TATRA S LPG???
Autor: EVIL.cz (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2004 00:15

Edo: nemíchej do toho politiku, prosím! Zlo je nadstranické!

Re: TATRA S LPG???
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2004 00:17

Plyn bohužel taky...

Re: TATRA S LPG???
Autor: "radek" (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2004 00:22

Takže když to budu chtít prodat, můžu tvrdit, že tam mám "plyn" po Husákovi? :-D

Re: TATRA S LPG???
Autor: Michal Heky (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2004 14:50

Mimochodem, někde jsem četl, že britská královna se už nemohla s ohledem na své ekologické cítění dívat na spotřebu svého rollsu a bentleye, a tak do rollse nechala namontovat hybridní pohon a do toho bentleye dala zabudovat LPG :-)


Re: TATRA S LPG???
Autor: Jirka Jirout (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2004 15:08

Michal Heky: nevím, zda se tak dělo na výslovný rozkaz královny, ale ten Bentley na plyn opravdu jezdí, byl tak dodán už z výroby (http://classics.com/que2.html).

Řeči o ekologičnosti nebo úsporách jsou u takovéhoto vozítka vcelku úsměvné. Kolikpak toho taková věc může při těch pár cestách na letiště a zpátky a nějakém tom courání po Londýně asi tak najezdit? Spálené palivo pak bude jen velmi malou částí celkové zátěže životního prostředí, to dostane daleko víc zahulit při výrobě...


Re: TATRA S LPG???
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2004 17:18

JJ: V tomto případě bych spotřebu a možství zplodin poměřoval s královniným letadélkem ;-)


Re: TATRA S LPG???
Autor: Jirka Jirout (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2004 17:34

ladis: Já jsem si tedy nevšiml toho, že poté, co dostala toho Bentleye odstavila svoje letadlo. Mně šlo o to, že tohle gesto s LPG má na celkovou environmentální zátěž spojenou s přepravou její výsosti vliv naprosto minimální.

Re: TATRA S LPG???
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2004 19:21

JJ: Mě šlo o to, že to letadlo sežere tolik paliva, že jsou nějaké hrátky s autem naprosto irelevantní. Myslím, že si rozumíme...


Re: TATRA S LPG???
Autor: Michal Heky (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2004 09:51

Samozřejmě, že je to od královny gesto. Ale gesto od královny je gesto od královny...
Letadlo myslím omezila taky, preferuje svůj královský vlak :-)

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.