Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: TATRAWEB 2004
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2004 20:13

No pravda, chtělo by to s tím něco udělat, ale vzhledem k tomu, že slušné prohlížeče umí věci jako text_size = 150% ... :-)
EVIL: Taky hlasuju pro větší písmo.


Re: TATRAWEB 2004
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2004 22:05

To ještě nemáte takové vymoženosti jako >19" monitory? Mně už na stole překáží... :-)


Re: TATRAWEB 2004
Autor: EVIL (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2004 00:07

Tak jsem na četné (dvě) žádosti zvětšil font. Hlavně pro ty, kteří mají ten divný InternetExplorer a font se jim nepřizpůsobí... ;)

Re: TATRAWEB 2004
Autor: Vašek.. (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2004 07:58

Martine, jelo - nejelo, každopádně SMRDÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D
To se tak někdo má, randí si se slečnama, na Beskydy to má kousek........ :-)

Re: TATRAWEB 2004
Autor: mato (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2004 09:09

ja sice nemam IE, ale nechce sa mi to furt zvacsovat na 150 a potom davat spat na 100 ked idem na iny sajt. Teraz je to o dost lepsie, vdaka.

Re: TATRAWEB 2004
Autor: mato (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2004 09:15

teraz som si vsimol, ze je vsetko zvacsene. To ani nemuselo byt, stacilo text clanku, menu a tie ostatne veci vyzeraju dobre aj s malym fontom.

Re: TATRAWEB 2004
Autor: etienne (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 09:12

Moze byt, ten web sa mi paci... len teraz musime na tportal dat kalendar a chat neskor, ako sme planovali, aby to nevyzeralo ze kopirujeme :-)


Re: TATRAWEB 2004
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 10:42

EVIL - páči sa mi to, je to kopec práce... ale ty už to poznáš a vieš, do čoho ideš ;-)
etienne - na tvojom mieste by som sa nenechal ovplyvňovať a ak to dáš kalendár a chat neskôr, môže to okrem kopírovania vyzerať aj tak, že si to nedokázal skôr...takže rob ako považuješ za najlepšie...

Re: TATRAWEB 2004
Autor: etienne (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 10:46

Ondrej: Ono chat je hotovy od zaciatku portalu, dokonca tam aj je schovany ale nebol pouzivany lebo som sa bal ze tam bude chodit primalo ludi... teraz ho uz zaktivujem.


Re: TATRAWEB 2004
Autor: Michal Heky (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 11:03

Jestli to půjde takhle dál, tak nakonec to skončí tak, že každý bude mít svoji vlastní tatrastránku se svým diskusním fórem a chatem a tam si bude povídat sám se sebou :-(


Re: TATRAWEB 2004
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 12:35

No jestli sis nevšiml, Michale Heky, tak na Tatrawebu fórum není, Evil vcelku rozumně nezakládal duplicitní diskusi, aby zatáhl nebohé uživatele do nějakého svého konkurenčního boje. Mimochodem, s Evilem jsme o fóru mluvili před časem ve velmi přátelské atmosféře a oba jsme byli nakloněni dohodě. Evil to nakonec vyřešil takto a myslím, že nikdo si stěžovat nemůže.

Re: TATRAWEB 2004
Autor: EVIL (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 12:55

risan: přesně tak... ;) zvažoval jsem aktuální možnosti a došel k názoru, že "tohle" je teď nejschůdnější a nejrychlejší varianta. Napasovat tuhle technologii fora do Tatrawebu by zabralo hodně času, stejně tak jako případná konverze dat do phpBB nebo jiného s Tatrawebem-kompatibilního typu fora. A toho času na to zase tolik nemám. Ale třeba s tím ještě časem něco vymyslíme, uvidíme... ;)

PS1: viz úvodní informace na TATRAWEBu - Nesnažím se zbytečně vyrábět duplicitu k jinde dobře fungujícím službám ;)

PS2: info pro techničtější rejpaly
phpBB a podobné "graficky" bohaté fóra mají jednu děsnou nevýhodu. Vlastně 2. Tou první je náročnost na uživatele. Dá jim víc práce s v tom zorientovat, aby věděli kam klapnout, a musí stáhnout víc dat, aby se v tom vůbec zorientovali. Ta druhá věc je náročnost na server: větší datové přenosy a také podstatně větší objem ukladaných dat (v některých případech až 4x víc oproti "starým dobrým" fórům jako je tohle), což je v případě rozsáhlejších diskuzí docela problém.
První má skupinu nevýhod na straně uživatele mám ověřenu v přímých testech použitelnosti na skutečných BFU, údaje o větší náročnosti na server vycházejí z diskuzí mezi webmastery.


Re: TATRAWEB 2004
Autor: Michal Heky (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 13:16

Ríšane, všiml a kvituju s povděkem. Spíš se mi nelíbí přístup tatraportálistů - napřed vyrobili konkurenční diskusní skupinu, teď plánují konkurenční kalendář akcí i chat.

Zatím web, který mi dal svým obsahem nejvíc, je asi tomkův, zejména kvůli dílenské příručce. To, co mi chybí, je web typu:

- dobře pískujou tam a tam
- prachovky se dají použít ty a ty mají je tam a tam
- wapka, kde v Praze moc pěkně mejou motory, je támdle
- vhodný tmel pod okenní gumy je tendle, prodávaj ho v ... a tmelí se takhle.
- atd.

Jestli se tímto směrem tatraweb vydá, bude to bájo.


Re: TATRAWEB 2004
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 13:27

Jestli se tímhle směrem Tatraweb vydá, to záleží na autorech článků. Ono není jednoduché vytvořit článek typu "tmelí se takhle", zejména časově. A myslím, že autory, kteří by byli schopni dělat takové články bys spočítal na prstech jedné ruky. Svoje schopnosti pak uplatňují někde, kde se můžou dočkat jejich ocenění. Ovšem technicky vzato, Tatraweb je na Tvůj požadavek zařízen.

Re: TATRAWEB 2004
Autor: EVIL (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 13:59

rišane, asi stárnu - v poslední době s tebou nějak moc často souhlasím ;))))
ANO, TATRAWEB je na to připraven, ale skutečně CHYBÍ AUTOŘI, kteří by takové články dodávali. Jedinou světlou vyjímkou v tomto směru je Radek Žáček, od něhož tu mám ještě několik článků v zásobě.

Budiž to výzvou: PIŠTE, PIŠTE, PIŠTE!

Re: TATRAWEB 2004
Autor: etienne (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 14:03

Risan: Aha, rozumiem. Takze pred tym ako sa spravi akakolvek stranka resp. forum treba sa poradit s Tebou a opytat sa ci moze a ako moze... A ak nie tak je ten projekt ci stranka Tebou len zhadzovany. Pomaly na to zacinam prichadzat :-)

All: Nerozumiem celkom stalemu spominaniu slova "KONKURENCNE"... neviem ako vy ale my sme NIKDY tatraportal nechapali ako konkurencia cohokolvek kdekolvek a kedykolvek. Tatraportal je jednoducho dalsi projekt. Nakolko nikto nijak nezaraba tak sa nemoze jednat nijakou formou o konkurenciu. Ved rozmyslajme ! Tatraklubbrno.cz si spravi fotogaleriu. Potom ju urobi aj niekto iny a je to KONKURENCIA ? Halooo my sme tatrovaci a nie zivnostnici ci firmy. Vsetci, ktori si robia stranky - ci uz vlastne alebo o tatrovkach tam chcu mat vzdy nieco naviac... to je vsetko.

Michal Heky: Kazdemu vzdy chyba nieco ine, a my sa to snazimne postupne doplnat, ved si vsimni updaty za poslednu dobu...


Re: TATRAWEB 2004
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 15:06

Etienne, až se budeme Ty a já hádat tak dlouho jako Evil a já, třeba dospěješ také jako Evil k názoru, že mám pravdu :-D

Re: TATRAWEB 2004
Autor: etienne (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 15:10

Risan: Ja nemam problem priznat cloveku ze ma pravdu, a ti co ma poznaju mi to len potvrdia. Ale su ludia ktorym sa forum na tportali paci viac tak precoho jednoducho nespristupnit ? Alebo robime systemom ze "co je na jednom webe nech neni na druhom" a potom spravime nejaky www.tatralinkovnik.cz v ktorom budu linky na jednolive weby ?


Re: TATRAWEB 2004
Autor: EVIL (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 15:39

risan (08. 09. 2004 15:06): LOL... ;))) válím se tu po zemi smíchy, protože tohle je tak krááásná hláška... Jen je na tom smutné jedno. Že máš zase pravdu ;)))))

etienne: ANO, v souvislosti s tím bych chtěl upozornit, že www.tatralinkovnik.cz není třeba zakládat, protože taková věc již existuje v rámci TATRAWEBu, a měla by plnit přesně takovou funkci, kterou jsi nastínil. Tzn. pomocí odkazů vykrýt vlastní nedostatky ;)) Aneb nesnažit se všechno nakopírovat odevšat.

VIZ TATRAWEB, SEKCE ODKAZY.

Nesouvisející poznámka.
Praxe mne již poučila, že distribuované systémy jsou schopny fungovat s větší celkovou efektivitou a bezpečností, než centralizované molochy.

Pozn. související: všiml jsem si, že na tatraportali se Links taky nachádza, ale jako výsledek jsem obdržel následující chybovou hlášku.
============================================
Warning: main(): open_basedir restriction in effect. File(/services/www/tatraportal.sk/links/include/config.inc.php) is not within the allowed path(s): (/DISK2/WWW:/DISK3/WWW:/DISK2/WWW2:/DISK3/WWW2:/DISK2/TMP) in /DISK3/WWW2/tatraportal.sk/www/links/index.php on line 3

Warning: main(/services/www/tatraportal.sk/links/include/config.inc.php): failed to open stream: Operation not permitted in /DISK3/WWW2/tatraportal.sk/www/links/index.php on line 3

Warning: main(): open_basedir restriction in effect. File(/services/www/tatraportal.sk/links/include/config.inc.php) is not within the allowed path(s): (/DISK2/WWW:/DISK3/WWW:/DISK2/WWW2:/DISK3/WWW2:/DISK2/TMP) in /DISK3/WWW2/tatraportal.sk/www/links/index.php on line 3

Warning: main(/services/www/tatraportal.sk/links/include/config.inc.php): failed to open stream: Operation not permitted in /DISK3/WWW2/tatraportal.sk/www/links/index.php on line 3

Warning: main(): Failed opening '/services/www/tatraportal.sk/links/include/config.inc.php' for inclusion (include_path='.') in /DISK3/WWW2/tatraportal.sk/www/links/index.php on line 3
can not load config.inc.php so I will die now!


Re: TATRAWEB 2004
Autor: EVIL (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 15:44

PS.
A pokud někdo stále ještě nechápe pojem "KONKURENCE", tak stručné vysvětlení viz debata někdy minule.

KONKURENCE = celé je to o tom, kdo urve pozici Alfa-samce ve smečce.

----
Ríšane, jsem si jist, že ty tenhle humor chápeš... ;))))


Re: TATRAWEB 2004
Autor: motor (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 19:43

Jsem z vašich soukromopolitických výlevů poněkud dezorientován, prosím, zjednodušte mi orientaci (jsem asi multiretard) a jasně napište who is who. Takže Bratrstvo kočičí pracky vs. Rychlé šípy. Děkuji.

Re: TATRAWEB 2004
Autor: mato (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 21:23

neviem preco by malo byt na konkurencii nieco zle. Si tiez myslim ze forum na TP je konkurencne, a to je dobre. Prinieslo napr. moznost jednoducheho pridavania obrazkov, a tato funkcia je velmi oblubena. Cize nastal posun vpred, co je fajn.

Re: TATRAWEB 2004
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 22:43

Etienne, ty ses bál, že ti tam bude chodit málo lidí? Tak by tam chodilo málo lidí nebo nikdo, ne? Zdá se mi to podivný argument. Pamatuj, že kdo se bojí, nesmí do lesa :-D...

Re: TATRAWEB 2004
Autor: pyro (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2004 22:59

a Zdicho je zas na srot.........

Re: TATRAWEB 2004
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2004 08:01

Motor: co na tom nechápeš? Evil je Evil, Etienne je Etienne, já jsem já. Prostě si vzájemně sdělujeme názory na práci toho druhého. Něco jako motor vs. Vojta.

Re: TATRAWEB 2004
Autor: etienne (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2004 08:12

Zdicho: Preco by som sa bal ze mi tam bude chodit malo ludi ? :-) Ja som tu stranku nerobil s cielom "prelomit rekordy" alebo "zit z navstevnosti"... ak sa tam ukaze aj 1 clovek za den - stale to stalo za to urobit ten web.

Evil: Alfa samca kludne prevezmi ja sa pretekat nepotrebujem a nikdy som to ani nechcel a co sa tyka links - uz som to opravil...

Risan: Evil je ako zly alebo evil je ako evil ? :-))))


Re: TATRAWEB 2004
Autor: EVIL (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2004 08:42

etienne: já mám vyšší cíle než být pouze Alfa-samcem ;)
...a Evil jako Zlo ;)
Codename EVIL, narozen ve znamení Draka.
Drak je podle křesťanství čtvrtým (a nejvyšším) zhmotněním Zla na Zemi.
Logický důsledek: mým cílem je ovládnout celou Zemi; něco jako můj předchůdce Dr. Evil (viz Austin Powers).
Kapišto?! ;))))


Re: TATRAWEB 2004
Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2004 09:10

Jako mali kluci. Ale aby bylo proc se hadat, tak jeste jeden nazor. Jako clovek co se zatim alespon prostrednictvim diskuzi pohybuje v okruhu Tatrovaku chci sledovat vseobecne deni, tzn. cist prispevky v diskuzich a navstevovat chat-y. Jenze s pribyvajicimi strankami to nejak casove nezvladam. Diskuzni fora stiham pravidelne "obhospodarovat" 2 (tatrabrno a tatraportal) treti mi zname (AEK) sleduju jen obcas (ne ze bych ho nepovazoval za dobre, ale vsechno stihat nemuzu). Na diskuzni fora chodim proto, ze se tam obcas dozvim neco noveho,obcas mozna nekomu poradim ja a nekdy se pobavim. Takze dle meho nazoru pro zachovani slusne kvality 2 fora staci. Co se tyka kalendare, delejte si co chcete, bylo by ale fajn, kdy se kalendare navzajem "vykradali" at nemusim sledovat vsechny a staci mi cist jenom jeden. Co me vsak nejvic desi je zalozeni dalsiho chat-u. Kolik z Vas uz navstivilu chat na Tatrawebu? Chat je veci internetu (GLOBALNI site) tak je snad jedno jestli k nemu pristupuju ze stranek tatrawebu nebo jinych. A verte, ze sledovat dva chaty zaraz nestiham. Byl by to opravdu problem, kdyby jsme se dohodli, ze chat bude jenom jeden? Nejsem zbehly v IT, ale chat tatrawebu bezi na irc.i.cz neslo by to udelat tak, ze ze dvou ruznych stranek (portalu) by se pristupovalo na jeden a ten samy chat. Vlk by se nazral, koza zustala cela a ja bych mel klid, ze stiham sledovat vsechno co chci. Howgh.

Re: TATRAWEB 2004
Autor: etienne (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2004 09:31

To s tym chatom by slo... ale neviem ci by s tym Evil suhlasil....


Re: TATRAWEB 2004
Autor: EVIL (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2004 10:22

Já jsem nažranej a všichni vědí, že kozy mám rád ;)
propojení jen fandím = víc lidí pohromadě ;)
Jen upozornění na jednu drobnost: irc.i.cz byl zvolen náhodně a časem se možná změní (bude případně včas oznámeno). Tak jen na to pamatovat při připojování, aby to bylo konfigurovatelné. Uprímně: většina se stejně připojuje přes klienty a ne přes stránky ;))
A ještě jedno: doporučuji kódování UTF8!

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.