Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2004 06:13


Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2004 07:04

Hmmm, tak jsem se dozvěděl, co mám dělat, aby mi to jezdilo, a co je naopak dělat zbytečné, protože nikdy nestlačím spotřebu na 9, nikdy nebudou bufit bufy a nikdy nepřestane korodovat chrom za absolutního sucha a do světel mi taky bude zatékat i v garáži... Jo a moje desetileté blatníky jsou taky ilegální, už 8 let měly být pokryty puchýři - asi jsem to přehnal s ježděním v soli, která ty puchýře vypálila!

Škoda, že Pan Novinář konzultoval s debilem, místo někoho zodpovědného (teď mne rychle napadá např. Radek) - čtenáři by se mohli dozvědět užitečnější informace, nač si u T613 dávat pozor, a ne takové kokotiny jako odpojování elektriky, pumpování nefungující pumpičkou a parkování s kopce.

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Vašek.. (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2004 07:10

A kdo Tě napadá pro první část posledního souvětí? :-D

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2004 07:24

Samozřejmě jsou v tom článku kokotiny. Však napište do tamní diskuze, co se komu nebude líbit.

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Kamil (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2004 07:42

Teda to jsem fakt zíral...Jsou tam nepřesný údaje a navíc kokotiny;-) Alespoň poučení - " něvěř recenzím na netu"

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2004 09:04

Mě se nejvíc líbí konstatování, že zkušený Tatrovák parkuje s kopce. Neboť dozajista ví, že mu motor nenaskočí, palivová pumpička nebude fungovat a při kopcovém startéru nepřeskočí rozvodové řemeny. To všechno si může zkušený tatrovák dovolit, neboť ví, že mu nebrzdí ruční brzda což je v recenzi taktéž zmíněno. :-D

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Šutrák (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2004 10:26

Chlapi treba vyšturať e-mail toho debila a zavaliť ho poštou

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2004 12:25

Vašku, bohužel netuším, co máš na mysli. Poslední souvětí samotného článku začíná slovy "propan butan" a ta věta jaksi personifikaci nepotřebuje.

Teď jsem se pobavil pročtením části příspěvků. Je z nich jasně patrné, kdo aspoň zkusil (vlastnil/měli v rodině/aspoň jednou se kdysi svezl) a opačná strana - slintalové, kteří haní. Zatím je to v českém národě přibližně půl na půl (nejenom na netu). Jaký bude vývoj? Má Tatra šanci přežít s dobrým jménem a zůstat zapsaná v historii jako "klaďas"?

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Maty Pce (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2004 13:50

Třeba jej potkáme na srazu.

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: radek (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2004 15:18

Nepotkáme, přece rozdává interview, pořád mu to nestartuje, netopí, žere 30/100, pořád to tlačí, v blatníkách má každé dva roky díry, rozjede se mu to jen z kopce,..... Maty, víč jak musí být ten Šimon Bezděk utahanej, než s tím někam dojede ?

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: pepan (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2004 20:00

Ten debil snad ani neexistuje a natož aby měl tatru.

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2004 21:25

Zajímavý článek, každé druhé slovo je sice blbost, ale aspoň něco.

Je zajímavé jak autor toho článku zapínal akumulátory jakousi páčkou v kufru, která u toho typu není. Že má elektický okruh nějaký odběr, to se není čemu divit, když ten blbec má klíček neustále v poloze 1. :-D Dále ručně dočerpával palivo další páčkou, které u Mi také není a prý dokonce nefungovala! Pak tam také viděl nějaké karburátory, které tam nejsou...

To je úroveň... (15)

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2004 23:28

Jsou to všechno komouši! :-D A já jsem taky komouš, protože jsem na zmíněný článek dal odkaz do "Zážitků", tak mě nebijte (15).

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Maty Pce (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2004 23:46

Já bych toho člověka rád potkal někde na srazu a žádal bych od něho i nějaká vysvětlení... Koukám Zdicho, že už jsi ten odkaz našel :-D.

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Vašek.. (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2004 07:57

Agente, já myslel souvětí ne v článku, ale ve Tvém příspěvku :-D

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Šutrák (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2004 09:32

Ak má niekto záujem tak tu je adresa na chlápka čo pisal te článok
jak.stehlik@seznam.cz

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2004 11:09

Jak je ruské letadlo a polární zvyřátko, ale že by si tak říkal ten pisálek? :-o

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Audin (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2004 18:07

Jo, Stehlík to asi je pěknej ptáček :-D



Příspěvek byl zeditován (16. 10. 2004 18:10)

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Michal Heky (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 13:02

No, já bych to s kritikou toho článku zas tak nepřeháněl.

Odpojovač používám např. já (kvůli zlodějům a zejm. kvůli stavu elektriky)
Na pumpičku si tu stěžoval Maty Pce, že se mu občas zastaví motor v poloze, kdy mu nejde pumpovat, a div že nevymlátil baterky.
Pokud vím, tak zásadně z kopce parkuje ziza.
Blatníky reznou skoro všem, korozi řešíme všichni.
Přední tlumiče má taky v háji kde kdo.
O chlazení čtyřkového motoru se tu taky psalo s tím závěrem, že se motor při špatné konstelaci hvězd přehřeje.
Řazení čtyřstupňové převodovky (mi) opravdu připomíná řazení u autobusu.
Pohodlné sedadla má.
Obrovský vnitřní prostor taky.
atd.
atd.

V článku je jasně uvedeno, že testovali jednu konkrétní dvanáctiletou tatru. Zravna ji blbly bufíky. Nic neobvyklého. Asi jim fungovalo stahování oken (nebo je to nenapadlo zkoušet). Naštěstí.

Jasně, že tam jsou některé věcné chyby a kraviny, ale celkově mi to teda nepřijde až tak špatné.

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 13:10

Ano, ale s tím odpojovačem je to myšleno jako pravidlo, což je hovadina.
Mechanické čerpadlo poháněné vačkou se opravdu občas zastaví tak, že nejde pumpovat. Stačí pootočit motorem. Jenže ten maník tam má vstřikování a píše o mechanické pumpě, nerozumím tomu.

Zizova Tatra no comment (15).
Koroze ok, tlumiče jak kdo.

Mě se na tom článku nelíbí, že hodnotí staré, dojebané auto jako běžný stav, který k němu patří když je v dobrém stavu.

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Maty Pce (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 20:52

Souhlasím s tím, že se mě vačka občas nastaví tak, že benzín nelze napumpovat. Mě nejvíce vadí, že se to vůbec u takového auta musí dělat a proto mě zajímala zástavba pomocného elektrického čerpadla, které celý problém vyřeší. Nemám však čas na realizaci. Čerpadlo jsem si již sehnal. Stačí jen ten čas.

Re: Test Tatry 613 na iDnes
Autor: Tomáš Petlach (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2004 19:15

" Mě se na tom článku nelíbí, že hodnotí staré, dojebané auto jako běžný stav, který k němu patří když je v dobrém stavu." - Zdicho

...Zdichu, nevyjádřil bych svůj názor lépe. Takhle jednou větou jsi shrnul to, co z toho článku vyplývá a myslím si, že se s tím dá jen souhlasit.

P.S. Pořád si nejsem jistý, jestli to auto byl karbec Long, nebo MiLong.



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.