Technické problémy :  Diskusní fórum TKB
 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Objevena T613-3 na díly
Autor: Adam (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2006 18:31

Takže:

sehnal jsem v Praze T613-3 na díly, bez papírů. Je ohnilá (zejm. přední blatníky), ale ne všude a je kompletní, pojízná. Majitel si ji původně zakoupil pro rekonstrukci a nyní se ukázalo, že nemá čas. Takže vůz je na prodej. No a já bych z toho potřeboval dveře místo svých odřených a nemůžu si dovolit platit 2000 za jedny, což po mně chtějí!

Prostě potřebuju někoho, kdo si to koupí a rozebere a pak mi odprodá dveře za rozumnou cenu.

Interiér je vyšisovaná červená kostka.

Kontakt:
p. Zidla
723 139 603

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2006 20:54

Kolik za to chce?

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2006 11:42

To snad není pravda. Místo aby odřené dveře jednoduše opravil, tak chce nové (a vynaloží 3x větší úsilí na dopasování jiných dveří než by musel vynaložit na přetmelení a přelakování) a ještě chce, aby mu to někdo sponzoroval a k tomu si uvázal na krk nějakou herku.

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2006 19:39

Ale je to pravda. Zajímavé, že takto uvažují především tunitelé vozů Š120. Kamaráda teď jeden podobný denně otravuje po ICQ s otázkami typu: "Kde sehnat nový výfuk, nové dveře, kotouče, přední blatníky...". A když se dozví ceny, začne se čertit, že si přece koupil tatru a ne mercedes. Ale to je marný, marný, marný...

Ještě jednou Adame, oprav ty zatracené dveře. Levnější a spolehlivější řešení neexistuje. Anebo jinak. Když někdo bude za rozumnou cenu prodávat T613-4 s TZ Brázdil, hydrospojkou ventilátoru a zachovalým interiérem, tak Ti z ní ty dveře dám zadarmo, jako provizi za zprostředkovaní.


Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: zz (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2006 20:27

Já zase vím o pojízdné, pohnilé (ale asi ne durch) 613 s motorem E1/1 a koženýma vyhřívanýma sedačkama.



zz

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: Robert (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2006 23:21

Ahoj kluci

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: Robert (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2006 23:23

Ahoj kluci .

Hele hoďte nějakou cenu potřebuju ten motor

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2006 10:01

Tak jo, já se uvážu. Dám 900,- Kč, doklady a dveře si nech. A přivez mi ji prosím na Valachy.

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2006 10:37

900Kč je moc. Bez motoru a dveří z ní zbude jen shnilá kastle. Jestli ji chceš na železo, tak je lepší ji hodit do šrotu hned v Praze ;-)


Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: zz (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2006 12:40

A tu o které vím já chce dát jen v celku



zz

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2006 12:55

A má ten motor hydrospojku ventilátoru? Klidně ji kuchnu ;-). Btw, teď je v annonci trojka za devítku :-)


Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2006 13:17

O motoru jsem nic neříkal, bez něj ji nechci. Adam potřebuje dveře a dobrovolníka. Kde je problém?

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2006 13:38

A jo, tak to problém není. Já myslel, že se zachováš bratrsky (jak se zde očekává) a necháš motor Robertovi. Jestli pojede a Adam stihne do pátku demontovat dveře, tak se pořádně obleču a večer přifrčím. Těch 900Kč zaplatím při převzetí vozu.


Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2006 08:11

Už tak je to charita ode mne i od tebe (ve druhém případě spíš suicidiální počin). Zn.: Bratrstvo prohnilého předehřevu...

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: Robert (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2006 17:27

Ahoj Adame.

Já ti nabízím 1000Kč za cokoliv ti zbyde jediná podmínka je že musí obsahovat celý motor co se jeví jako dobrý.

Podstanou výhodou je ze sem z Prahy.

čau a kdyžtak mi sem odepiš jestlimáš zájem .

Robert

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2006 19:48

Agente vidíš to!? O stokorunu tě přeplatil!


Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: Adam (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 00:30

Pokud vím, tak za to chce asi 20 000 (prý tolik za to dal), což je myslím trochu nereálné, takže asi půjde nějak ukecat.

Zavolejte mu na to číslo, já jsem teď opět nemocný, takže nekuchám žádný vůz, navíc teď řeším š100 na ježdění - elektrický zkrat způsobil extrémní zahřátí bovdenu sytiče (až do červena!) a chytla sedačka a spálily se další dráty, takže mám teď o zábavu postaráno a jezdím s T613 bez technické.

Mimochodem, technickou si můžu zaplatit, ale potřeboval bych "přestavbovou technickou s technikem typu K", a tu si nikde nekoupím.

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 07:34

To s tím bovdenem sytiče byl fakt zkrat? Jak se zkratuje bovden? Nebylo to spíš tak, že se přes ten bovden ukostřoval motor (uhnil ukostřovací pásek) a když přes něj šel na kostru i proud startéru, tak byla ta proudová hustota prostě na něj trochu moc?

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 08:30

Ladisi, to bylo dobrodiní pro mou zahrádku a pro tvoje klouby :-D. Jinak chlapovi, který chtěl 20 klacků a v Kovošrotu dostane cca 3 se to bude těžko prodávat i za 1000 Kč.

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 10:10

A v Kovošrotu mu jen tak vezmou nebezpečný odpad a přepíšou na sebe doklady? V Praze se za ekologickou likvidaci snad všude platí...

Adame, kupovat starý krám za 20 000 Kč kvůli schnilým dveřím je kravina!

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 11:54

Tak to je asi ten největší trojský poník, jestli je to k odebrání i s papíry, bude ten chytrolín muset "kupujícímu" ještě připlatit :-D.

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 12:08

On to v Praze někdo koupí... To je právě ta výhoda Prahy :-D. Přijde mi zábavné, jak se blbec, co draze koupil snaží přenést náklady na dalšího blbce. Docela by mě zajímalo, kdy Adamovi dojde jakou kravinu dělá. On prostě ty škrábnuté dveře neopraví a neopraví. Je to marný, je to marný, je to marný. Mimochodem v annonci byly/jsou na prodej: 2x T613-3 za 15.000Kč obě, 1x T613-3 za 9000Kč, atd... Nechápu proč tu někdo prezentuje jako objev nějaký vrak za dvacet klacků. Těch je všude dost a jeden takový mám z fleku na prodej ;-).


Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2006 07:06

Degenerace... Já tedy radši zachovalejší za 500,- Kč s vyřešenou minulostí :-D.
Ta bratislavská za 9 slovenských vypadá taky jedle.

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2006 12:01

Jenže ta Bratislavská je stříbrná a nesplňuje požadavky. Adam by nejradši dveře za dvě stovky v černé barvě, aby ušetřil za lak a nejlíp v Praze, aby ušetřil za dopravu. Degenerace je správné slovo... Dnes už se neopravují ani prkotiny. Stačí vzít nový díl a vyměnit, néé? Akorát mám pocit, že na to si kluci nevybrali zrovna nejlepší automobil ;-)


Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: mazic666 (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2006 00:07

jste na nej zbytečně oškliví, on to myslel upřímně.....

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2006 23:42

Souhlasím, píšeme sem zbytečně... To, že někdo koupil T613 a "nyní se ukázalo, že nemá čas" je jen jeho problém. To že chce zpátky peníze, které do toho vrazil taky celkem chápu, ale už vůbec nerozumím tomu, proč by si měl někdo z nás tahat domů vrak, aby si někdo jiný mohl koupit dveře (a je to vůbec nepochopitelné v případě, že se podobné vraky dají koupit levněji). Cítím ironii z Tvé poznámky mazici, ale kdyby jsi ty dveře viděl... Jsou jenom lehce máčklé, nic dramatického. Kolik lidí už jsem psalo, že jiné dveře se musí dopasovat a že je to pakárna.

Naposledy Adame... Všechny ty škrábance se dají opravit do 1000Kč, pokud se ti to zdá hodně, pravděpodobně budeš muset materiál sehnat jinde než v běžné obchodní síti. Budeš potřebovat smirkový papír č. 200, 800 a 2000, "hubl", brusnou pastu, tmel jemný a se skelným vláknem, stěrky, plnič a nitrocelulózovou barvu černou. Místo stříkací pistole stačí ten krám (fixírka) k vysavači. Dveře sejmeme, porovnáme, obrousíme (smirek č. 200), vytmelíme, stříkneme plničem, přebrousíme (smirek č. 800) - nesmí být vidět škrábance, důlky a pod. Docela dobře se to kontroluje pod zářivkou. Postavíme se tak, aby odražený obraz zářivky byl v podélné rovině dveří a "projedeme" odrazem povrch dveří. Odražená trubice se nesmí nikde vlnit ani deformovat. Není-li tomu tak, povede další krok k velmi nezdařilému výsledku. Potom několikrát stříkneme barvou. Není třeba se bát drobných stečení nebo sedlého prachu. Po dokonalém vyschnutí barvu přebrousíme (smirek č.2000) a přeleštíme. Dveře namontujeme.

Kdyby jsi místo vymýšlení, kde sehnat nalakované, nerezavé dveře, rozměrově shodné s tvými, zvolil tento postup hned, nepotřeboval jsi ani garáž. Letošní prosinec je sice nadprůměrně teplý, ale k tomuto účelu je přece jen chladno. Fixírku k vysavači ti mohu věnovat (pro tvou informaci - solidní stříkací pistole stojí přes 5.000Kč, ačkoliv nevylučuji, že je možné (stejně jako ty nešťastné dveře) ji koupit levněji. Jde jen o to, zda-li něco chceš hned nebo dokážeš hledat. To stojí čas a čas jsou peníze. (A vůbec nejlepší je mít nějakého přítele mavena ;-))



Příspěvek byl zeditován (10. 12. 2006 00:03)

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: piller (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2006 13:10

A s koupí barvy si pozpěš, dokud je k mání, vodou ředitelné stojí majlant.
Ladis to napsal vyčerpávajícím způsobem, ale já si myslím, že by to šlo udělat i s dveřima na autě.

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2006 15:15

A nebo nechat tak a případné rýhy zamatlat resistinem car, pro fajnšmekry tmavohnědým bodyčkem. Přežije to dalších 5 zim, potom zahodíš celek. Náklady předpokládám cca 5 korun, pokud využiješ zbytek piksle někde na podvozku.


Na některé debaty dnes nemám nervy. Uáááááááá!

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2006 17:08

Takhle opravené auto bych zahodil hned...

Re: Objevena T613-3 na díly
Autor: Michal Heky (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2006 18:11

Přijde mi vtipné, že tatra nemá STK, nemá tlumiče, má sjeté kotouče, motor se sotva točí na nelegálně zastavěné LPG atd., ovšem majitel řeší škráblé dveře.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.