Fórum členů Tatra klubu Brno :  Diskusní fórum TKB
 
chcem preplnovat motor Tatra V8 3,5
Autor: power (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2003 11:29

Chcem preplnovat motor Tatra V8 3,5 E1/I - teda karburatorovu 3ojkovu verziu. Turbo pre mna nie je riesenie nakolko ma push-up ventil, a nasata zmes by cez neho unikala. preto chcem nejake ine mechanicke duchadlo ktoreho prac. otacky by mohli byt od xxx do 15000, viac sa mi to sprevodovavat nechce. Karburatory by boli umiestnene pred nim, a teda cela zmes by bola stlacovana a tak hnana do nas. potrubia. Viem ake problemy s chladenim ma cakuju ale viem ich riesit.
To "duchadlo" by malo davat prepln. tlak do 0,8 bar ale hlavne pri nizsich otackach - tak aby som hlavne zvysil tocak pri cca 2000 - 3000 ot.min-1.
lebo ako vsetci viete neni nic moc ist s Tatrou tachometrovych 100 km/h, otacky vtedy ukazuju tesne nad 2000, dupnete plynom na podlahu a...
NNNIIICCC !!! Preco ? Max. toc. momentu 270 Nm tatra dosahuje az pri 3300 ot.min-1. a to uz je tachometrovych cca 160, ale odpor vzduchu a ostatne odpory urobia svoje a ani vtedy sa dohromady nic moc nedeje.
Moja druha Tatra bez akychkolvek uprav /dobre zabehnuta/ sice dokazala
zo seba vydurit tachometrovych 230 ale kym som sa k tomu dopracoval tak som presiel pol dialnice medzi Bratislavou a Zilinou...HEHE?
Takze vsetci zainteresovany: pokial viete o nejakom "duchadle" s parametrami podobnymi mojim poziadavkam, ozvite sa cim skor.
Diki, buduci "tuner" POWER.

Re: chcem preplnovat motor Tatra V8 3,5
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2003 11:43

může se tu psát sprostě? co jsou to, kurwa, za kraviny? a proč na tomhle fóru?




Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.