Fórum členů Tatra klubu Brno :  Diskusní fórum TKB
 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4
Re: Co je to Tatra klub?
Autor: EVIL (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2005 11:04

603: uznávám, že model "složit se na společné prostory a vybavení" může fungovat, ale...
1.) fungovat bude pouze v případě malého počtu členů (tak pod 10), protože jinak začnou tahanice typu ten toho využívá víc než já atd. Prostě dokud si všichni vidí do talíře, je dostatečná vzájemná kontrola a věci fungují. Pak už ne.
2.) závisí také na celkové výši investice. Třeba tady u nás je cena za m2 1500 Kč a víc. Když se spočtou celkové náklady na garáže+dílnu+vybavení, dostaneš se do milionů. To už je zatraceně hodně, než aby to mohlo mezi lidmi v pohodě fungovat.
Jo a ta vyšší životní úroveň... je trochu... diskutabilní ;)


Re: Co je to Tatra klub?
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2005 11:15

Sledování vývoje této výměny názorů mne nutí podotknout, že rozhodně 600:TKB <> 603:TAKS, protože 603 dovede celkem jasně formulovat, oč mu jde, ale HLAVNĚ se nestydí dát do pléna dobrý příklad (vlastní identita, kontakty, klub, ve kterém pracuje).
Takže, 600, buď máš co dohánět a napravovat, nebo se jdi s těmi svými ubohými výlevy nechat vyfotografovat.

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: 603 (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2005 12:31

evil...

ja to vidim tak, viac clenov, viac penazi viac priestoru, kde kazdy moze mat svoj kut... + nejaky spolocny, zvihak, montazna jama, co... ))) ... nema co komu zavidiet, kazdy ma priestor... co sa tyka investici do priestoru.. priklad:co je to milion, ked sa rozpocita medzi 10 ludi??? keby ze mam kupovat garaz na kazde auto, co mam, vyde ma to vysoko cez milion, teraz s ovela, ovela nizsimi nakladmi to mam ovela, ovela lepsie..))) koniec prikladu.... tu je to: viac ludi vacsia hala... (tu som sa stretol s nazormi ludi "preco mam ist vlastne do taks???" a na vyssiu zivotnu uroven nediskutujem... mali ste ju i za cias totalitneho rezimu, tak aj teraz...

ale neboj pomaly vas predbehneme..ň))

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2005 12:38

Ano, samozřejmě, já také vidím rozdíly. 603 si ty moje narážky s číslem místo jména vzal zbytečně osobně.

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: EVIL (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2005 13:29

603:
a) životní úroveň nebude rozebírat, nemá to smysl: všude je chleba o 2 kůrkách. Resp. o 4, co je u nás k sehnání ten toustovej... ;)
b) principy družstevního vlastnictví jsou beze sporu výhodné. Nastupuje to moje "ale". V těch 10 lidech se to právě ještě dá udržet v rozumných mezích a vztahy jsou poměrně jasné. Jakmile je to větší, už je problém to udržet v "poklidu". Na vašich stránkách jsem napočítal 9 členů, což je méně než těch mnou uváděných kritických 10... ;)

Mnohé zážitky mne prostě nutí ke značné skepsi vůči společnému vlastnictví více osob.
A obecně bych to mohl vztáhnout i na spolčování jako takové.
Tyhle aktivity totiž potřebují čas a práci samy na sebe, tzn. někdo musí něco dělat, aby to mohlo vůbec existovat.
A v tom je kámen úrazu. Češi (nejen...) jsou děsně líní. Rádi konzumují výsledky, ale neradi se podílí na přípravě.
Pokud se najde jedinec (či několik málo), kteří jsou ochotni něco udělat pro širší kolektiv,
dřív nebo později se najde někdo, kdo jim tu práci značně znechutí.
Například rejpáním jak to dělají špatně...
Ale sám to takový rejpal dělat nebude, protože od toho on tu přece není...
Nemám pravdu, 600?


Re: Co je to Tatra klub?
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2005 08:27

Shrnuto a podtrženo (Evilovo kázání) - ideální jsou tak 2-3 nerozluční kámoši ;-).

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2005 21:10

Evil ....ja myslím jestli máš trochu obrazutvornosti a není Ti cizí jisty maliřsky žánr například zastoupenym Čapkem .tak jsi ten muj članek musel pochopit.....

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: EVIL (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2005 23:11

600:
Mám prostorovou představivost.
Jsem technik.
Snažím se vyjadřovat jasně a přímo.
Čapek mne neoslovuje.
Dávám přednost kvalitní fotografii.
Ta vystihuje realitu.

Do ríšana jsi ryl dost dlouho.
Myslíš, že bys byl schopen přímo odpovědět na 4 výše položené otázky,
abys tak nějakým inteligentním způsobem mohl obhájit své dosavadní vystupování?
Pro jistotu ty otázky zopakuji, abys je nemusel hledat:

1. Co lidé očekávají od Tatra klubu?
2. Jaké by měl mít funkce?
3. Co by dělat měl a co by dělat neměl?
4. Má vůbec smysl?


Re: Co je to Tatra klub?
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2005 12:21

Evil: ja ryl!!!! ja krytizoval chování a to je pěkny rozdíl.....tak si vyprošuji takove osočování.......Když chce někdo zůstat ve tmě tak at nerozsvěcuje!

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: EVIL.cz (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2005 15:13

600: význam slovního spojení "rýt do někoho" nepovažuji za osočování...
Jen bych byl rád, kdybys nějak konkretizoval ty negativní aspekty chování ;)


Re: Co je to Tatra klub?
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2005 15:40

Evil: dojed sem a uvidíš....četl jsi příspevek četl tak zapoj mozkove zavity ....napovedu jsi už dostal .....a musí ti to byt jasne....no tak přemyšlej;-)

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: EVIL.cz (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2005 16:30

Nemusí, nemusí...! Mám totiž tu "správnou" banku... ;))

Ale asi jsem chtěl moc, když jsem požadoval konkrétní a jasná sdělení... ;)))

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2005 06:25

Milý 600, Ty vážně nedokážeš odpovědět na otázky, které Ti Evil napsal? Zkus to prosím.

Pro jistotu ty otázky zopakuji, abys je nemusel hledat:

1. Co lidé očekávají od Tatra klubu?
2. Jaké by měl mít funkce?
3. Co by dělat měl a co by dělat neměl?
4. Má vůbec smysl?

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2005 10:05

Řekl bych, kluci, že se někdo dobře baví na váš (náš) účet. Před chvílí jasně řekl, že nehodlá rozsvítit - nad Vignaleho prototypy, nad omílanými otázkami, nad svým nechutným rytím. Prostě nerozsvítí a basta.

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2005 21:20

D_A: blik :-D

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2005 18:02

Tak jestli si z nás dělá srandu, taky mu může někdo jít rozbít hubu. Chce někdo jeho adresu?

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2005 11:38

zaujímavá diskusia... všimol som si ju až teraz, a nakoľko je v nej viackrát odvolávka aj na mňa, alebo na TAKS, tak napíšem svoj názor, kde sa pokúsim odpovedať hlavne na Rišanove úprimne mienené otázky položené v úvode a zároveň prehliadnuť určitú dávku zlomyseľnosti a negatívnych emócií niektorých prispievateľov, nakoľko je to ich osobný problém...
Takže:
1)Co lidé očekávají od Tatra klubu?
2)Jaké by měl mít funkce?
3)Co by dělat měl a co by dělat neměl?
4)Má vůbec smysl?

1) s nadsádzkou sa dá povedať, že čo človek, to názor - čo teda očakávam ja? v prvom rade vytvorenie určitej platformy na spoznanie sa a stretávanie sa s ľuďmi, ktorí majú podobnú záľubu ako ja, platformu na zábavu, výmenu skúseností, zorganizovanie spoločných akcií atď. a zároveň aj vyslanie určitého signálu na verejnosť, že sme tu a že je nám vítaný každý podobne zmýšľajúci človek s pozitívnymi úmyslami... asi takto nejako... mohol by som sem napísať ešte 10 viet, ale bolo by to iba rozvíjanie týchto nosných myšlienok a ich rozmenenie na drobné...
2) funkcie klubu závisia v prvom rade od želaní jeho členov, asi všetky kluby však majú jednu spoločnú funkciu - združovanie sa ľudí podobne zmýšľajúcich o nejakej základnej nosnej myšlienke (v tomto prípade je to láska, alebo aspoň určitý záujem o automobily Tatra) a teda vytvorenie nejakého zastrešujúceho subjektu - klubu,
ostatné funkcie sú potom do určitej miery voliteľné a určujú tak vlastne náplň klubu ako takého
3) čo by mal klub robiť? zhrnul by som to asi do bodu - akýmsi spôsobom robiť potešenie svojím členom - podľa ich predstáv a želaní
a čo by nemal robiť - niekoho nútiť do niečoho, s čím nsúhlasí, s čím nie je stotožnený a čo neakceptuje - je to predsa dobrovoľná organizácia s určitými internými pravidlami, ktroré buď rešpektujem, lebo som s nimi stotožnený, alebo ich nerešpektujem a potom nie som jej členom...
4) na to si musí odpopvedať každý sám - ak áno, som jeho členom, ak si myslím že nie, tak nie som členom klubu

dalo by sa písať veľmi veľa na túto tému, nemám teraz žiaľ viacej času

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2005 14:51

Vidíš, Ríšane, ta láska tam je - i Ondrej ji jmenuje na čelném místě. Tak jsem si to nevymyslel!

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2005 19:22

Risan a spol...: ale ale taková agresivita .....kde se to tady bere ... mělká úroveň lůzi??? to je ted módní trend :-D
Čí adresa se bude rozdávat???

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: EVIL (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2005 00:47

a hele, tak p. 600 žije ;)
...ale na položené otázky stejně neodpoví... ...jak nečekané ;)))


Re: Co je to Tatra klub?
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2005 10:43

Konečne som si našiel trocha času, tak napíšem k téme niečo viac, čo ma pri Rišanových otázkach napadlo:
ako obdivovateľ automobilov Tatra som dávno túžil niektorý z nich vlastniť a aj sa stretávať s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Kedysi na Slovensku existoval iba jeden Tatraklub - v Lozorne, ktorý bol vo svojej dobe aj dosť aktívny, hlavne asi pričinením jeho predsedu pána Jozefa Hooz-a. Tento klub sa aktívne zúčastňoval tatrováckych akcií v bývalom ČSSR a jeho členovaia sa napríklad len z čistého entuziazmu zúčastnili aj na stavbe repliky Präsidenta. Keď som sa však dostal do veku, kedy som sa mohol začať aktívne zapájať do činosti takéhoto klubu a zaobstaral si konečne svoju prvú Tatru a chcel ju začať renovovať (to je teraz tá moja strieborná T603), klub v Lozorne už tvrdo stagnoval, nevyvíjal žiadne aktivity, rozpredával autá a časom zanikol do stratena... Dosť ma mrzelo, že na Slovensku žiadny Tatraklub neexistoval a keďže na vzkriesenie klubu v Lozorne neboli šance (mal som viacero rozhovorov s p.Hoozom), tak som sa začal zaoberať myšlienkou založenia klubu nového. No a - ostalo to na mňa. Začal som jazdiť na stretnutia do Čiech a pomaly zisťovať, kto na Slovensku (a či vôbec) by mal o takýto klub záujem. A záujem veru nejaký veľký nebol. Až postupom času sa mi podarilo dať dokopy niekoľko ľudí a klub zaregistrovať - ako občianske združenie - pri príležitosti 100. výročia výroby prvého automobilu v Kopřivnici. Platforma bola vytvorená, prípadní záujemcovia sa mali kam obrátiť. Čakal som teda, že to ľudia uvítajú, podporia a pridajú sa. A viete, s akými reakciami som sa najčastejšie stretával?
"No..., ty si založil Tatraklub? Aj my sme to chceli, ale si nás predbehol! (výčitka...). Ale aj my si založíme svoj...."
nechápal som a nechápem dodnes, hlavne keď títo ľudia potom nikdy žiadny Tatraklub nezaložili.
A ja som naivne očakával, že budú radi, prídu do klubu, prinesú nové nápady a budú aj ochotní pre tento klub niečo spraviť. Miesto toho mnohí, ktorí ani klub bližšie nepoznajú, ho ohovárajú a šíria o ňom nepravdy a rozsievajú nenávisť. Zase nechápem!
Podobne to bolo aj s internetovskými stránkami, ktoré boli viacerým tŕňom v oku. Kritiky sa mi za ne ušlo dosť (často aj oprávnenej), keď som však každému povedal, že ja som ich vytvoril ako amatér a rád mu stránky dám k dispozícii, že ich môže udržiavať a sa realizovať, záujem nebol. Radšej sa vytvárali stránky nové (viaceré už zanikli), autori ktorých často preberali materiály z toľko kritizovaného webu TAKS...

Tak sa teraz vraciam k poslednej Rišanovej otázke, či vôbec má klub zmysel.
Ja som na základe svojich skúseností získal poznatok, že viacerí ľudia by radi sami seba videli v úlohe akéhosi "slovenského tatrováckeho guru", ak by však mali pre to niečo pozitívne spraviť, radšej svoje aktivity zameriavajú na búranie toho, čo tu už je.
Napriek tomu je však stále dosť ľudí, ktorí sa k celej veci stavajú pozitívne a hlásia sa k tatrováckemu dianiu. Kvôli nim si myslím, že to celé má predsa len nejaký zmysel. A prostredníctvom klubu som spoznal dosť zaujímavých ľudí nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, získal a získavam nových priateľov, takže to asi predsa len stálo za to. Takže moja odpoveď na poslednú Rišanovu otázku je ANO.

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2005 16:35

Děkuji Ondrejovi. Bohužel, nesdílím jeho entuziasmus, že je "stále dosť ľudí, ktorí sa k celej veci stavajú pozitívne a hlásia sa k tatrováckemu dianiu." V Tatra klubu Brno je většina členů pasivních, nemají zájem o besedy, nemají zájem se podílet na akcích, které klub pořádá nebo přijít s nějakou aktivitou vlastní. Pokud někdo závidí moji funkci tajemníka, už jsem několikrát zdůrazňoval, že je k dispozici, kdokoliv si myslí, že by to dělal líp, pojďte, pracujte pro klub, rád se své funkce vzdám.

Když vidím, že pro klub pracujě několik lidí v silně důchodovém věku (nejstaršímu je 78 let) a pak Lucián a já a nikdo další nemá nejmenší zájem, nevím, co se stane s klubem za 5, za 10 let.

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2005 17:13

A bodejť by někdo měl zájem když se "někdo chová tak jak se chová" kdo uteče ten vyhraje......

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2005 12:02

600: Docela dlouho jsem nechával tvé výlevy bez komentáře, ale začínám mít pocit že "mírně" přeháníš. Chováš se jak se chováš a nejmírnější výraz, který mě s tvou osobou napadá je arcičurák. Utíkej, prosím, utíkej a hlavně mlč!


Re: Co je to Tatra klub?
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2005 18:17

ladis: tím čím si mě nazval nazívej napřed sebe......a pak druhé.
ja nepřeháním,ale Ty asi nemáš páru o tom jak to funguje......

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: "radek" (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2005 20:14

No pokud vím "600", ty máš páru akorát o tom, co NEFUNGUJE, a to dokonalou. Tak nefušuj do toho, co FUNGUJE, protože o tom žádnou páru nemáš.

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2005 16:44

Ondreji, mohl bys sem prosím napsat, co si v tomto případě myslíš o panu 600?

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2005 17:11

Risan: procpak chces svedectví od Ondry o mě? ja slovensky klub nekrytizoval,protože se jeho představitele chovají uplně jinak ti naší moravští(mohli by si vzít příklad)
a za další čekam omluvu za tu sprostou urážku..... jsem zrovna nečekal že Ty klesneš na takovou úroven......

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2005 07:16

600: Už Tě tady pár lidí docela trefně nazvalo. Nemyslíš si, že na tom, že jsi kretén něco bude?

Re: Co je to Tatra klub?
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2005 08:38

Proč chci, aby se k tomu vyjádřil Ondrej? Protože vidím, že na Ondreje dáš a protože Ondrej jistě dokáže posoudit, nakolik jsi Ty se svým kydáním špíny na mne a Tatra klub Brno (nepíšu "kritikou", protože dosud jsi tu publikoval jen spekulace, které klub pošpiňují, ale nedokážeš je podložit srozumitelnými fakty) v právu a nakolik jsi zvolil vhodnou formu.

Mohl bys mi říct, za jakou urážku čekáš ode mne omluvu? Já si nejsem žádné urážky Tvé osoby vědom. Naopak, já čekám omluvu od Tebe, a to mnohonásobnou, protože Ty jsi mne nařknul na tomto fóru z kde čeho a dosud jsi nic z toho nevysvětlil.

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4


Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.