Legislativa :  Diskusní fórum TKB
 
Jak mi úředníci přestavěli Furgonet
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2005 08:48

Třeba bude někoho zajímat, co je všechno možné. Pohleďme nejprve na původní technický průkaz Furgonetu:

http://www.tatraklubbrno.cz/images/tp105fm.jpg

Povšimněte si zejména kolonky "b) tovární značka, typ". Tento původní technický průkaz se ztratil, aby jej nějaký necitelný úředník neskartoval. Byl vystaven duplikát (slovy Lubošovými "škaredá zelená plachta" ) a lidová tvořivost českého úředníčka zapracovala:

http://www.tatraklubbrno.cz/images/tp105f2m.jpg

Povšimněte si kolonky "5 Typ:", kde se nám objevilo "TMB10MOSP". To je přece počátek VIN vozu Škoda 105 SP, tedy sedanu verze "M" v užitkové verzi, kdy místo zadních sedadel jsou nějaké přihrádky či co. Potvrzuje to kolonka "8 Obchodní označení", kde je rovnou "105 SP". Obchodní označení "Furgonet" zmizelo v propadlišti dějin českého registru vozidel. Že mi stáhli výkon motoru o 0,8 kW, to už je jen malý detail.

VIN se přiděloval až od roku, kdy naběhla výroba "M" kové řady. Do té doby se VIN nepřiděloval, pouze výrobní číslo (viz první TP).

Lidová tvořivost pak pokračovala na pojišťovně, kde vozu dokonce VIN jen tak klidně přidělili:

http://www.tatraklubbrno.cz/images/pojist105m.jpg

Re: Jak mi úředníci přestavěli Furgonet
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2005 11:18

Není až tak od věci, těsně před ztrátou jen tak prohnat TP kopírkou... ;-)

Re: Jak mi úředníci přestavěli Furgonet
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2005 12:58

Hmm, to mne nenapadlo :-(. Naivně jsem se domníval, že ty informace, které jsou v TP, mají i v registru.

Re: Jak mi úředníci přestavěli Furgonet
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2005 13:58

Tak ztrať tu novou zelenou plachtu a jdi si znovu pro duplikát s kopií "ztraceného" oroginálu s tím, že se Ti podařilo najít aspoň kopii původního.... :-)

Re: Jak mi úředníci přestavěli Furgonet
Autor: Oboth (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2005 14:20

To já mam zase nosnost sřechy 5 tun a objem cisterny 500000 litrů.
A to jde na první (i na druhý) pohled o obyčejnou Tatru T613 chromku :-)

Re: Jak mi úředníci přestavěli Furgonet
Autor: evil.cz (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2005 18:37

risan: Pak přijedeš za rok dva na STK a oni se ti vysmějí, že to 105SP není a co sis to jako posvařoval...
Uvědomuješ si vůbec, že je tvou povinností jako majitele vozidla uvést případné rozpory do souladu se skutečností? ;) Resp. v první řadě chybně vyplněné dokumenty od úředníka vůbec nepřevzít... Okamžikem převzetí se totiž dostáváš do kolotoče návštěv STK, DI (resp. OU), dopisování výrobci.... a pouze pokud bude mít Mařka se štemplem dobrou náladu, vyvázneš s původním číslem karoserie a nebudeš muset nechat vyrazit nové...

Mám takový dojem (nedoložený!), že co bylo v původních TP - "knížkách" bylo vedeno jaksi offline jen v papírové podobě, zatímco údaje na "plachtě" jsou v centrálním registru v počítači a dodatečně je měnit je něco podobně reálného jako výlet na měsíc každé druhé úterý...

Vzhledem k tomu, že původní technický průkaz se ztratil, bylo by dobré od něj najít kopii a s touto kopií navštívit příslušné DI (OU) a podat reklamaci, patrně rovnou u vedoucího odboru...


Re: Jak mi úředníci přestavěli Furgonet
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2005 09:37

To nič chlapi, ja mám tiež nákladnú Tatru 613, pri poznámke že to nie je nákladné tak mi pani úradníčka povedala že to je predsa jedno.

ta... dobre

Re: Jak mi úředníci přestavěli Furgonet
Autor: Ondrous (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 22:11

Matej: No to bud rad... v tom pripade muzes zaplatit povinne ruceni na nakladak do 3,5t za 5000,- namisto nejakzch 12tis,- :-)

Re: Jak mi úředníci přestavěli Furgonet
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 23:21

Co pořád máte s dvanácti tisícema? :-O




Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.