Legislativa :  Diskusní fórum TKB
 
prihlaseni z spanelska
Autor: Pavel T. (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 22:57

cau ziju momentalne v spanelsku a pred casem jsem si koupil land rover z 68roku a za cas bych si ho chtel privest do cech,pujde to prihlasit a jestly jo kde se o tom dozvim vic.predem dekuji Pavel

Re: prihlaseni z spanelska
Autor: milouš (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2006 13:32

Milý Pavle T. Problém by to být neměl pouze v případě,že momentálně žiješ v tom Španělsku legálně. Con abrazo M.

Re: prihlaseni z spanelska
Autor: Pavel T. (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2006 20:19

no dik ale moc si mi neporadil to mi rika kazdej ze by to nemel bejt problem ale jak.jo a v tom spanelsku jsem legalne.mam smlouvu pobyt vse ofigo

Re: prihlaseni z spanelska
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2006 20:44

Španělsko je členem EU, takže jako rezident si tam každý může pobývat, jak dlouho bude chtít, ale to s přihlášením auta do českého registru snad nemá co dělat...???

Pokud se něco nezměnilo, tak se k nám se mohou dovážet s výhledem na registraci jen ojetiny mladší osmi let, které splňují příslušné emisní normy, tedy jsou vybaveny katalyzátorem. Jen tato vozidla lze u nás zaregistrovat, dostat řádné TP, RZ a ORZ.

Dále je možnost přihlásit do zvláštního registru historických vozidel dovezená vozidla, která jsou starší 24 let a splňují další podmínky. Více informací třeba na: [www.fkhv.cz].


Re: prihlaseni z spanelska
Autor: Pavel_ (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2006 07:59

Tak v soucasne dobe to pujde prihlasit leda na zelene noty, normalne ne. I tak ale bude potreba vyjadreni zastoupeni znacky (stoji vetsinou docela pekne penize).

Druha moznost je zkusit pockat, jestli projde zmena legislativy, kdy by stari aut pro dovoz prestalo byt limitovane, ale i tak to auto bude muset plnit ty predpisy, ktere platily u nas v dobe jeho vyroby. Nastesti, v r. 1968 jich nebylo mnoho.

Treti moznost je koupit papiry a udelat vymenu karoserie, ale to take neco stoji.

Re: prihlaseni z spanelska
Autor: milouš (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2006 11:07

Pavel T: Contrato tienes fijo?

Re: prihlaseni z spanelska
Autor: Pavel T. (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2006 10:27

smlouvu mam na jak dlouho budu chtit ale povoleni mi konci tenhle rok v cervnu si musim znovu pozadat ale to uz by nemel byt problem.proc?

Re: prihlaseni z spanelska
Autor: Audin (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2006 19:15

Zákon 56/2000sb. pamatuje i na to že lze na území ČR provozovat vozidlo opatřené registrační značkou jiného státu. Takže jestli to máš na espaňol notách přihlášený na sebe no problemo :-D to provozovat u nás. samozřejmě by to mělo být pojištěný ve Španělsku. Jestli to chceš mít u nás nafurt, tak jediná možnost je to přihlásit na zelený noty viz výše:-P

Re: prihlaseni z spanelska
Autor: milouš (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2006 22:21

Pavel T. Takže asi nevíš o čem mluvím pokud se ptám,jestli máš pevnou pracovní smlouvu,že,

Re: prihlaseni z spanelska
Autor: Pavel T. (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2006 00:28

to nevim co tim myslis!

Re: prihlaseni z spanelska
Autor: Muf (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2006 15:42

Co to tu melete o vyjádření místního zastoupení? Prostě na veteránský doklady je možné dostat cokoliv starší roku 1982, co splňuje podmínku toho, že se jedná o vozidlo v původním (a dobrém) stavu, nezbastlené a maximálně tak s výměnou dílů nebo s dodanými doplňky, které byly v jeho době dostupné.
Pak tu samozřejmě ale platí podmínka toho, že vozidlo není využíváno k běžnému každodennímu provozu a ani pro podnikání.
Toť vše, nic dalšího.



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.