Legislativa :  Diskusní fórum TKB
 
zase ta světla
Autor: kubos.m (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2006 21:22

chci se zeptat 3 přídavná brzda nesvítí když sem ji zapojil na přívod k brzdovým světlů ale při zapojení přímo na baterii svítí proč?
a taky se chci zeptat jak mám zapojit přední mlhovky a jestli mohou být na stejném vypínači jako zadní mlhovky díky moc

Re: zase ta světla
Autor: Pavel_ (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2006 07:42

A normalni brzdova svetla sviti ? :-) Blba otazka....

Predni mlhovky musi jit zapnout s minimalne obrysovymi svetly, pro zadni mlhovku je podminka predni mlhovky nebo predni tlumene nebo predni dalkove. A vsechno musi mit samostatny vypinac, cimz je odpoved jasna. Kdyby to chtel nekdo hledat, je to v predpisu EHK 48.

Re: zase ta světla
Autor: Michal B. (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2006 07:54

Jestli se zase něco nezměnilo ve vyhlášce, tak přední a zadní mlhovky mají být ovládány zcela nezávisle. Např. na mé Tatře mi zadní mlhovky svítí až po rozsvícení předních a to také neodpovídá současným předpisům. Podotýkám ale, že v poslední době jsem osobně nestudoval současně platné znění vyhlášky, zajímal jsem se o to před pár lety, ale nedávno mi tyto požadavky na zapojení potvrdil autoškolák při školení řidičů.


Re: zase ta světla
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2006 08:42

"chci se zeptat 3 přídavná brzda nesvítí když sem ji zapojil na přívod k brzdovým světlů ale při zapojení přímo na baterii svítí proč?"

To snad není pravda... Vyjadřování na úrovni prvního stupně základní školy ("3 přídavná brzda" nebude asi brzda, co?). A když si představím, že otázka měla znít "proč mi nesvítí třetí brzdové světlo", tak to je otázka na úrovni "proč mi auto nejede". Odpověďi se lze nejlépe dočkat od absolventa Jedličkova ústavu (jako v tom vtipu): "Já vím ploc to nejede. Je to pojámaný!"

Re: zase ta světla
Autor: Tomek (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2006 09:03

jo, asi to bude pojamany a nesviti to bo se mu nece...

Re: zase ta světla
Autor: Pavel_ (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2006 07:52

No, ono ve vyhlasce uz asi skoro 6 let nic neni. Ta uz jen nastesti odkazuje na mezinarodni predpisy a tam je to tak jak jsem to uz psal.

Kdyz se to jeste specifikovalo, vzdycky do toho nekdo (BESIP, vnitro) zanesl nejakou lidovou tvorivost a vysledkem byla ptakovina, ktera se v tichosti pri novelizaci zase vypustila.

Re: zase ta světla
Autor: leoš (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2006 20:31

Nejsme si zcela jist, ale ztákon č. 56 a prováděcí vyhláška 341 by to měla jednoznačně řešit.



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.