Legislativa :  Diskusní fórum TKB
 
Registrační prohlídky
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2002 09:45

Nevím jestli je název mého přízpěvku správný, ale myslím, že nějak tak se říká té novince, kdy se na značku lepí třetí - registrační známka. Dělá se to vždy při přepisu a taky pokud jde vůz na STK. Už na tom někdo s Tatrou byl? Dělá se to jen jednou nebo vždy při přepisu nebo STK? Nejsou s tím problémy? Před nějakým časem se tady řešily nějaké zmatky v číslech karoserie na T613. Nejsou s tím nějaké problémy? Nevím jestli je můj přípsěvek dost jasný. Nemůže někdo o těch registračních prohlídkách napsat prosím víc?

Re: Registrační prohlídky
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2002 21:55

O tomhle nevim nic, ale musim se pochlubit, dnes prosla moje krasavice emisnou kontrolu s velice good vysledkama. Jsem na ni hrdy :)
Jeste chlapik od emisni rikal ze jeho kamarad koupil T613 za 5000 Sk v super stavu. Ja mu rikam "Jásne, jásne, určite, podľa mňa na isto..." ;)

Re: Registrační prohlídky
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2002 06:03

Tak to Ti blahopřeji k emisní kontrole!!

Koupil Tatru v super stavu za 5000 Sk? Tak tomu se tedy říká dobrý kauf! Otázka je čemu říká dobrý stav, že? ...

Re: Registrační prohlídky
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2002 08:14

Martine dělá se to při přepisu, pokud vůz není méně jak 1 měsíc po STK. Také jsem to absolvovat. Jediný problém: revizní technik na STK byl barvoslepý, Tatra byla černá, v TP byla podtržena černá a on si dovolil napsat mezi zjištěné závady, že neodpovídá barva.

Re: Registrační prohlídky
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2002 08:55

Dělá se jenom jednou, pokud nedochází ke změně v evidovaných údajích (barva, bydliště majitele apod.)

Re: Registrační prohlídky
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2002 16:20

Musím doplnit vaše údaje, umístění registrační známky bylo povinné na všech veozek do ploloviny roku 2002, vzheldem k tomu, že by to STK nestihly je lhůta prodloužena do konce ( mám dojem) do poloviny roku 2004. Podivnno je dána u všech vozidel. Registrační známka se vystavuje při přepisu kdy je prováděna evidenční prohlídka .- vydává příslušný registrační úřad ( jak kde, u nás se prohlídka dělá jen při přepisů z jiného okresu), dále je možno získat registrační známku na základě protokolu z evidenční prohlídky - jen kvůli známce - je to zbytečné, protože ten datum 2004 byl stanoven s ohledem na prováděné pravidelné technické prohlídky. Takže doporučuji pro provedené běžné STK vzít zadní SPZ, technický průkaz, protokol z STK a zajít na registrační úřad pro registrační známku. Toto bylo zřízeno z důvodu kontroly stavu vozidel. Vozidla, která po termínu 2004 nebudou mít registrační známku a nebudou v depozitu, budou vyřazena.

Re: Registrační prohlídky
Autor: Risan (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2002 08:50

Zkrátka platíme za to, že je bordel v evidenci.

Re: Registrační prohlídky
Autor: Janek (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2004 09:14

V registracnich prohlidkach se neco zmenilo. Tedy prinejmensim to, ze se nelepi znamky, ze. A tak se ptam, jak to je? Je poslednim terminem pro registracni prohlidku 1.7.2004 nebo jiny termin? Bude to mozno udelat pote? Mam T603 v renovaci, na normalnich znackach a ty nemam v depozitu, no a predpokladam, ze do 1.7.2004 nevyjedu, mozna treba koncem leta nebo pozdeji. Toz co s tim????????? Diky.


Re: Registrační prohlídky
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2004 11:11

Určitě to zkus :). Přinejhorším zjistíš, že ty SPZ (majetek státu) někdo rozstříhal a budeš mít veterána.

Re: Registrační prohlídky
Autor: lucian (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2004 11:30

Pokud budeš mít stále platnou STK, tak Ti značky bez problémů vydají.

Re: Registrační prohlídky
Autor: Michal Heky (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2004 21:01

Při přepisu? Tedy nové značky nedostanu, dokavaď nebudu mít za sebou registrační prohlídku?

Že bych risknul rovnou technickou????

Ach jo. Já tušil zradu.

Re: Registrační prohlídky
Autor: Janek (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2004 06:56

Co to, co to? Ja jsem se ptal na neco jineho :-) Tedy: ja mam znacky doma, pomalu renovuji, STK a Emise jsou propadeny (Tatra jiz 10 let nevyjela) a zaslechl jsem, ze vozidla, ktera neprojdou do 1.7.2004 REGISTRACNI prohlidkou, budou automaticky vyrazena z evidence :-( Jaka je tedy "pravda"???

Re: Registrační prohlídky
Autor: Kontráš (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2004 07:22

No už jsem to tady nedávno řešil (mám stejný problém jako ty - vlastně větší - renovuju tak pomalu, že jsem vlastně ještě nezačal :-) ). Pro zmíněný administrativní úkon nepotřebuješ STK ani emise, ale "pouze" papír(doklad) o provedení evidenční kontroly, tzn. že souhlasí čísla v TP s čísly motoru a karoserie na autě. Ten papír se sice běžně vydává současně s provedenou STK ale je možné ho dostat i zvlášť. Podmínkou je přistavení vozidla na pracoviště STK aby ti to zkontrolovali. To je předpokládám v tvém případě po vlastní ose nemožné, takže ti zbývá:
a) hodit auto vozík a přivést k nahlédnutí na stanoviště STK
b) hodit komisaře STK na vozík a přivést na stanoviště auta + pytlík kafe pro komisaře
c) hodně pytlíků kafe + bonboniéru přivést na stanoviště STK pro komisaře STK za účelem ocenění jeho nadpřirozených schopností uzřít inkriminovaná čísla na blíže nespecifikovanou vzdálenost

Re: Registrační prohlídky
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2004 10:39

Abys ještě neplatil pojištění 10 let nezpět. Raději se nejprve anonymně přeptej svého úředníka.

Re: Registrační prohlídky
Autor: Pepa (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2004 17:53

janku :
1) Co říká zákon č.56/2001 Sb.o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích o EVIDENČNÍ KONTROLE: § 89 Přechodná ustanovení

paragraf 89 prechodna ustanoveni
(5) Provozovatelé silničních motorových vozidel a přípojných vozidel jsou povinni do tří let ode dne účinnosti tohoto zákona (do 30. 6. 2004) uvést údaje v registru silničních vozidel vedeného podle tohoto zákona do stavu odpovídajícího skutečnosti; pokud jde o vznik, změnu nebo zánik zástavních práv, jsou provozovatelé silničních motorových vozidel a přípojných vozidel povinni uvést údaje v registru silničních vozidel do šesti měsíců ode dne účinnosti tohoto zákona do stavu odpovídajícího skutečnosti.


ja si to vysvetluji asi tak, ze pokud mas doma znacky platis pojisteni a mas technickou tak se nic nedeje pouze v pripade ze si vozidlo koupil po 1.7. 2001 kdy byla evidencni kontrola zavedena (jinak receno policie zjistila ze je v registru bordel a rozhodla se s tim na NASE naklady neco udelat). Jinak musis podle paragrafu 89 zakona 56/2001 sbirky udelat evidencni kontrolu.

Jedine co se zrusilo jsou nalepky:

Zrušení nálepky - nálepka o ověření registrační značky byla zrušena vyhláškou MD ČR č. 401/2003 Sb.
ke dni 1. 12. 2003.

Re: Registrační prohlídky
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 31.03.2004 10:35

>Pepa: Jenže on právě pojištění neplatí a technickou nemá. Proto ty obavy...

Re: Registrační prohlídky
Autor: Pepa (IP zapsáno)
Datum: 31.03.2004 10:53

D.A. - no jestli neplati pojisteni a technickou nema, tak ma veeeelky problem :-) Mozna by Jankovi proslo, kdyz by briskne auto na mesic pojistil a vlozil do depozitu.
Apropos prave jsem volal jedne usluzne pracovnici na registr a ta mi oznamila, ze uz EVIDENCNI POVINNOST NEPLATI ! ! ! A hlavne by si pry absolutne nedovolili udelat neco takoveho, bez toho aniz by te mesic predem neinformovali.

Re: Registrační prohlídky
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2004 10:32

Ano, takové je teorie. Jak se bude postupovat v případě, že auto za 10 či více let změnilo majitele, nebo majitel adresu......?

Re: Registrační prohlídky
Autor: Pepa (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2004 11:33

Od roku 2001 plati povinnost pri prevodu vozidla udelat evidencni kontrolu, bez teto kontroly ti auto neprevedou. Takova je teorie i praxe. Alespon v Praze.

Re: Registrační prohlídky
Autor: Janek (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2004 11:33

D.A.: No situace je takova, ze auto technickou momentalne nema, ale povinne ruceni za ne je (ac se to zda neuveritelne) placene poctive
Pepa: Co to? EVIDENCNI POVINNOST NEPLATI ! ! !???? a jak, ze si nedovoli nas neinformovat? Vzdyt to nas prave nikdo neinformoval... Uz tomu prestavam rozumet.... :-o


Re: Registrační prohlídky
Autor: Kontráš (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2004 12:37

Pepa: poprvé jsi napsal, že evidenční povinnost neplati, podruhé že auto bez evidenční kontroly nepřevedou - to si lehce protiřečí ne?

Re: Registrační prohlídky
Autor: Pepa (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2004 17:24

Ne ne ne. Kontrasi to si neodporuje. Jde o to ze zakon uklada(podle informaci co mi podala zamestnankyne registru vozidel UKLADAL) do tri let od platnosti zakona udelat evidencni kontrolu. tzn. v praxi by to znamenalo, ze kdyz mas auto treba dvacet let tak musis do tri let od platnosti tohoto zakona udelat evidencni kontrolu. To ale ted uz pry neplati a evidencni kontrola se provadi pouze pri prevodu vozidel. Nikoliv tedy i kdyz jsou ve vlastnictvi stale jednoho a tehoz majitele.

Re: Registrační prohlídky
Autor: Pepa (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2004 17:28

Soucasti technicke prohlidky je i prave kontrola spravnosti udaju, ktere proveruje evidencni kontrola. (Zrejme zjistili ze evidence je nutna jen u vozdiel, ktere prochazi technickou kontrolou, nebo u vozidel, ktere meni majitele a nikoli u vozidel v depozitu ) pzn. veta v zavorakach je jen muj nazor.

Re: Registrační prohlídky
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2004 19:25

Evidenční kontrola se provádí pouze při přepisu a zákonné pojištění s tím vůbec nesouvisí. Tam jde o to, že při přepisu se předkládá platný doklad o pojištění.

Re: Registrační prohlídky
Autor: ChoEbet (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2006 21:44

buy tamiflu tamiflu - buy xanax xanax - buy phentermine phentermine - buy valium valium - buy tramadol tramadol - adipex adipex - alprazolam online alprazolam - cheap diazepam diazepap - tramadol hcl tramadol - cheap tramadol cheap tramadol - phentermine cheap cheap phentermine
phentermine 37.5 mg phentermine 37.5 - discount phentermine discount phentermine



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.