Legislativa :  Diskusní fórum TKB
 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Stroboskopy, majáky...?
Autor: Tomáš Petlach (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2003 19:04

Mám 2 dotazy:

1. pokud koupím auto a UVNITŘ bude magnet. maják, tak ho dám třeba do kufru, ať není vidět, pohoda. Ale co když koupím auto, které má v masce 2 modré stroboskopy? To mám jako demontovat, masku hodit do popelnice, koupit novou, nechat nalakovat, napětkrát trefovat barvu a nakonec se spokojit s nějakou rádobypodobnou?
2. pokud koupím sanitku (RZP), samozřejmě komplet, tak musím jako strhat majáles, abych s tím mohl vůbec na cestu?

OK, kolik je pokuta? Podle mých informací je za neoprávněné POUŽITÍ modrého majáku pokuta 1000 Kč. Je to tak? A kolik je za oranžový? A jak je to s tím, když to prostě nehodlám odmontovat?

Děkuji předem za odpovědi

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Stevo (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2003 19:24

Ale pokuta je za POUZITIE, nie za majak samotny.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2003 20:06

jj Števo dobre vraví

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: pepan (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2003 21:09

Máš řidičák?? Oranžový maják - ne na pevno přišroubovaný- může mít každý. Nesmí se použít za jízdy.
A co se týče modrých majáků tak jenom vím, že auta s oficialním majákem chodí častěji na STK a jejich řidič musí každý rok na přezkoušení. Neoficialně to ani neprojde STK - ten řidičák máš??

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2003 14:24

Určitě nemá řidičák. Ale má nějakou zajímavou Tatru!!!!!

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2003 19:24

Trochu na vysvětlenou -
vozidla jako RZP, Policie, Hasiči ....... jsou braná jako specielní a mají umístění výstražných světel schváleno, je tu jeden problém a to se týká vozů, kterým je dodatečně vystavovaný technický průkaz a to v tom, že to jako specielní vozidlo nikdo nově neschálí, z toho vyplývá potom odstranění veškerých majáků.... pokud je ale tech. průkaz vystavený a ve výbavě vozidla to je zapsáno, není důvod toto odstraňovat, ale může to být požadováno ve vztahu k povolení Ministerstva vnitra.
Co se týká magnetických majáků, už umístění za sklem může být postihováno, resp. zvýšená kontrola, je to zařízení, které je zařízením pro používání v integrovaném zách. systému a z tohoto důvodu nelze. Současně může policista požadovat i předložení povolení Ministerstva vnitra.
Oranžové majáky je možno použít i při jízdě, toto není nikterak omezováno, ale musí být k tomu důvod.
Jinak vozidla, která mají majáky musí na STK každý rok.
Co se týká pokutového hodnocení - blokově 1000,- Kč, ve správním řízení 7000,- + na rok řidičák.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Tomáš Petlach (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2003 10:24

Děkuji Leošovi za vyčerpávající odpovědi. Pokud to shrnu: maják za oknem neznamená pokutu. Strobo v masce resp. v nárazníku není třeba odmontovat, pokud jsou zapsány v TP.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2003 23:03

Tome, asi si to mylně pochopil, maják za oknem n e l z e.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: martin "takytatrovák" havel (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2003 21:52

V Lešanech jsem viděl Volhu v provedení "TAI" tedy barvy jako tehdejší VB, číslo na střeše, modrý maják s houkačkou, veteránské značky. Jak v tomto případě mohl maják zůstat?

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2003 23:41

A jakto že může mít maják toho: [t613.ic.cz]

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Maty Pce (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2003 23:00

Ten papírák musí mýt ve střeše výstuhu jinak by mu to muselo propadnout dovnitř. Jede to vůbec ( odpor vzduchu)

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2003 06:27

Proč by to nejelo? Trabant není žádné ořezávátko. Je to normální auto. V určité době byli jeho majitelé rádi, že vůbec nějaké auto mají....

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2003 08:45

Ale to je zajímavý nápad - z fotek známý "domíchávač betonu" T 601 by se určitě jako ořezávátko použít dal.

A policejní Trabanty sloužily i ve Finsku! (Je teda pravda, že měly tak 4x lehčí majáky, než ty z Tesly...)

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2003 12:27

Já mám náhodou ořezávátko T613. Zelená, s černými nárazníky.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2003 13:34

Já chci taky!

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2003 13:36

Maximálně Ti můžu poslat fotku, ale nevím, jestli ji ještě někde vyhrabu :-)

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2003 13:39

Vyhrabal jsme ji. Také je na ni klíčenka TATRA a ve spodní části je trochu vidět T 815 - GTC

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2003 07:52

Zatím nic v mailu nemám :-(.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2003 08:17

Já myslel, že to nechceš. Posílám

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2003 08:39

Dík.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: peto (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2004 08:35

Chalani chcel by som sa opytat kde mozem kupit stroboskopicky majak do auta modry


Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2004 09:18

Že by v SOS jediný na světě Tatra Brno?

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Maty Pce (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2004 09:19

Nejlevněji v Polsku. Jinak tady takový menší stojí okolo 600-700,-Kč. Mají je ve speciálkách ( auto RS......) Nebo s homologací a ten stojí okolo 4.000,-Kč.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2004 10:32

Maty, Ty jako policista bys mu to měl rozmlouvat a ne poradit. Jestli má "peto" oprávnění používat modrý maják, tak ho jistě vyfasuje.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Jirka Jirout (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2004 12:02

Rišan nemyslí tržně. Aby mohla policie vybrat dost na pokutách, musí lidi nejdřív páchat přestupky. No a když je nepáchají sami od sebe... :-D

Jako před časem ten hasič v HK, který něco podpálil aby byly prémie za zásahy ;-)

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2004 12:22

"Myslet tržně", to mi zní jako "myslet třídně" :-D

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Jirka Jirout (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2004 12:32

No však to taky v pojetí některých lidí má k sobě dost blízko :-(

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2004 14:14

Cenzura na internetu? Čínská lidová, Sojené státy, teď risan...
No Maty, to jsi soudruh? To bys neměl...

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2004 15:21

No to nechápu. Jaká cenzura? Já nic nemazal. Jen jsem přidal svůj názor.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Maty Pce (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2004 22:53

Třeba to má aby mohl projet vesnicemi a ti tmavší spoluobčané jej nechali na pokoji :-D Nebo má dost peněz na pokuty a chce vylepšit státní pokladu, jinak žádné strašení , ale dnes jsem jednou zákazníkovi nadělil v zkráceném přípravném řízení § 171/1 c) tr. zákona nebyl moc nadšen a moc se divil, že když mu od soudu nepřišel rozsudek, tak nabyl plné moci, jenže v trestních věcech dvakrát nepřevezme a je to bráno jako doručené, to není jako u přestupku, kde je to nutno doručit. A také za 4 hodiny po spáchání stanul před soudem, to byl fofr co a takhle by to mělo být stále, ale to by se také muselo všem chtít.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Toto téma bylo uzavřeno.
This forum powered by Phorum.