Legislativa :  Diskusní fórum TKB
 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2004 07:35

Plíživá cenzura? NátlaK na autocenzuru?

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Maty Pce (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2004 19:56

Jen tak maličko

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: peto (IP zapsáno)
Datum: 06.03.2004 15:36

Maty dakujem a náhodou nemaš nejaky kontakt na tu firmu čo to predáva s homologizáciou za tých 4000 ???

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Maty Pce (IP zapsáno)
Datum: 06.03.2004 20:03

Co třeba www.tesla-holomy.cz , dále mám jen písemný kontakt do Hradce Králové. Autopotřeby, Václav Čihák, ul. Dvorská 358. Telefon jen starý : 049/553 4905, fax : 049 552 2347, ale asi funguje i dodnes.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2004 08:47

Holomý je z ValMezu, takže blíž od SK a mimochodem dodává PČR, většině městských policií.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Sedo (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2004 18:21

Peto neviem ci si z Bratislavy, ale ak ano tak modry majak som videl na Esso pumpe pri Terne a ja som si kupoval oranzovy majak v Hypernove v Avione.
Ale to su len take majaky, ze chytis a jednou rukou vyhodis na strechu a napajanie ide do zapalovaca.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Marťas (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2004 21:04

Jsem členem hasického záchraného sistému a vlastním profesní osvědčení § 48/a,b a mám dotaz.V Praze na Florenci v obchodě GM elektronik prodávají malá stroboskopická světla v provedení modré,zelené,červené,oranžové barvy.Já si koupil modré.Jsou brané jen jako pomocné reflexní osvětlení.Zajímá mě tedy.Smím si tyto světla dát na rampu svého auta,které je soukromé,ale používám ho na pomocnou technickou zálohu a je vybaveno základníma pomůckama pro první zásah.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2004 10:06

Já osobně proti tomu nic nemám :-D.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Maty Pce (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2004 06:12

Toto vozidlo by mělo být zahrnuto v IZS a na toto se vystavuje papír a potom není problém ani s majákem, na který se tímto dostane povolení automaticky. Jinak to někteří nemusí pochopit.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: rescue (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2004 12:31

ahojte a ked chcem majak oficialne tak mi treba ..... co vlastne sufujem jppaz u to je jednotka pre patranie a zachranu a chceme na auto majak ale co kde a ako ist vybavit pomozte prosiim

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Gandhi (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2005 13:43

Pro oranžové majáky je STK stejně jako pro ostatní vozidla na 24m.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Pavel_ (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2005 17:11

Ach jo,
komu neni rady, tomu neni vzajemne pomoci.

Predevsim by nebylo od veci si precist platnou legislativu, treba zakon 361/2000 Sb, par. 41, ktery urcuje, kdo smi pouzivat modry majacek. Dale treba vyhlasku 341/2002 Sb, par. 24, kde se pise vedle modrych i o oranzovych majakach. Citovat to tady nebudu, je toho dost.

Lhuta pro STK se ridi primarne druhem vozidla a pokud je pro modry majak stanovene jinak, musi si to ridic ohlidat (neboli nesmi si na strechu pricvcaknout majak, jestli ma starsi STK jak 1 rok).

Nekdy by nebylo od veci, kdyby si tu nasi legislativu precetli i policajti, co delaji kontroly na silnicich :-(, ubylo by zbytecnych nedorozumeni a dohadovani se.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: Sir Kiss (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2005 12:18

Odpověď policisty: Pokud si někdo myslí, že pokuta je za použití, ne za maják, tak je na omylu. Modrý máják nesmí být (kromě vozidel se zákonným použitím VRZ) viditelně umístěn ve vozidle při provozu na pozemních komunikacích. Tzn.: Pokud policista např. při silniční kontrole objeví modrý maják, který vozidlo nemá v TP, má několik možností postupu. Domluva, Bloky 100 - 1000,- na místě, nezaplac., nebo odeslat přestupek na MÚ odbor dopravy, kde ho senát (komise) projedná, což může mít za následek i zákaz řízení + mastná pokuta. PS: s domluvou nepočítejte. Natožtak když jej někdo nezákonně použije!!!

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2005 10:58

Náhodou, já to VIDĚL! První Bojnice+rozjařený Eda+motorizovaná hlídka Policie SK=DOMLUVA. :-D.

Re: Stroboskopy, majáky...?
Autor: piller (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2006 08:57

Dobrý způsob, jak se bránit SPAMu, je uzavřít téma.

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Toto téma bylo uzavřeno.
This forum powered by Phorum.