Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
T600 Tatraplan na prodej
Autor: Vašek.. (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2004 17:57

Tak venku nám začíná mrznout a padat sníh a mě to nedá, abych se nepodělil o svůj zážitek starý asi čtrnáct dní, kdy jsem byl obhlédnout Tatraplana v jednom pražském autobazaru (zní to hrozně, vím, T600 v bazaru... :o(). Sám na to auto peníze nemám a chtěl-li by si ho někdo koupit, udělá jenom dobře, protože auto v bazaru stále stojí a prší a sněží na něj.

Můj názor na majitele, který prodává takovéhle auto takovým způsobem, zde raději nebudu ani publikovat. Je to jak jsem již uvedl T600, rok výroby nevím (bohužel jsem se nepodíval a pak jsem se zapoměl i zeptat). Jestli byl z Kopřivnice nebo Boleslavi netuším, podle Kontráše se jedná snad o boleslavský model, u kterého někdo vyměnil zadní kapotu za "kopřivnickou". Ka autu jsou doklady, je na značkách, dokonce s platnou STK a emisemi. Myslím si, že doklady jsou k autu původní (ne z jiného auta). Barva černá. A konečně cena: celých 250 tis. Kč.

Auto je (podle mě na základě zběžné prohlídky) ve velmi pěkném stavu, plně pojízdné. Není to 1A třída jako T600 na stránkách Krnepa (také je za bratru 650 tis. :-D), ale není viditelně vůbec rezavé, podlahy a prahy se zdají naprosto v pořádku, bez jakýchkoli znehodnocujících úprav, dokonce zadní světla jsou původní, lak velmi pěkný. GO motoru a karoserie prý proběhla v roce 1980.

Byl jsem hodně nešťastný, když jsem z bazaru odcházel a viděl jsem přístup bazaristů "co že za křáp jim to tam zaclání, kterej si stejně nikdo nekoupí - za tu cenu, majitel je asi magor". Majitel dle svého přístupu k autu také vzah nemá (třeba je to dědic nebo co já vím) a auto by potřebovalo dobrého majitele, aby ho uchoval další léta a ochránil před nepřízní počasí, které je auto v tuto chvíli (a bohužel ještě asi dlouho bude) vystaveno.

Možná cesta je také ta, poskytnout majiteli cenovou nabídku, kolik by byl někdo ochoten za vůz dát, nechat kontakt na sebe a třeba by to i tak mohlo někomu vyjít...

Kdo by měl zájem, mohu zaslat mejlem několik fotek, které mám a adresu bazaru, kde je auto k vidění.

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2004 19:51

A uz je to tady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Je politovaní hodne ,ze ti lide jak zde píses se k tomu to vozu tak chovají.Skoda ze nevís rok výroby...ale jestli ma baňatou sterchu a velka okna je to boleslav.Co podlahy sou dvojitý nebo jen jednoduché???????A jeste ze zeptam motor je 4valec nebo 603?A dotaz poslední jak moc je čulý zadek no jestli to auto jakoby nesedelo ..??
Ja zajem mam i kdyz uz mam 2 exemplare.Jestli budes tak hodny a posles me foto ci zde uverejnis kontakt velmi me to potesí a neco v te veci podniknu.

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2004 21:33

Vašku, pošli mi prosím pár těch obrázků na lubos.balcar@c-mail.cz
I když na letošek to už teda nevidím... :-( Stojí to aspoň pod střechou?

Ovšem ten "pražský" tatraplán se 1A stavu blíží spíše jen cenou. Své době naprosto neodpovídající lak a některé doplňky "Made in Poland" z 90. let ho sráží do druhé ligy a jestli se nepletu je za tu cenu dokonce odhlášen... :-O


Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: Thomas (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 07:41

Co tam může být "Made in Poland"? Maximálně tak zadní mlhovka, ne?

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: Kontráš (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 07:57

Ten Tatraplán je fakt docela pěkný. Viděl jsem sice jen fotky, které mi Vašek svého času poslal, ale podle některých indícií (které jsou z fotek bohužel nepíliš patrné) se jedná o Boleslavský model. Např. již zmíněné široké zadní okénka v mezistěně a přístroje v palubovce. Chybí výrobní štítek s čísly (alespoň tam kde bych ho čekal nic není), no a v dokladech může být cokoliv - ty o autě po 50-ti letech nic moc nevypvídají.

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 09:16

Nejedná se o tak zvaný Mnělnický tatraplán ktery se prodal za 90 tisKč..?
mužu teda poprosit o ty fotky????? Boleslav sme vlastnili take docela bych ji chtel.mam 49, 50,boleslav by bodla.....skoda te nasí modre skoncila v huti.....

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 11:51

ja tiež poprosím o foto na adresu
ertl.ondrej@towerautomotive.com
ďakujem

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 11:56

Thomas: hnusná zadní mlhovka je jenom špička ledovce, ale za 650 000 ani tu nepřekousnu. Absolutně nejdražší tatraplán v historii by měl být taky nejlepší ne? A když majitel do tohoto nehodlá vrazit ani pár stovek za dobovější mlhovku, myslím si o tom svoje...

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 12:38

Lubos:ja jezdím na dobovou mlhovku a nestálame víc jak 50Kč ale na STK pořád nechtějí pochopit krasu stareho tzv... diamantoveho sklíčka :-(

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: Vašek.. (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 13:02

"Možná cesta je také ta, poskytnout majiteli cenovou nabídku, kolik by byl někdo ochoten za vůz dát, nechat kontakt na sebe a třeba by to i tak mohlo někomu vyjít..." to jsem vlastně téměř citoval Tebe, viď, Kontráši - omluvám se.
Dodávám, že pokud ho někdo "díky mě" a nalezení kontaktu zde na stránkách (ještě doplním) koupí, moc bych uvítal za zprostředkování malou odměnu, a sice cestu přes Prahu v Taraplanu... :-D Pokud sníh roztaje, silnice uschnou a auto k novému majiteli pojede po vlastní ose ;-)

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: Kontráš (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 13:54

Vašek: omlouvat se nemusíš, citace nikomu nezakazuju
600: "Mnělnický tatraplán" je nějaký terminus technicus?

ad mlhovka: někteří renovátoři (např i zde občas přítomný Vojta) zastávají filozofii, že legislativně nutná výstroj která není dobová (tzn. předtím se nepoužívala - blinkry z.mlhovka atd.) by měla být i pro laika snadno rozpoznatelná. Aby bylo naprvní pohled jasné, že to auto původně nic takového nemělo. Odtud se odvíjí užívání "moderních" plastových mlhovek...
Já se ale taky snažím montovat na auto věci co nejstarší, které by si tam majitel ve své době teoreticky mohl dát. Nicméně při poslední STK bráchovi řekli že tam tu zadní mlhovku vůbec nemusí mít. Což je pro mě informace dost rozporuplná.

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: Vašek.. (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 15:13

Tady kontakt:

Autosalon Klokočka centrum s.r.o. (dealer vozů Škoda a Seat)
bazar Karlovarská 660
(www.klokocka.cz)

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 16:56

Kontras: ano to je asi 600 ktery se pred nejakym mesícem prodal s haldou ND za 90 000Kč majitel byl pán ktery ho mel řadu let a vše odpovída že je to tento vůz, nejspíš ho dostal do ruk překupník bohužel....

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 16:57

Vasek :diky!

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 20:33

Více zde:

[www.tipcars.com]

Kontráš: No je to všechno věc přístupu, ale všechno tohle dodatečně vyžadované příslušenství tam mohlo být namontováno již ve své době. Zadní mlhovky se na autech začaly objevovat již v 50. letech, a já nevidím důvod důvod tam mít něco o 50 let novějšího jen proto, že to vyhláška striktně vyžaduje až od roku 2000. U té mlhovky to pozná i naprostý laik, že to tam jaksi dobově nesedí, ale co třeba vnější zpětné zrcátko vyžadované myslím od roku 1973 nebo blinkry vyžadované někdy od 60. let? Pokud tohle všechno také není ze současné doby a z plastu, málokdo si už uvědomí, že to tam původně nebylo...

Jinak ten tatraplán co Vašek objevil se mi celkem líbí, za 90 bych ho bral hned i bez haldy, 250 už je trochu dost, ale pořád to není tak beznadějně neprodejné jako běžná sedmistovka. :-)



Příspěvek byl zeditován (22. 11. 2004 20:37)

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: Vašek.. (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 22:06

600: hele nevím a nevím nic ani o té T600 o které píšeš, ale napadá mě jedna věc: být to původně Tatraplan z Mělníka, měl by teď zcela jistě registační značku v novém formátu (takové to 3A1 atd.). Má značku "ADL", kterou by to auto kdyby to bylo tak jak říkáš mít asi nemohlo.

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: Vašek.. (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 22:08

Jinak Luboší, být za 90 tis., bral bych ho hned i já sám :-D

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 22:18

no nevím na kterem inspektorate ten melnicky byl nahlasen..možna se objevil nejaky novy exemplar......ale ten melnickybyl A1,me zarazí ta podobnost a ten časovy sled....

Re: T600 Tatraplan na prodej
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2004 22:45

No Mělník asi ještě nebude část Prahy, a krajsné RZ se vydávají od r. 2001?



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.