Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Technická dokumentace
Autor: boxer.tvd (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2006 13:45

Dobrý den, měl bych na Vás srdcerybnou prosbu.
Kontaktoval jsem jednoho pána, který staví dle individuálního přání zákazníka modely na zakázku. Chci si u něj nechat udělat model T 613 Speciál, ale problém je, že když jsem si projížděl mé nasbírané materiály o T 613, zjistil jsem, že nemám jediný dobový a vůbec jakýkoli rozměrový náčrt T 613 S, což je pro stavbu modelu nezbytné. Spokojit se s modelem T 613-1 nebo 3 nechci, už jich mám dost, ale moc byste mi pánové pomohli, kdyby někdo z Vás měl nějakou technickou dokumentaci nebo jakékoliv výkresy a náčrty ke karoserii T 613 S. Do fotomontáže dokumantace "krátkých standardních" T 613 se mi zatím nechce. Doufám, že někdo z Vás potřebné věci bude mít. Budete-li tak laskaví, zašlete mi prosím vyfocené, oskenované (a pod.) materiály na e-mail boxer.tvd@seznam.cz. Mnohokrát Vám děkuji.

Re: Technická dokumentace
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2006 15:41

Myslím, že miesto nejakého rozmerového výkresu je pre výrobu modelu Speciálu omnoho dôležitejšia dobrá fotodokumentácia - podľa možnosti pohľady zo všetkých strán. A fotografií je na web-e dosť.
Ak máš rozmerové výkresy napr. T613-3, tak S je dlhší o 150 mm v partii zadných dverí - čo viac potrebuješ?

Re: Technická dokumentace
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2006 13:02

Borex z Moravy? ;-)

Re: Technická dokumentace
Autor: boxer.tvd (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2006 09:15

Děkuji za odpovědi. Fotografie mám, myslím, všechny známé dobové a k tomu desítky současných Speciálů. Technické údaje, parametry aj. rovněž. Jen jsem zkoušel, zda-li rozměrový náčrt a jiné výkresy T 613 S má někdo ze zde přítomných k dispozici... Takže udělám fotomontáž na bázi náčrtku T 613-3.

Zdicho: Boxer z Čech :-)

Re: Technická dokumentace
Autor: smarkus (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2006 20:16

mohl bys prosim te napsat v jakem meritku bude a za kolik se takovej model pohybuje? nebo udat nejakej kontakt na toho pana co to stavy?jako majitel speciala bych taky mel zajem o jeden model kdyby to bylo v nejake slusne cenove relaci.predem dik za info

Re: Technická dokumentace
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2006 23:27

Nebo bys mohl na ukázku poslat foto již existujících modelů:)

Re: Technická dokumentace
Autor: boxer.tvd (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2006 11:20

smarkus:
Já si chci nechat udělat měřítko 1:18 a to stojí dle kvality zpracování od 12 000 Kč - předběžně, což je podle mě hodně, ale jako fanatický blázen jsem ochoten to dát. Popravdě řečeno jsem s tím pánem ještě v jednání a je nutné, abych za ním zajel do Plzně, kde má firmu, abychom se konkrétně domluvili na detailech, zpracování a pod. Už jsem mu poslal patřičné podklady a čekám na odpověď. Já jsem ochoten pominout třeba otevíratelné dveře, kapoty aj., ale v co nejdokonalejší podobě exteriéru a interiéru. Jeho modely jsou z rezinu. Snad se moc přes 10 000 nevyhoupnu, a když ano, tak lze udělat libovolné měřítko - menší, které jsou řádově levnější - cenově nejvýhodnější by bylo určitě měřítko 1:43, ale to je podle mě na vystavení dost malé. Zadejte ve vyhledavači jméno Knopp a v Seznamu to naběhne jako první odkaz...

Zdicho:
Na těchto stránkách je ukázka jeho modelů v různých měřítkách - vzhledem k jejich sériové výrobě nejsou na můj vkus dost dobré, ale do poličky stačí. Snad jen Tatry 603 jsou pěkné. Důrazně však varuji na modely T 613 "Vignale" v měřítku 1:43. Já mám jeden takový model - z roku 1995, stál 500 Kč (dnes cca 45 Euro) a kromě toho, že to Vignale vůbec není (navíc to má být kupé a je to sedan, kromě toho ve hnědé barvě), je mizerně zpracován. Vypadá a fungule hůř, než hračky miniauta od firmy Kaden z dob komunismu! Jinak ale dělá dobré modely - když si je patřičně zaplatíte :-) Jeho ukázky jsou k vidění třeba v NTM a muzeu Škoda...

Re: Technická dokumentace
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2006 12:35

Boxer - ak si mylel ten model Vignale Coupé, ktorý bol ponúkaný napr. aj v Múzeu Tatra, tak ten naozaj nevyzeral dobre. Ani farebne (khaki zelená), ani tvarovo...

Re: Technická dokumentace
Autor: boxer.tvd (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 14:29

ondrej:
model Vignale Coupé pana Knoppa vystaven v muzích nikdy nebyl. Tedy ne ten, co mám doma. Byly to zakázkové modely za patřičnou sumu peněz v jiné (mnohem mnohem lepší) kvalitě. Pošlu ti na mail foto, jestli chceš. Napiš mi ho... Model má khaki hnědou barvu, ne tu hráškově zelenou metalízu jako skutečný vůz a čtyřdveřovou karoserii (dveře sice zvýrazněny nejsou, ale má tři boční okénka)...

Re: Technická dokumentace
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 15:00

obrázky rád uvítam na
ondrej.ertl@gmail.com

Re: Technická dokumentace
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 17:09

Čtyřdvéřové kupé :-O



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.