Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Profesionalni renovace T-603
Autor: Boban (IP zapsáno)
Datum: 10.03.2006 09:59

Dobry den. Mel bych par dotazku ohledne profesionalni renovace Tatry 603. Mam setsetrojku jiz radu let a je to super auto. Ale casu na jeho opravy a renovaci je u me cim dal tim mene. Vim ze to neni ono nechat si udelat auto od jineho, ale na druhou stranu je asi 100x lepsi toto auto zacharanit a uvest do vyborneho originalniho stavu timto zpusobem nez jej nechat nekde shnit. A tak jsem se chtel zeptat jestli nekdo nemate zkusenost s timto zpusobem renovace u nejake firmy a nejake dopuruceni, kde setsetrojkam rozumi a kde to umi. A hlavne v jakem rozpeti cen mohu renovaci ocekavat. Jednalo by se v podtate kompletni renovaci, to znamena vyvarovani, komplet lak, Go motoru, podvozku a take interier. Moc Vam dekuji za pripadne rady.

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: radek (IP zapsáno)
Datum: 10.03.2006 11:23

Napiš mi na mail, ať tu nedělám nedovolenou reklamu.... :-D

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: Tomek (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2006 06:51

proste chces neco takoveho: [aek4470.finalnet.cz]
[aek4470.finalnet.cz]
pravda?

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: radek (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2006 07:13

No nevím Tomku, myslím že Boban nechce tunit, ale renovovat, takže by asi například uvítal originálními postupy šitý interiér, včetně výběru materiálů a způsobu jejich zpracování, či lepší uložení VN kabelů na motoru.... Ale jinak je to velmi pěkné....

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 11:03

Nemyslíš si snad Radku, že ten, kdo dělal tuhle Tatru to neumí, že ne? Určitě ti došlo, že ten interiér byl šitý na přání majitele, takže pokud si Boban přeje vše origo, tak to může mít. Co je na těch kabelech? Zahrádky neměly všechny 603ky. Rozhodně bych tohle tuningem nenazýval. To, že někdo používá jen originální materiály neznamená, že umí i dobře odvést práci.

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: radek (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 11:29

Proč mi podsouváš něco, co jsem nenapsal? Já jsem snad napsal, že ten, kdo tu tatru dělal, to neumí? Kde je to napsané?

A nakonec, z hlediska toho, užiji-li slovo "renovace", pro mě to znamená uvést vozidlo do souladu s s tím, v jaké specifikaci opustilo výrobní závod, včetně materiálů a způsobů jejich zpracování. A koneckonců totéž chce zřejmě Boban:

".....a uvest do vyborneho originalniho stavu...."

takže o co jde?

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: Jerry (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 14:06

Tomku máš jí krásně renovovanou. A podle mýho o žádnej tuning rozhodně nejde.

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: lucian (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 14:12

Já bych to renovací nazval, takhle z fotek to vypadá moc pěkně a všiml jesm si že přední i zadní kapota je pěkně napasovaná a čalounění mě přijde udělané dobře.
pro Radka:
Bezkontaktní tyristorové zapalování bylo realizováno od motoru 9856.1.50.75.73 (rok 1973), byly použity nové koncovky, kabely s nekovovým jádrem a nové kabely již nebyly přiváděny ke svíčkám v kovovém rámečku u hlav válců, ale byly vedeny volně a uchyceny pouze v držácích z umělé hmoty. Viz.: [tatraklubbrno.cz] a [tatraklubbrno.cz].
Já bych zde vytkl použití měděných VN kabelů v kombinaci s tyristorovým zapalováním a nejsem si jist koncovkama na straně svíček.
Koncovky pro nekovové jádro jsou TESLA OK 13-5/1, kdežto koncovky pro měděné VN kabely jsou TESLA OK 12-5.
K čalounění bych řekl toto:
1. pěkná práce
2. střih je v podstatě v pořádku
3. materiál bych volil věrohodnější

Ale co mi přijde totálně příšerné, je ta hnusná hliníková lišta na prahách pod dveřima. Ta tam prostě nepatří.

Také jsou tam opačně nasazené boční lampičky mezi dveřima. Červená má svítit dozadu a bíla dopředu.

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: radek (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 15:04

Luciáne já tohle všechno vím :-D, ale nemá to cenu. Prostě jak se někomu neleze do konečníku, ale naopak se upozorní na pár nedostatků (třeba jen 2 "kusy" namátkou vybrané ze "všech"), hned je oheň na střeše.....

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: Kontráš (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 08:14

Lucian: proč myslíš, že ta hliníková lišta na prahy nepatří?

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: lucian (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 08:41

Protože žádná T603 s ní z fabriky nevyjela.

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 10:07

Hliníková lišta na prazích opravdu nikdy nebyla, ale tohle vypadá spíš na dvoudílnou nerezovou a tu měly z výroby všechny...

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: Kontráš (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 17:45

No tak já si teď nevybavuju, jestli je ta lišta hliníková nebo nerezová, ale mám pocit, že se jich v identickém provedení vyskytuje na autech nespočet. Pokud vím, tak tu lištu neprodávala mototechna jako "tuningový" doplněk, ale v určitém období ji montovala fabrika. Že ji měly všechny, je asi taky nepřesné. Pravda je, že v žádné literatuře jsem na nějakou exaktní zmínku o téhle liště nenarazil, je jen na fotkách (dobových i prospektových).

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: Audin (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 19:28

No tak hlavně že se Boban něco dozvěděl:-D :-D

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 23:07

Auta od M67 výše je měla podle mě všechna. Alespoň si nevybavuju jedinou fotku prokazatelně původního auta, kde by ta lišta nebyla. Jiná věc je současný stav, kdy je většina šestsettrojek o tuto ozdobu připravena. Vlastně i na mé tatře jsou momentálně sundané.

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 00:06

Chtěl jsem tím říct, že práce je odvedená podctivě a nezáleží na použitých materiálech. Jde pouze o přání majitele, do toho my máme houby co kecat, ale trochu můžeme:). Z tvého příspěvku jsem pochopil, že pokud hledá Boban "originálními postupy šitý interiér, včetně výběru materiálů a způsobu jejich zpracování, či lepší uložení VN kabelů na motoru....", tak to prostě musí hledat jinde a ten, kdo dělal tuto 603ku to asi neumí, protože je tuzer;-). Sice jsi nenapsal, že to neumí, ale vyplývá to z toho mezi řádky. Konečník z toho pro příště vynech;). A nechytejme se za slovíčka.

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: lucian (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 11:05

Tak mi tu lištu ukažte na nějaké dobové fotce!

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: Boban (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 14:45

Co se tyce tech fotek, tak je ta setsetrojka moc pekna a pri predstave, ze by mi takova stala v garazi, tak bych byl moc a moc stastnej. Takove detaily, jako je stejny zpusob siti, pouzite latky, atd. s originalem, ktery vyjel z tovarny nebudu umet s mojema znalostma ani rozeznat, maximalne budu mit skvely pocit, ze tomu tak je. Me jde ale hlavne o to, aby me auto bylo peclive a od zakladu zrenovovano nekym, kdo sestsetrojkam rozumi, vi na co si dat pozor a ma hlavne k sestsetrojkam vztah, protoze pak bude i jeho zajmem, aby auto bylo udelano v poradku. A ja budu stastnym majitelem sestsettrojky ktera mi diky uvedeni do skveleho stavu ( jako napr. na fotkach v teto diskuzi) bude delat radost po dalsi radu let. V podstate myslim, ze mi jde o to same o co Vam. Pouze nejsem schopen do skveleho stavu dostat sve auto ja sam. Jen by me zajimalo cenove rozpeti renovace. Dekuji. Mam jinak T603 typ 3 z roku 1969.

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 15:49

A zajímá tě nějaké libovolné cenové rozpětí nebo chceš vědět na kolik by asi přišla renovace tvého auta? To dokáže težko někdo říct bez toho, aby auto viděl, ale nepočítej, že to bude pod 100.000 korun českých (a navíc mluvíš o skvělém stavu a chceš to celé nechat na někom jiném... radši sem žádné další číslo psát nebudu ;-))


Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: Kontráš (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 17:04

Lucian: tak jen namátkou mrkni třeba sem: [sestsettrojka.euweb.cz]
(předposlední fotka)

není to zrovna "detailní" foto, ale u téhle fotky je myslím autenticita zaručena

Luboš: že lišty montovali zhruba od M67 odhaduju taky, ale nevím jestli se ke konci výroby nevytratila

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: 12345 (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 19:59

Je to trosku mimo danej temy, ale ma zaujalo na stranke uvedenej Kontrasom, [sestsettrojka.euweb.cz]
ze na siedmej fotke od vrchu je na pravej strane nejake dvojdverove auto, co to je za typ auta? Moj typ, zeby to bol moskvic?

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 23:55

Tak to je úplné corpus delicti Kontráši :P

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2006 00:04

Ondro, nevím. Na mém autě z května 1975 s největší pravděpodobností ještě byly.

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: lucian (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2006 09:46

Tady nic o tom není a na M'68 taky není:
[tatraklubbrno.cz]

Re: Profesionalni renovace T-603
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2006 18:32

Luciáne, já ji tam docela zřetelně vidím!

http://tatraklubbrno.cz/lup/T603-historie/T603-16.10.JPG




Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.