Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Michal (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2002 06:11

Vážení přátelé, ano!

Ve velmi dohledné době se chystá spuštění nového TATRAWEBu.

První, co pojede, budou pochopitelně fóra.
V současné době pracuji na převodu těch tisíců starých příspěvků do nového prostředí. Sice jsem už dvě noci prakticky nespal, ale vypadá to nadějně - dneska kolem 2 ráno jsem vypracoval funkční postup, jak to udělat.

Ve fóru ale bude cca měsíční díra v příspěvcích - kvůli výpadku HOSTu.

A tady se naskýtá otázka pro TATRAKLUB Brno: poskytnete mi obsah fóra (dump databáze), abych tu měsíční díru mohl vyplnit zdejším obsahem a tatrováci měli konzistentní fórum?

Michal

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: D.A. (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2002 07:28

Docela bych se za to, hoši, přimlouval (kdo se s tím má míchat doma?). Michal taky určitě něco poskytne. ;-))

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2002 08:37

A to budeme mať potom dve fóra? asi by bola dobrá nejaká tichá a diplomatická dohoda medzi Michalom (autorom pôvodnej myšlienky) a Brnenským klubom (obetavým záchrancom situácie vskutku brilantným spôsobom).
Nerád by som tu zažil nejaké trieštenie a zbytočné pnutia... :-((

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2002 08:56

Souhlasím s Ondrejem! Velké díky Brňákům, ale Michalův TatraWeb byl vždy koncipován trochu jinak než tento brněnský Web a tak jsem velice rád, že se snad zase obnoví!! Určitě by mělo být jedno fórum a tak by se mělo nějak dohodnout zda zůstane zde a Michal na svých stránkách bude mít to co měl dřív kromě fóra nebo se fórum opět vrátí k Michalovi. Na brněnský web ale budu samozřejmě chodit dál, je tady spousta zajímavého, nejen fórum.

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Michal (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2002 09:06

DA: já poskytnu ty tisíce starých příspěvků ;-)))
Na novém webu fórum bude jednoznačně, už jsem pro to vynaložil dostatečné úsilí, než abych to teď rušill. ;-))

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Radek (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2002 12:46

Doufám, že k diplomatické dohodě dojde a po následné výměně dat se zase rozeběhne NOVÝ "starý" WEB se vším všudy. Jsem docela zvědavý na jeho nový kabát. A možná i na ty vnitřnosti.

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Risan (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2002 14:38

Otevřený dopis výboru Tatra klubu Brno v AČR panu Ing. Michalovi Caisovi:

Jak jsme se dnes dozvěděli z diskusního fóra na těchto webových stránkách, máte v úmyslu znovu zprovoznit tzv. Tatraweb, tedy projekt, který má sloužit k šíření informací mezi příznivci a majiteli vozů značky Tatra. Se stejným záměrem byly založeny i tyto webové stránky, které náš klub, klub s téměř třicetiletou tradicí v tomto směru, provozuje. Po havárii Vašeho původního projektu jsme cíleně urychlili zprovoznění diskusních fór na našich stránkách a tím umožnili mimo jiným i uživatelům Vašeho původního webu, aby neztratili vzájemné kontakty a mohli i nadále sdílet své zkušenosti a znalosti. Nyní navrhujete, abychom Vám poskytli obsah části naší databáze, která obsahuje příspěvky za dobu neexistence fóra na Vašem webu. Protože nám jde o společnou věc, jsme ochotni toto učinit, zvláště pak s ohledem na vyjádření uživatelů fóra, kteří si přejí mít jak stávající, tak i staré příspěvky v jediné databázi. Zároveň však nechápeme, jaký má smysl zprovozňovat další diskusní fóra, protože to může vést jedině k rozmělnění informací o tom, co nás všechny zajímá na více míst a tím ke zhoršení, nikoliv zlepšení, stávající situace. Smysl bychom ve Vašem počínání spatřovali snad jedině tehdy, pokud bychom snad měli diskusní fóra na tomto webu zrušit. K takovému kroku však nevidíme pražádný důvod, neboť tato fóra slouží též členům našeho klubu a jejich provoz (resp. provoz těchto stránek) je hrazen z jejich členských příspěvků. Proč by tedy naši členové měli využívat služeb cizího webu, když si platí vlastní? Zřízení tohoto webu bylo odshouhlaseno drtivou většinou naší členské základny, která mimochodem čítá přes 70 členů. Jsme tedy ochotni poskytnout Vám obsah části databáze, avšak obáváme se, že vytvoření dalších diskusních fór nebude mít příznivý dopad. Je jistě právem každého, učinit svobodnou volbu, do kterého diskusního fóra bude přispívat, nedomníváme se však, že je vhodné naše příznivce stavět před takovéto rozhodnutí, které by (vyjma případu, že by se absolutně všichni rozhodli stejně, což je více než nepravděpodobné) vedlo pouze ke zhoršení stávající situace.

Za výbor Tatra klubu Brno v AČR
Ing. Lucián Piller, předseda Tatra klubu Brno v AČR,
Ing. Richard Růžička, tajemník.

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Michal (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2002 15:06

Vážení prátelé z T.K.B.,

omlouvám se za poněkud méně oficiální tón, kterým odpovídám na váš otevřený dopis, ale je to způsobeno už tím faktem, že se docela osobně známe...

TKB má 30 let, TATRAWEB zde je pouze 2 roky. V této nepoměrně kratší době si získal poměrně velkou oblibu mezi širokou tatrováckou veřejností, přihlásilo se zhruba kolem 100 aktivních lidí + spousta dalších, řekl bych pasivních, návštěvníků zejména z řad obdivovatelů-nemajitelů Tater.

Jsem vám osobně vděčný, že jste vyplnili komunikační vakuum, které vzniklo havárií na HOST.sk.

Souhlasím s tím, že nemá smysl rozmělňovat tytéž diskuze na více serverů. V souvislosti s tím musím na rovinu přiznat, že mě dosti silně rozlaďuje fakt, že TKB spustilo fóra obsahově i technologicky naprosto identická jako původní TATRAWEB (vč. názvů jednotlivých kategorií). Nevidím smysl v rušení fóra na stránkách TKB, nicméně se domívám se, že v případě obnovení TATRAWEBu by se fóra na TKB měla nadále věnovat spíše dění kolem vlastního klubu a fóra s globální platností by se měla vrátit zpět na TATRAWEB.

Na novém TATRAWEBu mám v úmyslu rozšířit jak záběr některých fór, tak záběr celého webu - nejen na osobní vozy. Technologii na novém webu budu testovat příští týden. Uvidíme její životaschopnost a kvality. Pokud to bude k použití, rád si vyslechnu názory uživatelů na uspořádání a provedení nového webu.

Ještě douška:
TATRAWEB II bude opět PRO VŠECHNY TATROVÁKY (dokonce nejen ty "osobní") a bude OPĚT ZADARMO - díky sponzorskému zásahu jednoho z příznivců TATRAWEBu (technickému i finančnímu)!

S pozdravem

Michal, autor TATRAWEBu

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Tomek (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2002 21:58

Jo, dejte si do huby a až budete hotovi, tak je ještě forum na mém webu (aek4470.host.sk). Hoši, bijete se o co? O prestiž, nebo chcete šířit dobré jméno Tatry? Nevidím důvod, proč by nemohlo fungovat to i to a i mvssystem, aek,....... Snad si každý najde to svoje. Nebo se snad mýlím? Je pravda, že to Michal vymyslel, brňáci zasáhli v nouzi, ale koho vyhlásit jako za nejlepšího? Asi oba ne? Co na to Vy ostatní. Tomek

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: GIN (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2002 08:37

....

Podla mna je jedno kde to bude pokracovat. Ak sa vytvori novy TATRAWEB,
urcite budem chodit aj na tento web. Vacsina ludi okolo Tatier totiz hlada info a fora o Tatre vacsinou na viacerych miestach. Tu sa najdu take info a tam take.

Uplne suhlasim s Tomkem......

GIN

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: D.A. (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2002 08:37

Rozhodně ano, Tomku. Jakékoliv omezování počtu "tatrawebů" je nesmyslné, stejně tak jako případná řevnivost mezi jejich tvůrci/správci a zbytečné obavy - co se proboha stane, když bude náhodou o jednu diskuzní platformu víc.

Velice oceňuji ochotu vedení TKB vyjít vstrříc poskytnutím dat!

>Michal: S tím oboustranným "poskytováním" jsem to včera samozřejmě myslel úplně jinak, a doufám, žes mě jenom nepochopil. Nepsal jsem o tom, že něco "poskytneš" čtenářům, ale o nějaké férové pomoci TKB (rozjíždějí v podstatě nový web, na kterém ještě plno věcí nefunguje...) Na tuhle poznámku neočekávám žádnou odpověď.

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Risan (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2002 10:26

Pro Tomka: My se nebijeme, nedáváme si do huby, jestli sis nevšiml, Tatra klub Brno pokorně odevzdá databázi do rukou Michala. Dobré jméno Tatry šířit nechceme, protože Tatra nám za to nic nedá (Michal šířit chce, neb to vypadá, že za to (jak se zmínil) dostane zaplaceno). Chceme ale přispívat k šíření a výměně informací mezi příznivci značky (neb to je jedním z prvotních cílů našeho klubu). Nechceme, aby si každý našel to svoje. Máme pocit, že síla je v tom, že máme všichni jedno fórum a ne, že si jedni budou psát do jednoho fóra a druzí do jiného (a třetí do třetího atd.). To je přece zbytečné. Ale chcete-li to tak...
Nechápeme, proč za každou cenu musí být fórum fyzicky na serveru nového Tatrawebu.

Pro Michala: oficiální tón byl dán vztahem Tatra klub - Michal nikoliv vztahem Lucián a Ríšan - Michal. Jestliže Tě rozlaďuje fakt, že jsme použili stejné názvy u 4 fór (nic víc, čím bychom se dotkli Tvého duševního vlastnictví mě nenapadá), pak si vzpomeň na svou poznámku z doby, kdy fóra na tomto webu vznikala. Tam jsi zdůraznil, že celé fórum je kompletně bez zvláštních zásahů převzaté. Ovšem pro ostatní musím poznamenat zase já, že nikoliv z Tatrawebu, ale z webu phorum.org, kde je zcela legálně nabízeno zdarma všem, při dodržení licenčních podmínek. Do tohoto softwaru se pak zadají pouze názvy fór (ano, kvůli snazší orientaci té stovky příznivců, kteří náhle ztratili starý Tatraweb a vůbec netušili, zda nějaký Tatraweb ještě někdy bude) a barvy (ty jsou jiné ;-).

Pro všechny ostatní ještě dodám, že zprovoznění fór (se stejnými názvy jako těch původních) na tomto webu předcházela nabídka umístit Tatraweb zcela zdarma na tento web, přičemž na tuto nabídku nebylo reagováno.

Závěrem: Tatra klub Brno v žádném případě nebrání vzniku nového Tatrawebu, naopak tuto myšlenku podporuje. Na rozdíl od těch, kteří jen pasivně čekají i tím, že poskytne data do databáze.

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Michal (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2002 12:27

4 Ríšan:
======

a) Nebijeme se. Ale co zapřáhnout naše auta na společný lano a zkusit přetahovanou? ;-)))

b) Nabídku na přesun TW na TKB jsem nepřijal zejména z důvodu, že jsem již nechtěl pokračovat v PHP. Bylo by to pro mne časově náročné víc, než si v současné době mohu dovolit = s webem by se nic nedělo a jen by stagnoval = byl by docela k ničemu.

c) U nového TW nepůjde o reklamu na Tatru či něco podobného, ale o rozšíření záběru i o nákladní vozy. Je to směrováno pořád k tomu samému: podpora uživatelů a informace příznivcům, ne práce pro Tatra a.s.

d) Žádné peníze za to nedostanu - tak jako dosud. Sponzorství bude v tom, že dostanu pro TW k dispozici server. Jeden z příznivců TW je natolik dobrej a uznalej, že to zkusí celý zatáhnout ze svýho - resp. prostřednictvím svých technických prostředků.

e) brum brum

Přeji všem příjemný den.

Michal

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Risan (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2002 12:42

Pro Michala:

ad a) já vím, ty máš 4,2l a plnej kufr dílů, takže budeš těžší a budeš mít větší krouticí moment. Tak to asi nebude férovka, co?

Ad b) chceš říct, že jsi předělal fórum do ASP a trávil nad tím spoustu času, přitom tady mohlo v pohodě zdarma a bez práce fungovat dál?

Ad c) to byla reakce na Tomkovo "šíření dobrého jména". Jestli jsem se Tě dotkl tím, že jsem Tě nějak nepřímo prohlásil za zaprodance amerického kapitálu, omlouvám se. Jinak ta fabrika už málem žádné dobré jméno nemá. Zejména v 90. letech usilovně pracovala na tom, aby své dobré jméno v oblasti výroby osobních vozů nabyté v letech 20. a 30. ztratila. Doufejme, že se jí to tak úplně nepodařilo.

Ad d) a že uhodnu, kdo to je, ten sponzor?

Ad e) Ty už taky?

HURÁÁÁ
Autor: Eda.4Mi (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2002 17:06

Chtěl jsem napřed napsat něco jako Vážení přátelé,..... ale řeknu to jen tak "z voleje" (nemyslím 10W-40). Je úžasné, že enthusiasmus brněnských, uvedl po pádu tatrawebu na host.sk, rychle fórum ve stejném kabátě, obsahu a rubrikách. Zaslouží za to pochvalu a určitě si to bude každý z nás "fórařů" do dlouhatánské smrti pamatovat a starého pana Růžičku a Pillera i za několik desítek let zvát na srazech na pivo, víno, ženy a požitky. Ale k tématu: určitě tak neučinili proto, že chtěli host forum okopčit, ale proto že jim bylo jasné, že je to úžasně udělané fórum co do nápadu, snadnosti a přehlednosti, prostě proto, že bylo 100%. Jsem MC613 částečně vděčný, za vstup do světa majitelů Tatrovek, za mnoho informací, za odbourání komplexu majitele šestsettřináctky, jako komunistického šrotu. Jistě, né osobně, ale právě díky jeho skvělým tatrawebům 1,2 a teď doufám i 3. Vždy budu rád když se budu moci vrátit na moji homepage, kde bude tatraweb od Caisů. Proto teda děkuji Michalovi, za to že ho to nepřestalo bavit. Všem tatrawebům,klubům a příznivcům zdar!!!

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2002 21:10

Chvíli jsem se sem nekoukl a už to tu pěkně vře. Já jsem za to, že fórum by mělo být jedno a tedy to původní, protože to byla hlavní věc, která Tweb táhla, tak proč by o něj měl Michal přijít, když si ho založil první? Fórum bych ponechal klidně i na brňáckém serveru, ale bez názvů z původního Twebu. Myslím, že ten, kdo si je první vymyslel, na ně má takové nějaké nepsané právo ne? Každopádně nechci čučet na dvě fóra se stejnými tématy!

Každopádně patří klukům z Brna dík za to, že tak rychle zareagovali na kolaps původního fóra a dali nám další:-).

A chlapi, není vám to trochu blbé nešířit slávu Tatře, když vám za to nic nedá???

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: roman (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2002 08:57

Nebýt nového TW na téhle stránce tak bychom se těžko domlouvali už jen třeba na sraz v Bojnicích.Ríšan+Lucián mají určitě velkou zásluhu na tom,že rychle,kvalitně a funkčně umožnili všem příznivcům komunikovat v době kdy došlo vinou správců servru Host k inf. vakuu.Forum tady funguje celkem bezchybně.
Ale kolegové(Ríšan+Lucián)proč ten oficiální tón vůči Michalovi?Vaše hlasování(které proběhlo-jak píše Ríšan) o provozu fóra zde(členy brněnského Tatra klubu)mě docela děsí.Mám ponorkový syndrom z jakékoli organizované skupiny lidí,ať už je jejich zájmem cokoli.Možná je to z dob,kdy členství v určitých sdruženích bylo "dobrovolně povinné"a nemůžu se tohoto pocitu zbavit.Právě ta oficialita,to že tohle fórum je v provozu i díky libovůli někoho(vaši upřímnou snahu nezlehčuji!!!)se mi zdá být k tíži tohoto fóra.Prosím nezlobte se,je to jen můj názor a pocit.
Přikláním se k Michalově verzi Tatrawebu,nezávislém na organizované skupině lidí v podobě jak jsme byli na Host.sk zvyklí.
P.S.z dvojkolejnosti fór bych strach neměl-skalní člen Tatraklubu Brno si cestu na klubovou stránku vždy najde a s ostatními členy si "popovídá".My ostatní co to neberem tak oficiálně organizovaně můžem dál tlachat někde mimo.
Ještě poznámka:nevím kolik je v republice origoš Tatra klubů,ale co kdyby každý z nich chtěl svoje vlastní fórum???
Ach jo,už dopředu vidím tu smršť vašich reakcí,takže se všem předem OMLOUVÁM.

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Risan (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2002 11:16

No, je mi líto, že Roman má strach z výboru Tatra klubu Brno, který rozhoduje o tom, co bude na stránkách, které klub platí (to snad je normální, ne?) a nikoliv o tom, co bude na stránkách Michalových či jiných. Je mi líto, že se mezi lidmi, kteří jezdí s Tatrou a měli by chápat, jak nespravedlivé je spojovat jakékoliv neutrální slovo s negativním významem, který mělo v minulosti (Tatra=auto, ve kterém se vozí komunističtí papaláši) se najde někdo, kdo má slovo výbor spojené se skupinou lidí, která chce uzurpátorsky ovládat ostatní a rozhodovat o jejich životě.
Nedovedu pochopit, že skupině lidí, která má prvotní cíl sdružovat lidi se zájmem o Tatry, připisuje někdo "libovůli" rušit či zakládat informační weby o Tatrách. Když někdo z členů odejde, s největší pravděpodobností nastoupí další a bude dělat jeho práci.
Na druhé straně všem připadá důvěryhodnější, když web povede jeden jediný zaměstnaný člověk, provoz webu bude záviset na momentální finanční situaci jednotlivce či nějakého podnikatelského subjektu. Nechci kritizovat Michala a chápu, že musí taky někdy vydělávat peníze, že chce mít taky někdy soukromí. Co až tyhle zájmy převáží? Už to tu jednou téměř bylo. Někteří z Vás si možná vzpomenou, kolik zaslali Michalovi článků, digitalizovaných materiálů a obrázků a kolik z nich jich bylo uveřejněno?

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Michal (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2002 13:20

4 Risan:
======

ad Přetahování:
* ta 4,2 potřebuje -nutně- seřídit + v kufru mám už jen 3 alternátory a jeden startér ;-))

ad Web:
* ano, jsem ten špatný, který neuveřejňoval články a obrázky atd.
Sypu si popel na hlavu.
Ale ne za to, že jsem je neuveřejnil, ale proto, že se mi nepodařilo dodělat všechny části webu, když jsem měl ještě čas.
To, k čemu se chci dostat, totiž není web, o který se musím písmenko po písmenku starat já.
Cílem je udělat života schopný ediční systém, kde bude každý s dostatečným oprávněním moct přidat vlastní článek, obrázky atd.
To je to, co jsem na starém webu nestihnul - a co by mi teď dalo docela velkou práci v PHP udělat.
Jsem přesvědčený, že v ASP mi to půjde rychleji a podaří se to v dohledné době dodělat.
A to je to, oč tu běží. Předělávat fórum do ASP jen tak z plezíru, tzn. práci pro práci, bych nedělal - na to čas nemám.
A dostatek času není ani na to, abych bral článek po článku a všechny příspěvky dělal/upravoval já sám.
Proto ten ediční systém, proto ASP.
Proto odmítnutí všech nabídek na PHP hosting - nicméně díky za ně.

To sem se zase rozepsal. Děkuji za pozonost ;-))

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2002 13:31

Pozorne som sledoval vývoj diskusie k téme "tatra fórum" a je mi úprimne ľúto zo smeru, ktorým sa vyvíja. Akosi podvedome som očakával takú istú solidaritu a jednotu ako napr. vtedy, keď zlyhal host.sk a riešilo sa tu, ako ďalej. Vtedy sme tu nemali problémy typu "naše fórum" a "vaše fórum", ale operatívne sa hľadalo čo najlepšie riešenie.
Ako prvý pomohol Tomek, ktorý vykryl informačné vákuum a vzápätí celú situáciu veľmi elegantne vyriešil Tatra Klub Brno tak, že fórum mohlo pokračovať ďalej v podobe skoro identickej s tou, na ktorú sme boli všetci zvyknutí - ale spoľahlivejšie.
Myslím, že nikoho vtedy nenapadlo brňákov obviňovať z nejakého kopírovania - prebrali "fórácku štafetu" so zaužívanou formou a išlo sa ďalej. Prečo teda teraz toľko rozporov? Podľa môjho názoru je jedno kto fórum spravuje, hlavné je, aby fungovalo a aby bolo spoločné nám všetkým a teda - naše! Veď jeho obsah je kolektívne dielo, prispievame tam všetci a nik si nerobí nároky na nejaké autorské práva, alebo dokonca honoráre - a bývajú tu nezištne zverejňované často skutočne vzácne a inde nedostupné informácie!! Nech teda fórum bude spravovať ktokoľvek, vždy to ostane ako Michalova pôvodná myšlienka (ktorú mu ni nespochybňuje - Michal, vďaka, že si to vtedy rozbehol !).
Sporiť sa o to, kto bude fórum spravovať mi pripadá trocha mimo - veď je s tým spojená spústa práce a starostí. Ja by som napr. bol iba rád, keby sa mi podarilo nájsť si náhradu za seba v spravovaní stránok TAKS, na čo mi zostáva skutočne veľmi málo času.

Obávam sa však, že tieto moje úvahy sú zbytočné. Všetko smeruje k tomu, že budeme mať (zatiaľ iba..) dve fóra, dva tábory, dva okruhy priaznivcov, alebo sympatizantov atď. To je nás naozaj okolo Tatroviek tak veľa, že sa všetci do jedného fóra nezmestíme?

Michal, Rišan, Lucián...skúste porozmýšľať a dohodnúť sa (teraz asi priamo medzi sebou a mimo tohoto fóra) - ide vám myslím o tú istú vec, tak prečo sa nedohodnúť na spoločnom fóre, nech už je na akomkoľvek serveri a kýmkoľvek spravované? Rišan už urobil ústretový krok, keď ponúkol obsah brnenského fóra k dispozícii Michalovi. Nech bude fórum dostupné z Michalovho TatraWeb-u 3, zo stránky Tatra Klubu Brno, ale terbárs aj z Tomekových, Maťových, TAKS a iných stránok - majme jedno NAŠE spoločné fórum!
Nebude to len výkrik do prázdna, priatelia?

Re: tahle debata už ztrácí smysl!
Autor: D.A. (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2002 13:39

Nechápu, co komu není jasné. Nadále by měly jet oba (všechny) weby! "Konkurovat" si můžou jedině svou zajímavostí. V případě prů***u bude vždycky po ruce nějaký nouzový komunikační kanál a v "dobách mírových", až se utřepou tyhle ZBYTEČNĚ zjitřené vášně, si docela dovedu představit, že když se na jednom webu (teď nemluvím o fóru) objeví nějaká extra zajímavost, ostatní stránky uveřejní odkaz. Vzpomeňte si, Michal to takhle kdysi dělával. Nikdo přece není vševědoucí a asi těžko budou jednou existovat úplně ideální tatrovácké stránky, na kterých by bylo úplně všechno, pro všechny, vypiplané do absolutní kvality.

[i]Náš klub - TVSCO - ač má moře akcí (testace, zpravodaj, Veteran rallye Ostrava, Moravia Rallye FIVA, Závod do vrchu Plesná, dovolená, dětský den, mikulášská...) nemá na jakoukoli webovou prezentaci čas, chuť, síly, prostředky, náladu. Kdykoliv se o něčem podobném zmíním, můžu počítat s vypískáním a moudrými větami typu "Kdo z veteránistů má doma Internet?". Tož buďme rádi, že v Brně jsou o cosi dál a kromě toho, že prezentují klubové aktivity, udělali něco - p ř e d n o s t n ě - pro všechny tatrováky! Totéž v bleděmodrém platí o Michalovi. Dokud ho to bude bavit, staví platformu pro kdekoho.

Re: tahle debata už ztrácí smysl!
Autor: Michal (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2002 15:42

4 DA:
=====

o tom to je!

Snažím se postavit platformu pro všechny, tzn. aby i ti, co nemají čas na vlastní prezentaci, mohli uveřejňovat termíny akcí apod. A taky obrázky, články... prostě všechno. Bez zbytečné starosti o to, jak to naprogramovat nebo kde to hostovat...

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: roman (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2002 15:50

No jo,co jsem mohl jiného čekat?
Ríšo já se nebojím výboru Tatra klubu Brno.
Zkus si můj názor zevšeobecnit(tak to bylo i myšleno)-nejsem rád "organizovaný".Prostě jsem takový a vadí mi být členem nějakého spolku.Proto (třeba bohužel) nebudu nikdy členem Tatra klubu Brno(i kdybych Tatru jako auto "miloval"sebevíc)...nebo jakéhokoli klubu.
Prosím nesrovnávej můj názor se zažitým rčením určitých lidí,že Tatra je papalášské auto a tím je špatné.Nejsem možná zas tak omezený jak si třeba myslíš.Tatru 613 "beru" hlavně pro její technickou a konstrukční vyjímečnost a taky právě pro její historické postavení za komunistů,které jí dodává určité zajímavosti(tedy alespoň kusům vyrobeným za totality).
Do nějakého klubu nevstoupím ne proto,že za totality se někam třeba muselo.Přece jen dnes je trochu jiná doba a těžko někoho do nějakého klubu zagituješ násilím.
Jsem prostě rád sám sebou,nerad se podřizuji nějakým..dejme tomu stanovám,předpisům,pokynům.Rád se z někým poradím,pokecám jen tak ale být organizovaný-už jen to slovo!
Určitě teď namítneš,že vrámci Vašeho klubu nikdo do ničeho člena nenutí..a já tomu věřím.
Nemá to cenu rozebírat,omlouvám se a dál si myslím,že Tweb by Michal měl založit:
Ríšo už jsem to tady nedávno psal,co třeba oddíly jako na starém Twebu-servisy,prodejny ND,články z tisku atd?
Tahle Vaše stránka je snad hlavně oficiálně klubová o Tatrách všeobecně,kdo z Vás se bude zabývat přidáváním výše zmíněných informací o T613?Nezapomínej,že Michalův Tweb byl,řekl bych tak z 98% právě a pouze o T613.

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2002 23:09

Pánové, po několika denním sledování tohoto příspěvku a reakcí některých z vás je mi tak trochu nevolno. Nechápu proč by neomohlo funkgovat více diskusních stránek k problematice značky Tatra.
Oceńuji pomoc Tomka,Tatraklubu, ale zase na druhou stranu také oceňuji zájem Michala pokračovat v práci, kterou kdysi vymyslel a tvořil a chce v ní pokračovat. Myslím si, že problémů kolem značky je tolik, že i kdyby bylo těch stránek 20, tak je pořád o čem diskutovat a řešit. Myslím si, že funkčnost všech Tatra -webů je ku prospěchu a nemůže nikterak poškodit Tatraklub, ani Michala anebo kohokoliv, kdo bude realizovat podobnou záležitost. Myslím, že stránky jsou určeny a měly by být určeny pro řešení problémů, setkání a podobných věcí ve prospěch vozidel Tatra a ne ve prospěch zřizovatelů stránek a já osobně proběhnu všechny mě známe Tatra-stránky, jde přece o kontakt se všema.
A ještě jednu poznámečku, neberto Ríšane nikterak osobně, ale co když se stane, že někdy po Vašem zasedání znemožníte přístup pro nečleny Tatraklubu? Provoz něco stojí a pořád to Tatraklub hradit nebude, tomu zase až tak nevěřím.
Na druhou stranu pokud budou stránky vedeny na solidní úrovni - minimálně na takové jaké byly vedeny, klidně zašlu příspěvek na provoz.

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Vojta (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2002 01:19

Souhlasím s Ondrejem a Leošem. Ať je webů třeba 50, stejně všechny projedu. Pokud použiji logiku jediného webu o Tatrách, tak musí zrušit svoje stránky spousta dalších subjektů. Proč? Ať jsou hezky vedle sebe, aspoň je co číst.
Jinak jsem se pobavil Romanovým názorem na organizace. Já jsem v totalitě žil skoro 40 let. Kromě Pionýra ve škole nebylo boha, který by mě donutil se někde organizovat proti mé vůli. Pardon, ale slova typu "organizovaná skupina lidí" a "dobrovolně povinně" mně zdvihají z křesla. Kdyby nebylo "organizované skupiny lidí" nebyly by ani srazy na které se většina i dost dlouho těší dopředu, nebyli by veterán kluby, byl by akorát anarchistický zmatek. A co se týče "dobrovolné povinnosti", považuji to jenom za omluvný výraz lidí, co mají slabou vůli a ze strachu, nebo i zištných důvodů vstoupili do nějaké politické organizace.
Člověk je družný tvor, proto i žije v komunitách - organizacích. V dřívějších dobách to byla dokonce nutnost k přežití, dnes je to odvyslé od letory. Organizování lidí do zájmových (popř.politických) organizací je tedy přirozené a je záležitostí celosvětovou. V cizině (na západ od nás) existují organizace v daleko větším měřítku a je to taky vidět v běžném životě, ale to už se dostáváme někam jinam. Nelíbí se mi zkrátka, když se jakékoliv sdružování lidí šmahem odsoudí za pomoci výše uvedených citací. Koneckonců Bojnice nebyli organizování?

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Vojta (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2002 01:28

P.S. dodatek
Za totality jsem byl "dobrovolně" členem dvou organizací AMK(automotoklub), klubu modelářů železnic při Svazarmu a členem sportovního klubu (hokej). Po revoluci jsem členem v několika spolcích, které za totality nemohli být, a jsem rád, že dnes existují.

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: roman (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2002 06:43

Vojta:
Takže se budeme řítit tím co je "přirozené,celosvětové a podle toho co existuje na západ od nás".Je to Tvůj názor a proto je univerzálně platný pro všechny,jiný je pro pobavení a zvedání z křesla,že.
Díky za "toleranci" k názorům,které se Ti nelíbí.Asi tedy nejsem člověk- družný tvor,protože nechci žít v žádné komunitě-organizaci.
P.S.1-musí to být krásný pocit,být členem tolika spolků...všechny ty schůze,vyhlášky,hlasování,usnesení,řečnění...

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2002 07:25

Nechcete toho už náhodou nechat? Vždyť o co jde? Michal chce znovu začít se svým TatraWebem a chce tam mít zase fórum. Proč ne, souhlasím s ním a nikdo mu to přece nemůže zakazovat. Ríšan by zase nechtěl rušit svoje fórum a také s ním souhlasím. Proč by ho měl rušit, že? Vůbec nevadí, že budou dvě fóra. V jednom někdo vznese dotaz a bude to tam řešeno, na druhém zase někdo jiný vznese jiný dotaz a bude to řešeno tam. Místo toho, že jsem teď třeba hodinu na jednom fóru tak budu teď po půl hodině na dvou fórech. Vždyť přece o nic nejde, ne??

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: Lucián (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2002 09:51

1. Proč by nemohlo být více webů s problematikou TATRA? Ať si konkurují zajimavostí a obsahem! Nechápu, proč by to mělo vadit.
2. Romane, ve výboru Tatra klubu Brno jsem již od roku 1997 a myslím si, že už o tom něco vím! Od loňského října jsem předsedou po našem dlouholetém vynikajícím předsedovi! Jinak Romane, pokud máš veterána a potřebuješ zvláštní značku (tzv. veteránskou), tak pro Tebe není jiná možnost než být členem nějakého veteránského klubu! Protože klub dělá historickou testaci (historická původnost) a na základě ní pak teprve můžeš na krajskou testaci, kde se testuje technický stav vozidla a jestli lze vozidlu přidělit zvláštní značku!
3. Nějak nechápu Romane, co máš proti sdružování? Kdyby neexistovaly kluby, tak by nebyly soutěže, setkání, srazy, burzy a pod. Myslíš, že je to v silách jednotlivce? O práci ve výboru moc lidí nestojí, protože to bere spoustu volného času a před Macochou i nějakou dovolenou! Je to práce, práce a zase jenom práce! Připravit soutěž není nic jednoduchého, naštěstí máme tým lidí, který má dlouholeté zkušenosti! Rád bych přibral do výboru další lidi, protože nám stále výbor stárne a potřebujeme předávat zkušenosti mladým lidem. Myslíš, že o to mají lidi zájem? Romane, mě to připadá, že se nechceš sdružovat, aby po Tobě nemohl nikdo chtít nějakou práci pro klub. Mohu Tě ubezpečit, že členy do ničeho nenutíme, ale když nám někdo pomůže, tak jsme rádi. Ale hodně často to vypadá tak, že co neudělají lidi z výboru, neudělá nikdo! Jsem rád, že nám několik členů pomůže na Macoše (Tobě Vojto, taky díky za pomoc ze startem a cenami)! Ale kolikrát mi přijde pomoci kamarád, který nemá s Tatrama nic společného, než člen Tatra klubu.
4. Budu se organizovat vždy v takových spolcích, které budou souviset s mými koníčky a nevidím v tom nic špatného!
5. Co se týče fungování těchto stránek, tak nějak nechápu proč by to někdo u nás v klubu chtěl rušit?
6. Myslím si, že je větší záruka fungování stránek, pokud je za tím organizace, která nezávisí na jednom člověku. A hlavně organizace, jejíž náplní je přesně to, co na stránkách prezentuje! Když se na to vykašlu já nebo Rišan, tak jsou u nás v klubu další, kteří to budou dělat. Nevidím budoucnost v tom, aby celý web závisel na jednotlivci a bez něho by nemohl fungovat! Co kdyby Michala přestaly Tatry bavit, kdo bude pokračovat? Co když přijde rodina, děti, víc práce v zaměstnání, kdo s tím Michalovi pomůže, nebo kdo to za něj bude dělat? Není to Michale namířené proti Tobě, ale je to přirozený vývoj a potkat to může každého!Vždy se může něco stát! Ať se to udělá jak chce, tak to vždycky nějaký čas zabere!
7. "Kdo byl první?", toď otázka! Vejce nebo slepice? Když jsem se v roce 1996 pokoušel založit internetový Tatra klub a připravit stránky, tak jsem toho nechal, protože se mi podařilo na internetu najít maximálně 5 lidí, kteří měli o tuto problematiku zájem! Že jsem nakonec tuto myšlenku nerealizoval, neznamená že to nebyl můj vlastní nápad! Stejně pak přišla vojna, pak zase moc práce a zatím vznikly Michalovi stránky. Nakonec jsme to rozjeli jako Tatra klub Brno a tím jsme realizovali moje dlouholeté přání!

Tohle je reakce na Romanovu kritiku spolčování a výborů a klubů a ne stanovisko Tatra klubu, že se cítíme lepši než Michal a máme pouze my právo provozovat WEB! Toto právo nikomu neubíráme!

Michalovi i nám přeji aby se naše i jeho stránky povedly a byly hodně navštěvovány příznivci značky TATRA a veteránisty!

Re: NOVÝ WEB = staré fórum v novém kabátu + výzva Brňákům
Autor: D.A. (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2002 10:39

Toto je moc hezký ZÁVĚR tématiky "budoucnost Tatrawebů", nemyslíte? Na 100% souhlasím s Luciánem a přimlouvám se za to, aby tahle diskuze pokračovala ve věcném směru s původním mottem, tedy Tatraweb III.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.