Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Pro evidence držitelů
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2002 22:32

Vzhledem k renovaci mého vozu, která byla dne 14.7.2002 v 21:00 hodin dokončena a došlo ke změně image vozu, byla dnešního dne tj. 15.7.2002 spz BVJ 00-01 zrušena a byla nahrazena novou
1B1 0613. Fota vozu bude později umístrěna do fotoalba - www.foto.quick.cz/trzil

Re: Pro evidence držitelů
Autor: mato (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2002 00:05

V CR to mate trochu blbe, ze nemate spz xxx-613 :-(

Re: Pro evidence držitelů
Autor: roman (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2002 07:08

Nevíš Leoši jestli se nechystají plošné povinné výměny starých SPZ za ty šílené 1B atd?
Někde jsem zaslechl,že se na nařízení pracuje?!?Doufám,že je to jen šum.
Nerad bych o svoji BMR 02-00 přišel výměnou za číslo,který vypadá jak z Ukrajiny.
Dík.

Re: Pro evidence držitelů
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2002 08:44

Jó, kdyby to bylo do 10 Kč, tak bych to bral (a něco vybral). Přece jenom, moje přední SPZ má za sebou x velkých bouraček a už se nedá pořádně vyklepat, ani make up to nezakryje. ;-((( Ale tu zadní před výměnou ztratím. ;-)

Re: Pro evidence držitelů
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2002 21:56

Na základě nových úprav není výměna starých spz poviná, je nutno ale zajistit registrační známku ( buď po regiastrační kontrole, nebo po pravidelné technické prohlídce), nově vydávané spz 1Bx xxxx budou vzhledově nahrazeny zase novýma, protože neodpovídají evropskému rozměru. takže kdo máte jaké nic se neděje výměna není nutná.

Re: Pro evidence držitelů
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2002 22:03

Ano. Výměna určitě není nutná, protože jsem byl cca před třemi týdny u nás v Jeseníku pro NOVOU SPZku a dostal jsem místo 1Mx xxxx, SPZku JEB xx-xx. To je prdel co?

Re: Pro evidence držitelů
Autor: mato (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2002 22:04

To ze nezodpovedaju europskemu rozmeru zistili az ked ich zacali vyrabat?

Re: Pro evidence držitelů
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2002 23:47

A co je vlastně "evropský rozměr"? Velikostí snad odpovídají těm starým a snad i číslice a písmenka mají stejnou velikost.

Re: Pro evidence držitelů
Autor: Vojta (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2002 01:05

Jo, tak to je velká sranda. Už vidím Taliány, Belgičany, Španěly, Francouze jak mění svý SPZ za evropský. Jaká to vůbec je ta EVROPSKÁ. Třeba norská nebo finská? Víš něco bližšího o rozměru?

Re: Pro evidence držitelů
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2002 08:18

Na té evropské musíme mít povinně trojčíslí 613! ;-)))))

Re: Pro evidence držitelů
Autor: Lucián (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2002 10:13

Je vidět, že jsme součástí Evropy, protože jsem slyšel nadávat rakušáky, že jim taky furt mění SPZ. Za posledních pár let jim to měli hodněkrát. Kolikrát přesně nevím, ale všiml jsem si tam alespoň 3 druhů SPZ-ek!

Re: Pro evidence držitelů
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2002 12:34

Jsme periferií a hraničním pásmem Evropy. ;-((

Re: Pro evidence držitelů
Autor: Vojta (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2002 00:18

Pokud mně oči neklamou, tak Rakousko směmilo původní černý podklad, bílé číslice, jedno písmeno, za stávající, rozdíl je v tom, že dřív byly značeny spolkové země kdežto dnes okresy. Ty třetí jsou tzv. převozní, dřív je neměly. SRN - SPZ od války stále stejné, Francie,Belgie,Holandsko,Británie to stejné, ale barvy a velikosti různé. Tak co je tedy krucinál ten evropský vzor.

Re: Pro evidence držitelů
Autor: roman (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2002 12:14

Leoš:díkec za uklidnění,mě se ty nové značky fakt moc nelíbí.Navíc ta moje současná je na mojí Tatře ode dne přihlášení v r.1987 furt ta samá a docela kulatá,bylo by jí škoda.Považuju ji za součást auta:-)
Prosím ale ještě jednou po lopatě vysvětli jak je to s registrační známkou na staré značky.Na Tatře ji mám,před přehlášením jsem byl na STK a dostal jsem k vydání reg.známky jakýsi papír.
Momentálně se mi jedná o druhé auto co mám doma.Značku mám starou,shodou okolností jsem s tímto autem byl minulý pátek na EM+TK,ale o registrační známce nepadlo ani slovo???Z toho co píšeš mi vychází,že bych tu známku měl mít?

Re: Pro evidence držitelů
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2002 13:04

Já byl před 14 dny a dali mi lejstro, se kterým se jede (znovu PLATIT) na OÚ.

Re: Pro evidence držitelů
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2002 21:48

současné spz typ 1x1 xxxxx se liší velikostí písma, jsou ale menší než Rakouské a německé atd.. Nové spz budou rozměrově stejné, zda se bude měnit způsob kombinace to je ještě ve hvězdách.
pro D_A, jaké lejstro pro OU - jestli jsi byl na evidenční prohlídce bylo to zbytečné, přidělení evidenční známky můžeš i na základě protokolu o technické prohlídce v rámci periodické TK s tím, že tento protokol nesmí být starší než bylo 30 a dnes 10 dnů. Je nutno si přinést zadní spz.

Re: Pro evidence držitelů
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2002 08:06

Jo. Lejstro z běžné TK. O žádném bylo-nebylo 30 nebo 10 dnů na STK nevěděli, říkali, že na OÚ můžu kdykoliv.

Re: Pro evidence držitelů
Autor: roman (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2002 11:34

Volal jsem na OÚ Břeclav(evidence vozidel)-stačí přijít z protokolem z STK,že auto je OK.Velký techničák+zadní SPZ s sebou.10,30 a x dní je kravina.Řekli mi,že můžu kdykoli.

Re: Pro evidence držitelů
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2002 13:00

Též doufám, protože další TK budu mít v říjnu a brát si 2x do roka půlden dovolené, na to bych se mohl...

Re: Pro evidence držitelů
Autor: Vojta (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2002 20:43

Pro : Leoš
Probrali jsme s mladým velikosti SPZ v německu a po dalších příslušných telefonních konzultacích jsme došli k číslu - minimálně 8 velikostí včetně velikosti a tvaru písma. Nechápu v čem jsou nače nové značky menčí než německé, ale mám doma bývalou svou německou značku z Mercedesu a je dost menší než současná 1X1 XXXX.

Re: Pro evidence držitelů
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2002 23:21

to Roman : To by mne zajímalo, s kým jsi na OÚ Břeclav mluvil, každý mi to řekl jinak, nepředpokládám žes mluvil s Bohušem. Podle vedoucího z STK, který se vprátil z porady v Praze, kde byli vedoucí STK a vedoucí techniků , to akždý okres dělá jinak a požaduje jinak staré protokoly.

to Vojta : Na ČS PHM jsem si koupil nové rámečka na spz. Pěkn ě jsem je namontoval, přinesl si nove spz 1B1 0613 a zjistil jsem, že rámešky jsou vetší v každém rozměru o 5 mm. Na ČS PHM mi sdělili, že tyto rámečky jsou pro Rakouské a Německé vozidla.

Re: Pro evidence držitelů
Autor: roman (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2002 15:52

Leoš:
mluvil jsem s nějakou paní přímo na přepážce,jméno si nepamatuji.
Včera jsem si vystál 2,5hod frontu abych do TP dostal razítko a na SPZ lesklé "kolečko".Totální absurdistán.
Mimochodem bylo to 15tý den po TK-bez řečí a bez problémů.
Akorát nechápu proč nám zase někdo znepříjemňuje takovými blbostmi život.Smysl této podivné evidence mi jaksi uniká.Byrokratická administrace funguje v těchto podmínkách opravdu čím dál dokonaleji.

Re: Pro evidence držitelů
Autor: Risan (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2002 08:09

No přece aby za to mohli vybírat prachy. Sním o tom, že až budu velký, pořídím si kulaté razítko, které všichni musí mít. To je zlatý důl. Kdepak něco vyrábět nebo jinak poctivě vydělávat.

Re: Pro evidence držitelů
Autor: Pepa (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2002 09:06

Pripada mi to uplne stejne. Kdyz jsem videl jak to probiha a jak se daji vydelat 200,- asi za 3 minuty tak jsem se chtel vrhnout na jine povolani:-) Kdyz jsem otevrel motor jak mi rekli, tak se na nej ani nepodival a rika "tam ani zadny jiny byt nemuze" a sel dopredu kouknul na dve cisla a ja vysolil 200,- a bylo to. kazdy se preci nejak musi zivit ne :-))))



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.