Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: DAKAR 2003
Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2003 08:17

Tak dneska myslím nastává den D. Po včerejších 584 km speciálu je dnes na pořadu 497 km ostrých kilometrů celých v PÍSKU. Připočítame-li k tomu neúčast doprovodných vozidel v cíli včerejší etapy a naznačované problémy u De Rooyů (stejně tak prý včera na trati spravoval Čagin) tak má Tomáš dneska docela šanci. TOME JEĎ jak VÍTR!!

PS. Co říkáte na Macíkovu Liazku. Docela mě překvapil. Zatím se drží a taky mu fandím.

Re: DAKAR 2003
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2003 09:40

Macík, Fajtl, Žák a LIAZka: to jsou praví hrdinové (nebo blázni, kolikrát to nemá k sobě daleko). Měl jsem párkrát tu čest s vozem LIAZ a tak jenom čumím, že ještě fungujou.

Jirko, tak kdy nám předvedeš svoji krasavici?

Re: DAKAR 2003
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2003 09:56

Od včerejších 17:30, kdy jsem se dozvěděl nemilou zprávu o Lopraisově havárii, je mi hodně smutno. Teď držím palce alespoň Tomečkovi, ale raději bych byl, kdyby se na bednu vešly obě Tatrovky!

A LIAZ - to je opravdu spíš o dojetí a o odvaze.

Re: DAKAR 2003
Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2003 10:17

Risan: S tou "krasavicí" to bude ještě chvilku trvat. Tatřička už je doma, ale není zas až tak zdravá jak se na první pohled zdálo. Takže teď nastoupí hodiny práce mojí a automechaniků a za nějaký čásek bude Tatřička snad krasavicí. Alespoň zvenku, když se nestydí říct si za lak částku v rozmezí 17000-25000 Kč :-( . Ale jakmile bude trošičku k světu určitě ji předvedu.

Re: DAKAR 2003
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2003 11:14

Murphyho zákony pro tatrovácké srazy:

- Když přijedeš na sraz s orezlou, místy ještě černou T613, všichni jsou s Tebou kamarádi, snaží se Ti poradit, utěšují Tě, že to není ještě tak zlé a přidávají k dobru historky o tom, jak velké díry už v karosérii viděli atd.

- Když trávíš stovky hodin v garáži, oblouk svářečky Ti ještě bliká před očima, i když už je to dva měsíce, co má auto nový metalický lak, vždycky přijde někdo, kdo na tom autě najde jedinou drobnou vtaženinku, kterou jsi při posledním tmelení při světle zářivek a v oblaku prachu broušeného polyesterového tmelu v předvečer laku prostě přehlédl, významně na ni ukáže a tak, aby to celý sraz slyšel, pronese něco o diletantismu, čímž Ti dokonale zkazí náladu.

- Když vychytáš všechny chyby a podaří se dokonalý lak, vždycky se na srazu najde někdo, kdo alespoň tvrdí, že ten odstín přesně neodpovídá originálu a že v továrně používali o chlup světlejší.

Ríšanův důsledek: Ukaž auto, jaké je. Vždycky můžeš tvrdit, že za nic nemůžeš, že jsi to tak koupil a že za to můžou předchozí majitelé.

Luciánův doplněk k Ríšanovu důsledku: Stejně Ti to nikdo neuvěří a za nálezový stav si můžeš sám - měl jsi koupit lepší kus.

Re: DAKAR 2003
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2003 12:36

Keď tieto úvahy predĺžim vychádza mi:
Najlepšie je nemať žiadnu Tatru a iba sa ju chystať práve kúpiť a viesť o tom odborné reči - stále sa dá tvrdiť, že čakáš iba na tú svoju a tie šroty čo sú práve v ponuke sú pod tvoju úroveň, ale keď ju raz budeš mať, tak ukážeš všetkým ostatným diletantom, amatérom a babrákom na zraze, ako má Tatra vyzerať!
Moja skúsenosť je však taká, že tvoji kamaráti, ktorí ti auto prajú a tešia sa s tebou že ho máš, ti ho pochvália a snažia sa ti pomôcť pri odstraňovaní prípadných nedostatkov. A tí čo ti auto závidia, neprajú ti ho, alebo nie sú schopní sami nič dať dokopy, budú odborne kriticky ukazovať zakriveným ukazovákom na rôzne vady a nedostatky...

Re: DAKAR 2003
Autor: Radek (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2003 12:49

Já jen technickou poznámku k Matějově příspěvku z 7.1. 20:56 : pevně věřím, že "vojet oba ruske vrahoviny" bylo myšleno pouze z hlediska jízdy a není v tom nic důvěrného. Aby zde nějaký náhodný čtenář fora nehledal, jak se ten příběh vyvine dál.

Re: DAKAR 2003
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2003 12:59

>Radek: A já se tak těsil ! Búúúúú...

>Ríšan/Ondrej: Nebo je to jenom rozdíl mezi pohledem pesimisty a optimisty na svět? :-]

Re: DAKAR 2003
Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2003 13:01

Vono na té Tatřičce je už tolik "diletantizmu", že už to ani nemůžu pokazit.

Re: DAKAR 2003
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2003 14:40

Radek: Dekuji za preventivni odstraneni polemiky. Ja si to opravdu neuvedomil :-)

S tym opravovanim Tatrovky je to fakt tak, ze mam kamaratov co by mi s nou pomohli a teda mi s nou pomahaju iba za dakujem a potom su aj taki, co vravia ze to vela zere a aj tak ten voz uz velmi dlho nebude fungovat a rozpadne sa a preco som si radsej nevybral VW Golf a podobnu klumpu. Nad tym sa ale nepozastavujem.
Podstatne je, ze co k svojej Tatrovke citite vy. Bezchybnu (naozaj bezchybnu) Tatru, dovolujem si tvrdit nema nikto. Je to o pocite, o tom ze mam Tatru, mam ju rad a o tom pocite ze raz bude dokonala. A tento pohlad do buducnosti ma asi naozaj kazdy Tatrovak. Ved travit vikendy v garazi od 10:00 rano do 22:00 vecer a spokojne si lahnut s tym ze clovek pre tu svoju Tatrulku opat spravil kus dobrej prace - len malo pocitov sa tomu vyrovna. A myslim ze s tym suhlasite

Re: DAKAR 2003
Autor: Ctibor Veleba (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2003 10:21

Tatrováci radujme se, Tomáš Tomeček je vítěz desáté etapy - hurááááá !!!

Re: DAKAR 2003
Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2003 09:16

Radujem se radujem. Ještě jedna taková etapa a je PRVNÍ.

Re: DAKAR 2003
Autor: David Horák (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2003 18:47

A jestě k Dakaru. Mrzí mě trochu, že při řešení motorů nikdo nezachrochtal blahem při byť jen sporadických ale nádherných záběrech na práci náprav a údiv nad tím, jak doslova plujou TATRY těžkým terénem. Při těch rychlostech to je paráda, co? Při porovnání s ostatními "kozami" bez nadsázky TATRA nemá konkurenci.
Teď ještě něco málo na skalní Tatrováky - Ostraváky - Bratři, kde jste byli, kdy Tomáš Tomeček přijel ukázat Ostravanům vypiplaný skvost. Hamba :-) Kromě několika novinářů a reportérů jsem tam byl s otcem a dvěma nahodilými diváky. Ale aspoň jsme si mohli o to více povykládat s Tomášem. Došlo i na jeho T613, se kterou jezdí soukromě - i o to více si ho vážíme. Bylo to naše první osobní setkání s ním a byli jsme unešeni - je perfektní chlap. A nebojte se, za Vás všechny Tatrováky jsme mu popřáli šťastný návrat s tím, že první místo je připraveno právě pro něho - vždyť si to plně zaslouží!!! Moc si to a moc mu to přejeme!!!
Smutné je ale to, že jsem se o tom, že bude TATRA v Ostravě dozvěděl jen zcela náhodně-poté, co jsem přišel ze školy - 01:00h a náhodou jsem si při večeři či vlastně obědě pustil radio Čas. Hned ráno jsem tedy pádil. Žádnou jinou propagaci jsem opět neregistroval - je to náhoda nebo záměr???
David a Martin Horákovi

Re: DAKAR 2003
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2003 18:58

David mi pripomenul to, nad cim zasnem vzdy ked vidim zabery Tatry TerrNo plavajucu, doslova plavajucu terenom. Je to nieco unikatne a neopakovatelne. Ked sa pozriem na Kamazz ale DAF, oni tam tak trapne poskakuju, ale ten Tatrovacky podvozok, to je oku lahodiaci, dusu opokojujuci pohlad. Naozaj, posobi to az upokojujuco a povedal by som ze je to... No vlastne neviem ani najst ine slovo ako - Nadhera. Pripomina mi to clipper - tu staru lod co sa plavila plachtami bez motora cez moria a nosila čaj. Jednym slovom - krasa. V tomto na Tatru nikto nema.

Re: DAKAR 2003
Autor: Stevo (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2003 20:28

No chudak MANik, s tou minou asi neratal. A k tym napravam... Ako je to mozne, ze kazdy sofer 138, 148, 813 a 815-ky, co poznam, sa stazuju prave na spravanie podvozku pri vysokych rychlostiach (80 a viac)? Maju to zavodne Tatry nejak menene? Stabilizatory? Extra tlmice?

Re: DAKAR 2003
Autor: Ctibor Veleba (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2003 21:04

Tak mám jaksi nedobrý pocit z toho, že Tomáš Tomeček zdaleka není tak středem zájmu, jako Karel Loprais! Nemohu si pomoct, ale vše se hlavně na Nově točí kolem Karla, (nic proti němu nemám, osobně se známe) ale přijde mi divné, že se odvysílá, že Karel se spolujezdcem jsou už v Praze, že příští rok jedou zase, jaksi už však nebylo konstatováno, že Tomáš s další Tatrou (čistokrevnou) pokračuje a nevede si vůbec špatně! Schválně jsem sledoval jak bude publilkováno Tomášovo vítězství v desáté etapě a nic moc! Tohle se mi teda nelíbí! Tomáš je v nejlepších létech a myslím, že může být důstojným pokračovatelem naší dakarské tradice a podle toho by se k němu měla media i chovat. Rozhodně tím nechci polemizovat o tom, že Karel jde do let, nebo ne, své kvality dokázal a neustále dokazuje, klobouk dolů, leč čas je neúprosný a jednou ten nástupce prostě bude muset přijít, ať už to bude Tomeček či po něm další a další. Tak to v životě chodí a mělo by se to tak brát.

Re: DAKAR 2003
Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2003 08:19

CV:
Zcela souhlasím. Nemám nic proti Karlu Lopraisovi, nad postelí mám ním podepsaný plakát z roku 1988 kdy poprvé vyhrál Dakar a stále mu fandím.
Tomášovi však fandím čím dál víc a strašně mu přeji aby vyhrál a protrhl tak tu strašnou smůlu posledních let. V posledních letech a letos obzvlášť je pro mne číslo 1. Ať si kdo chce co chce říká Tomáš mi stále připomíná doby starého Dakaru o kterém jsem tak rád četl (i když letos ho trumfuje Macík s LIAZKOU). Tom je přátelský člověk, vyrážející za dobrodružstvím Dakaru se svým skromným týmem. Tým Karla Lopraise mi připadá už až moc komerčně a profesionálně zaměřen a proto se snaží vytěžit co se dá i z médií. Docela si dovedu představit třeba reklamu České pojišťovny, na které je vyfocena Lopraisova Tatra po těch pěti odpíchnutých Ritbergrech a u toho nápis I TOHLE ZVLÁDNEM. Holt je to komerce.
Ale to jsem trochu odběhl. Tomáš skutečně nemá takovou podporu médií jako Karel a to mně nedělá vůbec radost. Kdyby se ty média chovali alespoň trošičku podlízavě. Karel je na lepší pozici než Tomáš, tak je ve zprávách víc Karla. Když je lepší Tomáš, tak tam bude víc Tomáše. Už vůbec nemluvím o Macíkovi, před kterým (ač Tatrovák) musím smeknout a česká média mu věnují jenom pár slov (např. Liaz Martina Macíka do cíle zatím nedorazil). Je to všechno jen komerce nebo se mi to jen zdá?


Re: DAKAR 2003
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2003 09:56

Ľudské myslenie má veľkú zotrvačnosť a ľudia majú radi víťazov. Pre mnohých meno Tomeček (a mnohí ďalší....) nič neznamená - nie preto, že by mali niečo proti nemu, ale preto, že ho nepoznajú, že im neutkvel v pamäti. Až niekto vyhrá a tak sa zviditeľní, vstúpi do povedomia verejnosti. Loprais vyhral viackrát a hlavne vydržal - a stal sa legendou. A aj keď teraz urobí chybu, prepáči sa mu to.
Kto si ale spomenie na mená mnochých iných, ktorí sa na Dakare vystriedali za volantom Tatroviek a zúčastnili sa na jednom, alebo dvoch ročníkoch? Ono to má ten Loprais predsa len vydreté a zaslúžené. Ale súhlasím s tým, že nie je jediný a ani ním nemôže ostať. A ja fandím predovšetkým značke a autám Tatra a len popri tom tým, čo sa stredajú za ich volantami. Keby Loprais, alebo Tomeček, jazdili na iných autách ako Tatra, tak sú mi vcelku ľahostajní. Chcem aby vyhrala a vyhrávala Tatra a kto bude za volantom a zaslúži sa tak tiež o víťazstvo spolu so svojím autom (s ktorým by nemohol vyhrať, keby nebolo tiež dobré), na tom mi až tak nezáleží.
Teraz teda držím palce Tomečkovi a - Tatre!

Re: DAKAR 2003
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2003 10:43

No, přiznám se, že skoro jediný sport, který v televizi během celého roku sleduju, je právě ten v první půli ledna;-). To jako takhle blbě média informují i o jiných odvětvích (fotbal, kanoistika, páka :-):-):-))?


Re: DAKAR 2003
Autor: Radek (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2003 12:18

Jo, abych se něco dozvěděl o Dakaru, musím lovit v x kanálech kabelovky kolem půlnoci. V Čechách se opravdu rychle zapomíná. A mimochodem, chtěli byste vidět ve zprávách na Nově něco o Dakaru a Tomášovi? To přece nejde, čas je příliš drahý a to auto i posádka jsou tak málo "akční" a "američtí". To nám raději ukážou, jak si dva 2 m černoši v USA!!!! dávají hodinu do tlamy.

Re: DAKAR 2003
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2003 13:15

A čemu se divíte? To jste ještě nepochopili na čem je TV Nova založená? Pokud se vám něco nelíbí, pište řediteli. Ten i...t vám řekne, proč není čas na Tomečka. Bohužel jsem přes týden na kolejích a k televizi nemám vůbec přístup, ale mám pocit, že na ČT by to mohlo být o mnoho lepší. Je to tak nebo se tady všichni díváte na Novu??? :-(

Jinak jsem o víkendu chvíli čučel na Eurosport v hospodě, ale přišlo mi to docela krátké a plné reklam. Já čekal několikahodinové přenosy denně, ale uvědomuji si, že to není jediný sport. Škoda, že to není stejně populární jako hokej. To by bylo něco! Možná bych si i dovezl televizi na kolej.

Re: DAKAR 2003
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2003 13:21

No, třeba já se na Novu nedívám skoro vůbec, hlavně na ČT2 a ČT1. Myslím, že zprávy z Dakaru nejsou nic moc, ale třeba v pořadu Sport ve světě nebo Svět motorů na ČT je toho daleko víc - doporučuji.

Re: DAKAR 2003
Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2003 13:52

Tak pro ty co radši loví na kanálech kabelovky a ne na netu je tady jedna zpráva. Gerardus De Rooy dnes havaroval a Tomáš Tomeček se tak posunul na DRUHÉ MÍSTO.

Re: DAKAR 2003
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2003 16:20

Tomáš Tomeček: "Jsem moc spokojený s autem, nové vzduchové pérování i čtrnáctistupňová převodovka jsou perfektní. Také mě překvapil výkon motoru. Poprvé v historii předjela tatrovka v přímém souboji na rovině ruský kamaz. S tím jsem před startem vůbec nepočítal...My máme sedm set koní a Rusové tak o třicet více. Po etapě, ve které jsem kamaze na pláni předjel, za mnou přišel pilot ruského týmu Kabirov a vyzvídal, co mám v autě za motor, že to nemůže být tatra. Nevěřil, že máme kopřivnický motor...."
Tak to má byť, len aby to vydržalo! :-D

Viacej na [www.tomastomecek.cz]



Příspěvek byl zeditován (14. 01. 2003 16:24)

Re: DAKAR 2003
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2003 16:26

Tatra je druha - yes!

Re: DAKAR 2003
Autor: Ctibor Veleba (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2003 18:24

A přejme si, aby byla první! Tome drž se, cítím, že tomu tak bude....

Re: DAKAR 2003
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2003 06:14

Dívali jste se včera na ČT 2 na Svět motorů? Byl tam docela dlouhý a dobrý příspěvek z Dakaru....

Re: DAKAR 2003
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2003 09:45

Na tej špičke je to veľmi vyrovnané a bude to ešte tvrdý boj. Výraznou mierou sa prejaví aj spoľahlivosť vozidiel. Dúfajme, že Tatra aj posádka vydržia - držíme im palce.
TATRA, GO!

Re: DAKAR 2003
Autor: František (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2003 20:32

Tatrováci, ať dojede Tomáš na místě jakém-koliv, i když já a Vy určitě taky věříte ve spravedlivé umístnění a t.j. 1. (PRVNÍ), jistě jste si všimli, že jediný kdo neměl v průběhu této rallye problémy buď s autem nebo s řidičským fortelem byl Tomáš s posádkou Tatry 410. Přejme jim tedy společně, ať to tak vydrží až do posledních metrů.
P.S. Taky se Vám zdá, že jedou jenom Tatry, Dafy a Kamazy ?


Re: DAKAR 2003
Autor: Ctibor Veleba (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2003 10:15

Tak dnes se už definitivně rozhodne o vítězi v cílové etapě. Tomáši Tomečkovi by už rozhodně nemělo uniknout druhé místo, pokud se něco nestane s Čaginovou kraksnou......

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.