Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Fotky z Veteran tour Macocha 2004
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2004 10:53

Konečně jsem se dostal k tomu, abych dal na web pár fotografií z letošního (24.) ročníku Veteran tour Macocha.
Koho by zajímalo, může se mrknout do fotogalerie http://www.tatraklubbrno.cz/fotog.html.

Re: Fotky z Veteran tour Macocha 2004
Autor: Kontráš (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2004 13:25

Hezké.... škoda, že jich není více. Nicméně mě dost překvapilo, že když jsem kliknul na tu adresu, tak hned na první fotce z roku 1976 je tatraplán, který se téměř shoduje s původním (myšleno starším) stavem toho mého. Nějaká stará startovní listina, ze které ba se dala vyčíst identita toho tatraplánu se už asi nenajde, že?

Re: Fotky z Veteran tour Macocha 2004
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2004 13:58

Já nic k dispozici nemám. Ale snad během prázdnin by konečně mohlo dojít k definitivnímu uspořádání archivu Tatra klubu Brno. Třeba se tam něco najde.

Re: Fotky z Veteran tour Macocha 2004
Autor: Vašek.. (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2004 14:06

Kontráš: To máš pravdu - neobvyklá je ta kombinace černé auto a bílá střecha. To by byla paráda zjistit, že tohle auto na fotce téměř před dvaceti lety je právě to Tvoje. Takže předpokládám (když se takhle ptáš na identitu auta na obrázku), že o původu svého auta moc nevíš? Vždyť ho máš přeci na normálních papírech, tak přeci už podle spz na obrázku bys mohl poznat, jestli to bylo Tvoje auto nebo ne? No vlastně ono se asi za ta léta vystřídalo několik majitelů a máš nový TP, viď ("výměna TP za popsaný č. ....." :-D ). Jesli máš známého policajta, tak Ti asi může zjistit podrobnosti o tom autě (myslím si).

Re: Fotky z Veteran tour Macocha 2004
Autor: Vašek.. (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2004 14:08

Ještě doplním - myslím si, že možnost, že by to bylo právě Tvoje auto je docela malá, protože v té době (rok 78) muselo Tatraplanů jezdit ještě spousty. Nakolik neobvyklá je kompbinace černo-bílá nemůžui posoudit, originál to tak ale asi nebylo (?).

Re: Fotky z Veteran tour Macocha 2004
Autor: Kontráš (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2004 14:09

Risan: Tak kdybys na to náhodou narazil, tak by mě to i zajímalo. Zkouším vystopovat historii auta (což je vzhledem k čachrům s TP a SPZ v minulosti) lehce komplikované. Nicméně zatím jsem měl štěstí - letos a loni ve Slavkově se mi sami k autu přihlásili dva původní majitelé, kteří mi leccos osvětlili.

Vašek: než jsem to tu napsal tak jsi mě předběhl dotazy. Že by to teoreticky mohlo být moje auto, mi napovídají různé detaily:
- chybějící lišta na přední kapotě
- neoriginální puklice na předních kolech
(což jsou znaky které mi popsal jeden z předchozích majitelů)
- "sportovní" plastové zpětné zrdcátka mělo auto ještě když jsme ho koupili
- no a samozřejmě ta nepůvodní černobílá kombinace (jen na okraj - naše T600 byla původně "klasicky bleděmodrá"
- ještě je tu jeden znak ( :-) ) - Náš tatraplán má takovou celkem charakteristickou polohu stěračů (v klidu) :-D



Příspěvek byl zeditován (01. 07. 2004 14:52)



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.