Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Bude jeste čím tlumit
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2004 12:18

Zdravym všechny tatrovaky dobre mysli.
co říkate na katastrofální nedostatek tlumičů?
normální člověk co jezdí s obyčejnou 613 si je opravdu běžně koupit nemuže..........,protože prostě nejsou..Kdo má zásoby nedá ani kus ale to stejně není řešní a vyroba nových nikde .Arepas starych dobrý napad ale konečné řešení to bohužel není :( A pokus Krnepo no to už hraničí s domácím kutilstvím něco předělávat a měnit parametry dosavadního vyrobku....a ani nepomyslet až se neco s vozem 2000kg važícím opravdu stane ! Takže asi marné volání vyrobci hlaste se nebo sme dojezdily.
600

Re: Bude jeste čím tlumit
Autor: radek (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2004 13:49

Co to ?

Re: Bude jeste čím tlumit
Autor: Pizzaman (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2004 14:21

Já jsem sice u jiné značky, ale my to řešíme v případě problému kontaktujeme MOTEX v Praze, kde se renovují tlumiče za dobré ceny.
Ale abych řekl pravdu, nevím, zdali i 613 - tlumiče jsou v jejich záběru. Bez záruky

Re: Bude jeste čím tlumit
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2004 01:12

Motex neznám, ale v případě potřeby se asi obrátím na tu kusovou výrobu v Jablonci...

Re: Bude jeste čím tlumit
Autor: Tomas (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2004 01:13

Luboš, že ja zasa nič neviem. Aku kusovu výrobu?

Re: Bude jeste čím tlumit
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2004 10:39

Už se to tu v diskusi několikrát probíralo...

Jakási firma HP Sporting (http://www.hpsporting.cz) je schopna vyrobit na zakázku i tlumiče na tatru. Podle jejich vyjádření je možné si i zvolit, jaké parametry bude ten tlumič mít.

Jistou nevýhodou bude asi to, že tlumiče na tatru nejspíš nemají homologovány a testování probíhalo tím způsobem, že jim jeden jejich zákazník na chvíli půjčil tatru ať se s tím párkrát svezou...

Re: Bude jeste čím tlumit
Autor: Tomas (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2004 13:46

Lubos, aha. Ja som myslel, ze je to niekto iny. To, ze HP Sporting ich robi viem.
Na moju otazku som dostal tuto odpoved (minuly rok):
Mozne to je. Cena priblizne 6 000 predni patrony a 8 000 zadni tlumice.
Cena bez DPH. Termin mesic po objednani.

Re: Bude jeste čím tlumit
Autor: radek (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2004 20:07

Luboši, prosím nešířit fámy. 1/ tlumiče na T613 si Ota Hušek dělal přímo pro SVOU T613 2/proto je taky udělal tak, že za něco stojí 3/firma HP sporting má homologace právě na individuelní a kusovou výrobu, zejména komponentů pro závodní použití, jinak by její výrobky nemohly jezdit v čistě závodních vozech 4/ když nějaké "prase" dokáže na T613 dát tlumič s pístnicí o průměru 12 mm a ještě namluvit zákazníkovi, jak to super vyřešili, 1000x raději tam HP SPORTING

Re: Bude jeste čím tlumit
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2004 22:20

Já jsem v tom nevinně, tohle mi sdělil po telefonu někdo od nich, když by majitel zrovna na dovolené... Ale tohle je teda zase další verze, dříve se tvrdilo, že to vyvinuli přímo pro vládu...

No nejsem si jist, jestli cokoliv pro závodní použití je také možno provozovat na veřejných komunikacích...

Re: Bude jeste čím tlumit
Autor: TATROVAK (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2004 22:46

pred 2 mesici jsem se HP sporting dotazoval emailem na cenu tlumicu na T613 a jejich odpoved byla cela sada tedy 2x zadni , 2 x predni cca 30 000 Kc, takze se mi zda ze podrazili, nastesti jsem jeste sehnal saschsy tak jsem problem pouze posunul ..

Re: Bude jeste čím tlumit
Autor: ondrej (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2004 13:29

myslím, že som to tu už dávnejšie spomínal, ale bol časy, keď som nové predné tlmiče zháňal kus po 100,-Kčs. Uvedená mena vám pomôže približne určiť dobu, o ktorej je reč. Vtedy som vlastnil iba T603 a T600 a o T613 som iba vedel, že RAZ ju budem tiež mať. A tak som tlmiče nejako obzvlášť nezháňal a tie moje skončili v kamarátovej chrómke. Koľkokrát som si na to neskôr s povzdychom spomenul... No ale - aby môj príspevok nevyznel tak, že dobré skutky robiť netreba - nakoniec sa tie tlmiče ku mne aj tak vrátili - aj s tou kamarátovou chrómkou ;-)



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.