Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
LanTa
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2004 17:18

LanikTatra AML
hezky den chtel sem Vám predstavit auto pana Laníka na které sem si rozpomenul diky članku v časopise .Vzpomínam že s autorem toho to prototipu sem pred nejakym rokem hovoril osobne ...tusim prodaval nejakou 613 a ja byl zajemce a zmínil se me ze stavi nejakou sportovní tatru.. pak to v me hlave upadlo v zapomeni,az me kamarad upozornil na ten clanek v casopise,ktery o cele veci pojednava ..Toto auto se da prirovnat jedine k vozu Julius Kubinsky 2500.Pan Lanik vytvoril cele auto sam a je to unikat,zkonstruhoval podvozek 2.mistneho kupe a osadil je motorem z tatry 700.Motor je pry upraven na 184kW pri 6000 ot./min. Sam navrhl karoserii a doma vytvoril vcetne interieru .desing auta opravdu vychazi s tatrovackeho vzhledu a nezapre prislusnost k teto znacce.Vuz ma stribrnou barvu a interier je cerveno bily,cele je to posazeno a litych kolech Ronal.Na zaver muzu jen rict klobouk dolu,protoze vytvorit doma uplne novy typ tatry no to je uz umeni....600.

Re: LanTa
Autor: Audin (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2004 19:15

Jo taky sem to viděl. Jináč článek i s fotkama najdete ve Světě motorů číslo 42/2004. Láník je řízek!!! :-D :-P :-D



Příspěvek byl zeditován (18. 10. 2004 19:18)

Re: LanTa
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2004 23:02

Jo, když jsem to četl, tak jsem si na Vás všecky na fóru vzpoměl - v tom nejlepším. Akorát je pravda, že kdyby to bylo v černé metal. - vynikly by tvary mnohem líp.

Re: LanTa
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 01:23

Tak pro ty, co to nečetli:

http://www.tatraportal.sk/forum/files/sm_42_2004.jpg

Re: LanTa
Autor: Šutrák (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 09:32

PANE BOŽE to je ale macher.

Re: LanTa
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 12:46

Co konkrétně vás na tom tak fascinuje? Že někdo má tolik trpělivosti, aby to dotáhl do konce? Design, na který se loví šestnáctky? To, že pan Lánik umí prosytit skelnou tkaninu prskyřicí tak, aby pěkně přilehla na kopyto? Šikovně očalouněné sedačky z Oltcita? Vzrušující barevná kombinace modrého filtru a červené sací komory?

Re: LanTa
Autor: D_A (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 12:56

Mě na tom fascinuje poslední odstavec, jak jsem napsal už jinde!

Re: LanTa
Autor: Zdicho (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 13:06

Ano, mě fascinuje to, že má někdo takový nápad a dotáhne to do konce. Vzpadá to skvěle i ten interiér nemá chybu až na ty sedačky jenom doufám, že ty budíky nejsou origo Tatra 613;). Záď automobilu vypadá skvěle. Barevné ladění motoru nebudu komentovat. Určitě bych zvolil jinou barvu než stříbrnou.

Re: LanTa
Autor: Michal Heky (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 13:09

Co mě na tom fascinuje?
Že někdo má tolik trpělivosti, aby to dotáhl do konce? ANO!
A že to dotáhl do takhle pěkného konce.

Re: LanTa
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 13:37

Mě se to auto taky líbí a obdivuju majitele, že to dotáhnul do konce. Postavit to určitě nebyla žádná sranda a nechápu Ríšana co proti tomu má. Připadne mi, že za každou cenu kritizuje kde co :-(

Re: LanTa
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 13:40

Rád bych, Martine, abys mi ukázal v mém příspěvku, kde přesně vidíš kritiku.

Re: LanTa
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 13:44

Kritiku ani ne, to jsem se možná nepřesně vyjádřil. Ale z Tvého příspěvku je cítit pohrdání majitelem, podle Tebe by měl zvládnout každý trouba prosycení skelnou tkaninu prskyřicí tak, aby pěkně přilehla na kopyto nebo šikovně očalounit sedačky.

Re: LanTa
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 15:51

Risan: pane Ing.Ružicko,z to ho tveho příspěvku je citit jen pohrdaní a zavist ..co jsi dokazal Ty že pohrdas tak monstrozní prací pana Lánicky.?????? ono koupit vybydleny Mičko po nejakym papalašovi a nechat ho trosku pošochtlat v servisu aby to jelo , pak blbnou s již tak nepodařenou elektronikou tatry,jak mali kluci .... to není nic svetaborneho a konstruktersky přinosneho. Tento clovek dokazal postavit auto prototip.... sportaku a nevim proc ten desing nazivas,ze je dobry k baleni 16tek ..."asi bys taky nejakou potreboval" .Kdyz chces kritizovat tak dokaz ze postavis lepsi vuz nebo ze mas depo v kterem stavis a delas nejakou poradnou cinnost .ja se ve svem skoro depu delam narocne veci a na Lanicku nemam ani nahodou ....Ukaz ze na to mas a pak mluv .....

Re: LanTa
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 17:09

Jó supér, bude flame! Ale s 600 se diskutuje fakt blbě :-(. Tak někdo další?

Re: LanTa
Autor: Jirka Jirout (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 17:26

Rišan: no mě na tom fascinuje to nadšení a výdrž. Vzhledově bych k tomu autu měl pár připomínek, hlavně ty zadní blatníky si mohly vzít příklad z "nafouknuté konzervy" a jít směrem dolů.

Zároveň to je zajímavý vstup do věčné debaty o možnosti obnovení výroby, o tom, kolik by to stálo atd. Jeden člověk dokázal postavit auto vyhovující předpisům v podstatě na koleně, i když pochopitelně za použití už existujících dílů a sestav. Dovoluji si to považovat za argument ve prospěch mého tvrzení, že malosériová výroba dostatečně exkluzivních aut není nereálná a k jejímu rozeběhu je sice nutný značný kapitál, ale zde občas vzpomínané miliardy to nejsou.

Re: LanTa
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 17:49

Risan:dekuji za odpoved

Re: LanTa
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 18:20

...by mě zajímalo, kdo mu na to dá značky...

Re: LanTa
Autor: ladis (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 19:22

risan: já bych si zaflamesil, ale jaksi není proč... "Design na který se loví šestnáctky" - souhlas. Ale ta trpělivost, na to bych fakt neměl a to ani v případě, že by mě zajímala auta tohoto typu a chtěl bych si takové postavit. Ten chlap si zaslouží respekt.
600: Tvé argumenty jsou stejně žalostné jako Tvoje čeština. Spousta lidí dělá v garážích krásné věci: vznášedla, letadla, malotraktory a pod. A kupodivu není nutné každou z těch věcí postavit, aby mohl člověk mít nějaký názor (už tu něco podobného psal D.A).
JJ: Dobrý postřeh, jen zatím pořád chybí ten chlap se železnou vůlí :-)


Re: LanTa
Autor: Matyjas (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 19:41

"Design na který se loví šestnácky " .. no nevím. Já tu zas vidím řadu detailů prozrazující ideovou příbuznost k T 87 a T 603



Příspěvek byl zeditován (20. 10. 2004 18:23)

Re: LanTa
Autor: Leoš (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 20:49

to Luboš :
přihlásit by to neměl být problém, jde o jednotlivou stavbu, měl by postačit K - čkový technik z STK.

Re: LanTa
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 20:59

Rišan: Plácni si kus té tvé "prskyřice" přes hubu a nikomu snad nebudeš chybět. Vše co haníš na p. Láníkovi já obdivuju. Co se týká Tebe, projevuješ se patrně v hluboké ilegalitě, takže je těžko hodnotit Tvoje výsledky.

Re: LanTa
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 21:07

Leoš: A kolik dneska chtějí za to individuální schválení?

Re: LanTa
Autor: radek (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 22:39

To je zajímávé, Lantu chválíte a nikdo tu nepochválí kopřivnické kováře, kteří na koleně v koutku opuštěné výrobní haly vyklepali a slepili 56 kusů T700. :-D :-D :-D

Re: LanTa
Autor: 600 (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2004 22:39

ladis: ja myslim ze me argumenty plne usvedcujici nadutos a pichu .nemusis nic stavet kdyz na to nemas ale tak aspon nepluj po praci druhych,a moc cestinu nech na pokoji ja se taky nestaram o tvou inteligenci.a treba si zaloz RR klub,evidentne tvuj clanek je do nej vstupenkou......

Re: LanTa
Autor: Kamil (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2004 08:22

Možná je to auto hnusný..každopádně si ale uznání určitě zaslouží. Jinak risan je prostě risan :) Když mu vadil i můj podpis "tatra nezná bratra" - tak komentáře netřeba ;-). Nevim, proč se pořád navážíte do 600???Neumí psát česky?! NO A CO!
Možná by mohlo mít toto diskuzní fórum trochu přátelštější tvář, nemyslíte??

Re: LanTa
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2004 10:19

600: "ladis: ja myslim ze me argumenty plne usvedcujici nadutos a pichu" ... co přesně jsou ty argumenty? Používej prosím logiku 1. řádu a odvozovací pravidlo modus ponens, jinak se v tom nevyznám :-(.

Kamil: "Možná by mohlo mít toto diskuzní fórum trochu přátelštější tvář, nemyslíte??" ... něco jako třeba diskuse na iDnes nebo Seznamu? Já tady nikomu nenadávám, jenom sem tam napíšu něco, co si rozvášněný čtenář vyloží po svém a bez dalšího uvažování trvá na tom, že ví, jak jsem to myslel.

Honza: "Rišan: Plácni si kus té tvé "prskyřice" přes hubu a nikomu snad nebudeš chybět." ... komu bych chyběl, kdybych se na tomto fóru již neukázal, napište sem, prosím. Rád bych věděl, jestli má Honza pravdu nebo ne. Když tak mám ještě kilo polyesterové prskyřice (pryskyřice) a pár metrů čtverečních tkaniny.

Jirka Jirout: Obnovení výroby... pán Lánik není sám, co postavil sporťák s využitím agregátů T613, jsou i další počiny, například pan Labaška, Král/Bold a MTX vůbec, nejspíš ještě pan Lánička (to je ten, co jsem mu jeho auto podle 600 kritizoval) a další, kteří o sobě nenechají psát novináře bludy, takže o nich třeba ani nevíme.

Re: LanTa
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2004 10:31

Třeba mě by jsi chyběl, kdyby jsi tady už nepsal.

Re: LanTa
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2004 10:44

Styl ala idnes raději ne. Ríšane, pryskyřici zatím schovej, ještě vydrží...

Re: LanTa
Autor: Kamil (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2004 10:45

risan: ne neví....nikdo nemůže vědět " jak to myslíš" páč ti nikdo do hlavy nevidí.
Jinak mě by jsi chyběl určitě :) ...to jsem zas něco napsal;)

Re: LanTa
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2004 11:17

Pro 600: Mám dotaz, nepracuješ náhodou na STK ?

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.