Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4
Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2003 08:55

Kto je to ten Ivoš? Podľa tvojho popisu ten človek musí byť ťažkotonážny sympaťák!


Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2003 10:21

No, Matěji, jestli čteš pečlivě, tak Ivoš se nachází tam, co my, jenom je tam o pár decimetrů hlouběji. :-D Tak se musíš snažit!!!!!
JInak, ty roční náklady jsou 3, a ne 4-5 !!!

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2003 11:40

risan: já stále spatřuji výhodu v tom, že budu mít dvě (v mém případě už tři :-)) téměř stejná auta, na která je většina dílů shodných. Ale jestli je T57 tak skvělá, tak o tom budu ještě uvažovat. Povinné ručení je ještě výhodnější (r.v.<1952) a pořizovací cena T57 se také ještě nepohybuje v závratných výšinách.

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2003 12:18

šestotrinástka jednotka rulezz
šestotrinástka štvorka rulezz
všetky šestotrinástky rulezz
pytlík kafe rulezz
päťdesiatsedmička rulezz
tři stejné autá rulezz
límčo od Tatry rulezz
Tatra komunita rulezz
Povinné ručení rulezz
stotisíc korún rulezz

Yow yow yow!!! Tatra is the greatest!


Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2003 13:07

Mít samá stejná auta, abych nemusel držet zásobu náhradních dílů pro více různých typů je výhoda pro dopravní podnik, ale ne pro soukromníka. To, že si budu moci vybrat, ve kterém z několika navzájem si dost podobných aut se svezu, nepovažuju za natolik atraktivní, abych na to vynakládal takové prostředky.

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Vašek (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2003 13:44

Já se připojuju k Ríšanovi, souhlasím s jeho názorem - T613 + T613 nebo + T57. Naprosto přesně to vystihl - spotřeba poloviční, počet dílů, které se mohou pokazit čtvrtinový, možnost sehnat ND srovnatelná, efekt (když se s tím někam přijede) desetinásobný. Naprosto souhlasím, výborně řečeno.

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2003 14:20

Aby se s něčím podobným dalo souhlasit, nebo tomu oponovat, chtělo by to vlastnit 2 T613 a 1 T57.
Za sebe můžu říct, že kdyby to byla pravda, měl bych už dávno flotilu T57 :-) a potkával bych je na každém rohu. Což nepotkávám.
Takže to celé beru jako projev Ríšanova tvrdého pesimismu a Vaškovy broučí optiky. :-P

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Vašek (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2003 14:38

D.A: Takže Ti zbývá koupit 1 T57, abys mohl něco říkat, nemám pravdu? ;-)
Jinak, mě už by se na Tvým místě asi motala hlava, to je dneska samý :-P
:-D


Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2003 09:15

No já tedy 2 T613 a 1 T57 mám :-P. A tím pádem můžu sám se sebou v klidu souhlasit :-).
Akorát ta druhá T613 vedle 613-4 je 4Mi long a ne chromka a abych demonstroval pevnost svých názorů, napíšu tady, že (jak někteří asi vědí), vyvíjel jsem úsilí, abych se toho Mi longa zbavil (k čemu by mi byla druhá T613?) a úsilí přineslo ovoce, takže v současné době je Mi long můj už pouze viděno optikou (abych si vypůjčil šikovný obrat od D_A) registru vozidel. Měl bych s tím, sakra, už něco udělat :-).

To, co brání tomu, aby měl (D_A a další) flotilu T57 je aspekt, který jsem ve svých "pro a proti" záměrně neuvedl, totiž pořizovací cena. V tomto bodě je zřejmě křiklavý nepoměr mezi chromkou a T57, bohužel v neprospěch T57. Zatímco chromku, která nějak jezdí a dá se nějak poflikovat, lze sehnat za pár tisícovek, za zachovalou, případně zrenovovanou T57 se musí na dřevo vysázet tisícikorun neporovnatelně víc. Alternativa zakoupení vraku a následné renovace není o mnoho levnější.

Další poznámka: flotila T57 mi připadá stejně zbytečná jako flotila T613 nebo čehokoli jiného. Nejsem ještě v tom stádiu, aby pro mne bylo dostatečnou motivací jezdit jednou v tom a jindy v jiném autě, které se liší hlavně tím, že zatímco jedno má kontrolky v budíku, jiné je má vedle.

A poslední poznámka: neprosazuji nikterak T57, místo toho si klidně dosaďte třeba Škodu Felicii (myslím tu, která se pyšnila tímto jménem dřív) nebo Rapid (nemyslím to, co momentálně vlastní otec zakladatel tatrovák Michal Cais, ale zase tu předchůdkyni stejného jména) nebo spousty dalších krásných veteránů.

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Vašek (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2003 09:24

Ještě D_A : Já si za svým taky stojím. Nemyslel jsem to nijak špatně, fandím všem Tatřičkám a čím víc jich bude v provozu a čím víc budou vidět, tím lepší, to platí jak o T57, tak o 613. Tím jsem nijak nesnižoval 613, jen jsem se přiklonil k tomu - mít doma jednu 613, spíš než bych si pořizoval druhou jenom proto, že je to chromka, sáhl bych právě třeba po té T57 - já.
Čauky Agente ;-)


Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2003 12:15

Křiklavý nepoměr ceny mezi chromkou a T57? Pokud vezmete chromku před renovací (nebo po renovaci?) - 120 000 Kč a cenu T57 před renovací (25-50 000Kč), tak ten nepoměr trochu mizí. :-)

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2003 13:55

Musíš brát chromku před renovací i T57 před renovací od toho samého prodejce. ;-)

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Palo (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2003 15:56

A renovacia T613 by bola asi náročnejšia než T57,napriek tomu že na 613 sa dá zohnať plno ND.

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: martin havel (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2003 22:59

Jsem z těch reakcí nějakej zpocenej, ale to se holt stává...

Mám sice čtyřku, ale líbí se mi víc chromky. Nemůžu si pomoci, ale je to tak. Proč jsem si ji tedy nekoupil? Inzeráty jsem sledoval, ale naskytla se možnost koupit čtyřku velice zachovalou a jelikož mi minulou Tatru ukradla koroze, dal jsem přednost autu se zdravou, nebouranou a nelátanou karoserií. Takže jsem si dovolil podotknout, že bych raději jedničku, no. Není v tom nic tajemného, Hercula Poirota odvolejte. Kdybych měl počítat díly které se můžou na T613/4-1 rozsypat a porovnávat je s díly z jiných typů, tak bych se musel nutně zbláznit. Zvlášť k ne moc veliké zásobě ND.

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2003 08:23

No však o nic nejde. My se jenom normálně hádáme, jako vždycky. Respektive diskutujeme.

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2003 12:37

Ještě existuje jeden pohled na věc [NE MůJ !!!], jehož autora záměrně nebudu uvádět, který říká: "Veteráni jsou krásná věc, je bezva se s nimi svézt, zúčastnit se srazů, ale ty pomalé krabice nějak nemusím." Takový člověk pak dá přednost Porschi 356 před pozlaceným Rollsem z roku 1909 a T613 před T57. Nemá prostě auto kvůli tomu, aby jej (se) někde ukazoval, předváděl, ale jen pro potěšení z jízdy. A to jízdy svižné. Což vůbec nic nevypovídá o schopnostech a vůli trávit stovky hodin v garáži, pilovat detaily, atd. Nezaměňujte to prosím s mladickým blázněním po rychlých autech a ničením vzácných originálů neuváženými úpravami, jde taky o "veteránistu". Spíš se tomu směru někdy říká "classics" nebo možná young-timers?

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Vašek (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2003 11:37

Úplnou náhodou jsem objevil inzerát:
Prodám originál smaltovanou ceduli TATRA - SERVICE.Tel: 604-152502
Nevíte někdo, jak to může být velký? Že bych si to koupil do garáže ;-)
Myslím, že to může být úžasně stylová věcička, pokud už to tedy není pryč.


Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2003 13:09

Musí to být paráda a hned bych si to koupil (spíš nežli třeba stolní hru). Otázka spíš, než jak je to velké, bude asi: "kolik si ten prodávající asi myslí, že z poblázněných sběratelů vytříská tisícovek"?

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2003 13:33

1 Kč/kg a okamžitě beru! Může být i větší množství!!!

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Stevo (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2003 13:54

Avizo: Predám autokors bugy motor T613 V8 290 PS, bahnáky, hrebeňové riadenie (20.000).

29.07.2003 0904 604 814.



Příspěvek byl zeditován (31. 07. 2003 09:59)

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: karel (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2003 19:48

no pokud mohu / mam 57 b /tak renovace pokud nema shnilou vydrevu je levnejsi u 57,ma to mechanicke brzdy ,ktere vydrzi vecnost,motor pokud je dobre udelany taktez,provozni naklady jsou polovicni, kvalita auta pokud je zachovale je lepsi a jezdi to okolo 8litru a vse jste schopni opravit a seridit bez odborniku a jerabu.Je obdivuhodne jak kvalitni byly blatniky na teto tatre a jine veci oproti 613.No a kdo sezene 57a v otevrenem provedeni tak to je teda kauf.

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Vašek (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2003 09:28

Tak cedule není za 1 Kč/kg :-D
Majitel za ní chce celých 5.000,-- Kč. Jinak rozměry říkal myslím 40 x 60 cm, ale bohužel je až z Ostravy a fotku ani digitální foťák nemá...
Těch tabulí se prý vyrobil jenom malý počet pro servisy, nakonec ale v Kopřivnici několik tabulí zůstalo, které nebyly nikdy použity.
Zní to docela zajímavě, ale peněz je to přeci jenom dost. ;-)


Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: risan (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2003 10:20

Já si to hned myslel. Znám tyhle týpky: "Tý vole, za tohle by nám ňákej cáklej němčour moh dát kliďánko 200 euráčů. No a u nás sou taky takoví blázni. Dáme inzerát za 5000."

A jak je ta cedule stará, to neříkal? Který typ loga je tam použitý?

Díval jsem se zrovna na stránky firmy Smalt Brno (www.smalt.cz), jsou ochotni Vám vyrobit smaltovanou ceduli už od 1 ks podle dodaného návrhu. Hotové cedule v uvedeném rozměru (40x60cm) nabízí za 2800 Kč.

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Matej Mojzis (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2003 11:04

5000 českých???!!! Tu niekto spadol z jahody
Som dosť bezhlavý Tatrovák ale dať za kus tabule s logom Tatra 5000, to si fakt radšej vyrobím

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: D.A (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2003 12:51

Takovou (modrobílou) znám ze svého servisu. Dostat ji darem nebo za korunu kilo, samozřejmě bych ji rád na zeď garáže nainstaloval. Toto je ovšem úchylárna.

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Vašek (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2003 13:59

Jo, tohle je opravdu hrozný, co se týká ceny. Jak je ta cedule stará, to jsem se bohužel neptal, ale prý není nějaká historická, je spíš novější a to logo je tam prý taky to poslední (nebo předposlední...?). Jinak prý je to na bílém podkladu v červeno-černé barvě a tabule je vytvarovaná, není úplně rovná. Nahoře logo Tatry a pod tím nápis "SERVICE".
Alespoň co vím, dělám, jako bych to viděl ;-) :-)


Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: mato (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2003 22:04

dnes je v avize cierna plne funkcna 603ka, motor po renovacii, cena 1700 Sk :-)

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Luboš (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2003 22:23

Tu bych chtěl vidět ;-)

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Palo (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2003 07:14

To je asi len chyba lebo 26.7. je tam ten istý inzerát ale za 17 000.

Re: Inzerát, který by se někomu mohl hodit
Autor: Vašek (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2003 14:09

To jsou počty - jedna 603 nebo tři cedule... :-D


Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4


Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.