Tatra klub web :  Diskusní fórum TKB
 
Jdi na stránku: Předchozí1234567
Aktuální stránka: 7 z 7
Re: T 600 Tatraplan
Autor: Vašek.. (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2004 09:12

Jasně. Já měl ny mysli někoho, kdo by vysloveně chtěl mít T600 na normálních dokladech - že je asi pracnější, ale levnější sehnat Tatraplána už s doklady, než koupit auto zvlášť a doklady taky (pro někoho kdo tedy chce to auto na dokladech).

Re: T 600 Tatraplan
Autor: Vašek.. (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2004 10:52

Podívejte se sem:

[ekonomika.idnes.cz]

Že není pravda, že by Josef Sodomka navrhl (natož ve Vysokém Mýtě vyráběl) karoserie Tatraplanů? Mě to samotného až zmátlo - v textu je zmínka o výrobě kabrioletu, jehož karoserii na podvozku Tatraplanu Sodomka navrhl a postavil a někdo dal k článku fotku normálního Tatraplanu s textem "Mezi automobily, jejichž karoserie navrhl Josef Sodomka, byl i známý poválečný Tatraplán". Tohle je docela síla, ale k mýlce může dojít - jak je vidět - vážně velmi jednoduše.

Re: T 600 Tatraplan
Autor: Kontráš (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2004 13:38

Kdo byl autorem úprav karoserie v r. 51, kdy se výroba přesunula do Boleslavi netuším. Nicméně popisek pod fotkou budí dojem, že karoserie T600 jako taková je Sodomkovo dítě - což je silně zavádějící.
V poslední době si připadám jako Miloš Zeman :-) , a začínám nadávat na novináře. Většinou , když se začtu do článku, který se nějak dotýká mé profese zjistím, že je plný zavádějících zjednodušení a někdy i holých nesmyslů. Z toho pramení má nedůvěra k obsahu ostatních článků, které se týkají témat do kterých až tak nevidím. Mám pocit, že kdybych si nechal obsah těch článků vysvětlit od nějakého zasvěceného odborníka, byl bych nemile překvapen.

Jdi na stránku: Předchozí1234567
Aktuální stránka: 7 z 7


Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.
This forum powered by Phorum.